Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podkrecenie Intel Cerelon D 341

14 Lut 2011 21:10 1230 13
  • Poziom 8  
    Witam mam takie pytanie czy ten procesor można podkręcić jakoś? wiem ze to jest slaby procesor ale powinno się dać.Chodzi mi o to żeby płynniej trochę komputer działał.procesor temp. ma taka standardowa 25 stopni(na zdjęciu dałem największa jaka udało mi się złapać) jeżeli by ktoś mógł powiedzieć ile go można podkręcić tak max. żeby nie spalić a działał w miarę dobrze.I czy w ogóle jest sens podkręcania tego procka?
    Nie znam się za bardzo na tym wiec jeśli coś jeszcze było by potrzebne proszę pisać.
    Niżej wstawiam zdjęcia:

Code:
    http://img546.imageshack.us/g/dsc00372.jpg/
  • Poziom 12  
    Oczywiście że możesz gdyż jest to niższy model z rodziny i do tego bardzo dobrze znany "Prescott". Kręcisz go do poziomu Celerona D 350 czyli 3,2GHz a nawet więcej. Wielkości 3,4GHz większość chipsetów nie obsługuje i to jest twoja górna granica do której możesz dążyć.
  • Poziom 8  
    Czyli wychodzi na to ze mogę go podkręcić na 3,2GHz.
    Tylko takie pytanie czy się nie spali i zasilacz to wytrzyma?
  • Poziom 12  
    Prescott ma to do siebie że chwili przegrzania odcina połowę cykli zegarowych powodując obniżenie emisji cieplnej jet to tak zwany Thermal Monitoring v1. Po drugie Prescottowi nie straszne są temp rzędu 70ciu stopni, ustaw sobie alarm w biosie(powinna byc taka funkcja). No i teraz kręcisz, w sumie to moim zdaniem odrazu możesz mu zapodać te 3,2GHz.

Temperaturę masz niską jednak wiatrak na procesorze co ja mówię to jakaś turbina :D prawie 3tys.obr. pewnie dlaego takie niskie temperaturki masz bo jest wyłączona kontrola prędkości.

A teraz najgorsze czyli zasilacz, masz tragiczne napięcia na dwóch liniach z czego na +12V masakrycznie niskie. Zresztą to Feel -czarna owca wśród zasilaczy

Po kolejne kilka opinii na temat zasilacza:

-Ktoś chyba napisał ze podłączył do niego lamkę w garażu( być może kręce :D) ale takie przeznaczenie dla tej zasiłki jest dobre. Innych nie polecam
    -Bomba z opóźnionym zapłonem
    -Tata mi kupił takiego do kompa, teraz musi mi przez to wziąść na raty nowego :)
    -Dobry zasilacz na sylwestra - sztuczne ognie i te sprawy gwarantowane :D
    -To że nie pociągnie jakiegoś konfigu to pal go sześć, gorzej jak się sfajczy i pociągnie ze sobą jakieś podzespoły :D

Reszta kabaretu google + faraza ModeCom Feel :D
  • Poziom 8  
    to już sam nie wiem xD jedni piszą żeby podkręcić drudzy nie już sam nie wiem ... no o zasilaczu to wiedziałem ze to kaszana niestety.... ale jak komp ma paść przez takie coś to już wole nie ruszać xD
  • Poziom 12  
    Chyba nie zrozumiałeś mojego postu. Kręcić jak najbardziej możesz ale po wymianie zasiłki. Sorry nie każdy zrozumie aluzje typu: -Dobry zasilacz na sylwestra - sztuczne ognie i te sprawy gwarantowane .

:D:idea: hehe
  • Poziom 8  
    nie no zrozumiałem tak trochę ;p bo pisałeś coś o tym alarmie w biosie i myślałem o tym ;p ale dobra zostawiam to bo widzę ze nic to nie da ;p
    dzięki za rade
  • Poziom 14  
    Podkręcenie tego procesora nic nie da, to są puste megaherce, jemu brakuje cache.
  • Poziom 12  
    nielegal1989 napisał:
    Podkręcenie tego procesora nic nie da, to są puste megaherce, jemu brakuje cache.

A co on to magik i sobie te cache dolutuje :D ?

Chce podkręcać to niech podkręca, wynik w 3dMark się podniesie i to tym więcej im lepszą ma kartę graficzną. Standardowy przypadek gdy kartę ogranicza procek. Imo Pentium ma więcej cache, gdzie przyda się przy obróbce wideo, pakowaniu WinRarem itp

I jeszcze dodam coś odnośnie architektury.

Architektura P4 jest dość mocno zależna od ilości Cache (i przepustowości RAMu), dlatego Celerony ze względu na mały L2 bardzo kulały z wydajnością.
    Architektura A64 jest pod względem Cache o wiele mniej zależna. Spadek wydajności Sempronów jest procentowo o wiele niższy względem A64 niż Celerony do P4.

Tak jak nielegal1989 prawi celeron to dno, jednak te pare megaherców zawsze coś da, tym bardziej że mogą być za free
  • Poziom 8  
    Znaczy tak posiadam kartę Radeon HD3850 (AGP x8) i RAM 1,5GB
    -uzi- to co da coś to podkręcenie. np.COD MW2 gram na najwyższych i nawet ładnie działa,a jak próbuje odpalić Colin McRae Rally 2 na maxa to już przycina trochę mnie to denerwuje. i racja kupiłem złą kartę pod procka ;p
  • Poziom 39  
    Podkrecanie zawsze cos daje, jednak nie bedzie to bardzo znaczacy kop.
    Napewno odczujesz roznice, choc nie taka jak krecac rasowe P4.
  • Poziom 36  
    Swego czasu bawiłem się tym procesorem na p4m800 pro. z 2.93Ghz, śmiało dał się kręcić do 3.45Ghz. Powyżej ze względu na zasilacz, były już kłopoty.
  • Poziom 12  
    beo napisał:
    Swego czasu bawiłem się tym procesorem na p4m800 pro. z 2.93Ghz, śmiało dał się kręcić do 3.45Ghz. Powyżej ze względu na zasilacz, były już kłopoty.

nie zasilacz a chipset