Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za CD-Key w Sony Vaio

14 Lut 2011 22:38 5281 43
  • Poziom 20  
    Witam.
    Kupiłem laptopa Sony Vaio VGN-TX2XP
    Na spodzie naklejona jest naklejka z CD-Keyem
    Niestety w trakcie instalacji Windowsa XP ten CD-Key nie pasuje. Normalnie na takiej naklejce powinno być napisane do jakiego produktu jest ten klucz.
    Dodam że domyślnie te laptopy sprzedawane były właśnie z Win XP. W laptopie jest chyba klawiatura z niemieckimi znakami bo zamiast znaku : i " są znaki o z dwukropkiem u góry i a z dwukropkiem u góry.
    Czy ten mój klucz teoretycznie z Niemiec będzie pasował do Polskiego XP :?:
  • Poziom 39  
    Windowsów XP było tyle wersji , że możesz nie dać rady "wstrzelić się" w odpowiednią .
  • Poziom 31  
    Ja bym próbował home edition, lub media center...
    -EDiT-
    Na niemieckim ebayu znalazłem takiego laptopa z XP Pro, choć na naklejce było widać na jaki system udzielana jest licencja, a u Ciebie o dziwo nic nie widać - może jakiś fake?
  • Poziom 20  
    Na stronie Sony napisane jest że instalowany jest Win XP SP2 Professional.
    Czy jest jakiś programik który rozpoznaje CD-Keye.

Próbowałem już po instalacji XP zmienić CD-Keya ale też był komunikat że jest to nieprawidłowy klucz.
    Czy kontakt z Microsoftem coś pomoże ?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    jaros85 napisał:
    Czy kontakt z Microsoftem coś pomoże ?

Jeżeli już, to kontakt z Sony. System mógł być "skrojony" dla Sony i w takim przypadku Microsoft Cię i tak do Sony odeśle.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Najbardziej to pasuje do tego.

Jakiego PID używasz do instalacji ?
  • Poziom 20  
    gallus [pl] napisał:
    Na niemieckim ebayu znalazłem takiego laptopa z XP Pro, choć na naklejce było widać na jaki system udzielana jest licencja, a u Ciebie o dziwo nic nie widać - może jakiś fake?

Tego to ja nie wiem ale naklejka jest już trochę zniszczona. Jest w podobnym stanie jak naklejka z numerem seryjnym naklejonym przez Sony więc wdaje mi się że naklejka była naklejona oryginalnie przez producenta zwłaszcza że jest idealnie prosto. Człowiek by prosto nie nakleił to musiała robić maszyna. A najważniejsze to że pirat by działał tylko po sprawdzeniu legalności się wysypał a u mnie w ogóle nie przyjmuje tego klucza.

A co to jest ten PID chodzi o dane na kogo jest zarejestrowany system ?

Product ID - Identyfikator Produktu
    Do każdej wersji systemu a w szczególności brandowanych OEM jest przypisany określony PID. Jeżeli występuje niezgodność to nie przyjmie klucza.
    PID jest umieszczony w pliku setupp.ini w folderze i386
  • Poziom 29  
    Panowie jedna sprawa , widzieliście kiedyś oryginalne oprogramowanie od SONY , bo mniemam że chcecie dokonać legalizacji Windowsa .

Tylko że licencja na oprogramowanie , oraz firma Sony występuje tu jako producent tego oprogramowania - nie Microsoft .

Oprogramowanie należy do Sony i komputer musi mieć takie oprogramowanie jakie załącza producent .

Chyba że macie inną naklejkę licencyjną - inną w myśl drugą własną .
  • Poziom 20  
    Jak kupiłem laptopa był już zainstalowany XP brandowany na Sony zacząłem ściągać aktualizacje i okazało się że był nie legalny. Ostatecznie wywaliłem XP teraz mam Ubuntu ale nie jestem z tego zadowolony zwłaszcza że nie działają wszystkie funkcje.

Chciałem zainstalować normalnego XP SP2 z płyty z mojego stacjonarnego komputera. Wpisałem Klucz który był naklejony na laptopie i wyskoczył komunikat że klucz jest nie prawidłowy.

Rozumiem że jeżeli bym zdobył płytkę z XP brandowaną dla Sony Vaio klucz powinien zostać przyjęty :?:

Ostatecznie na mojej uczelni można zdobyć legalnego Windowsa za free. Jeżeli tomi się uda to postawię takiego XP i będzie już OK.

Ale tak czy inaczej wolał bym wiedzieć co jest z tą moją naklejką.
  • Poziom 28  
    Z jakiego nośnika instalujesz oraz jaką wersję instalujesz? Zaopatrz się w nośnik OEM.
  • Poziom 20  
    Próbowałem instalować XP SP2 ze stacjonarnego komputera. Oczywiście że była to wersja OEM.

