Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

!Awaria! Wszystko gra bardzo cicho

15 Lut 2011 03:08 1182 6
  • Poziom 9  
    Podłączylem sprzęt w samochodzie. Dwa wzmacniacze, jeden pod zestaw przedni a drugi pod suba a do tego kondensator. Na początku wszytko grało chociaż nie bylem do końca zadowolony. Drzwi są wygłuszone, głośniki 80w rms, wzmak to magnat rapbul czyli nie za mocny nawet w mostku a juz przy połowie gain głośniki graly głóśno. Podobnie z subem. Miałem go w poprzednim aucie i tam wymiatal naprawde niezle( hertz es300 po cp 1502) a tutaj jakby cos bylo nie tak.
    Jak brałem na prawde głośno to swiatła mocno przygasały. Wpadłem więc na pomysł ze cos nie tak musi byc z kondensatore. Jak sie okazało przez własną głupote (nie przeczytałem instrucji) nie naladowałem kondensatora.Postanowiłem naprawic swój błąd. Zrobiłem wszysto jak w instrukcji( + do kondensatora - przez diode do masy i czekałem