Ale jak zdobędę OEM brandowany na Sony to klucz powinien być przyjęty :?:
  • Poziom 28  
    Ja instaluję OEM niebrandowany i zawsze pasuje. Czy jest to wersja corporate?
  • Poziom 43  
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    kkknc napisał:
    Instalujesz dowolny po instalacji zmieniasz klucz produktu na ten z naklejki.

To nieprawda !
    Kolego jaros85 wysłałem Ci wczoraj rozwiązanie na PW i nawet nie przeczytałeś :|
  • Poziom 28  
    kkknc napisał:

Potwierdzam, że zacytowana informacja jest nieprawdziwa - musi to być klucz zgodny z wersją [licencja pojedyncza lub zbiorcza].
  • Poziom 20  
    Hucul napisał:
    Kolego jaros85 wysłałem Ci wczoraj rozwiązanie na PW i nawet nie przeczytałeś :|

Dziękuję dopiero teraz dostałem na maila info że mam jakieś wiadomości na PW.

kkknc napisał:

Tego próbowałem ale nie mogłem zmienić cd keya.

smoq35 napisał:

Nie ten mój XP jest normalnym OEM dla zwykłego komputera domowego.

smoq35 napisał:

Pod warunkiem że to wersja XP Home. Tam zwykle w 99% wersji pasuje.

Ale w XP Proffesional już nie. Wersji OEM XP Proffesional jest bardzo dużo i w zasadzie każdy producent komputerów ma swój własny PID (Product ID - Identyfikator Produktu)
    Trzeba mieć wersję systemu dokładnie do tego klucza.
  • Poziom 28  
    Wczoraj instalowałem XP PRO SP2 OEM niebrandowany na Acerze [z naklejką XP PRO Acer Incorporated], a wcześniej na Dellu i HP [także XP PRO z dedykacjami dla tych firm] i w każdym przypadku klucz działał - mało tego - pomyślnie przeszedł aktywację.

smoq35 napisał:
    Wczoraj instalowałem XP PRO SP2 OEM niebrandowany na Acerze [z naklejką XP PRO Acer Incorporated], a wcześniej na Dellu i HP [także XP PRO z dedykacjami dla tych firm] i w każdym przypadku klucz działał - mało tego - pomyślnie przeszedł aktywację.

Czy te komputery pochodziły z naszego kraju ? Jeżeli tak to tylko to tłumaczy zgodność klucza.
  • Poziom 28  
    Jeden był krajowy, jeden miał sticker z wersją językową UK, a drugi holenderską. Też słyszałem o problemach z innymi kluczami, natomiast mnie osobiście się takowy nie przytrafił.
  • Poziom 28  
    Kolego kkknc, artykuł, który wysłałeś dotyczy Windowsa 7.
    WinKeyFinder jest mi znany, ale w przypadku niezgodności klucza z wersją NIE zostanie on zmieniony.
  • Poziom 43  
    Win7, Visty i XP. Wystarczy kliknąć na ramce odpowiedniego systemu.
    System przyjmie dowolny poprawny klucz.
  • Poziom 28  
    Nie mniej jednak wywali błąd przy zmianie klucza na niezgodny z wersją.
  • Poziom 43  
    Co świadczy o legalności systemu? Naklejka i faktura. Nośnik mógł zaginąć lub się zniszczyć, więc bierzesz jakikolwiek i w razie niezgodności klucza zmieniacz go na taki, jaki powinien być. Tą informację uzyskałem jakiś czas temu na infolinji Microsoftu.
  • Poziom 21  

tak to powinno wyglądać i kod po prawej stronie się zgadza
  • Poziom 28  
    Jaros85, odpowiedz jaką wersję miałeś - taką wymagającą aktywacji czy nie?
  • Poziom 43  
    smoq35 napisał:
    Jaros85, odpowiedz jaką wersję miałeś - taką wymagającą aktywacji czy nie?

Co za różnica przecież nie ma oryginalnego nośnika?
    EDIT:
    Pytam z czystej ciekawości? Bo mnie to interesuje i dlatego biorę udział w tym forum. Jeżeli nie masz odpowiedzi na to pytanie to, co napisałeś o mnie poniżej dotyczy równiesz ciebie w tym, co napisałeś powyżej.
  • Poziom 28  
    Kolego, Twoje posty nic nie wnoszą do tematu. Ponadto nie do Ciebie skierowane było moje pytanie. Nawet z nieoryginalnego nośnika można zainstalować oryginalny system.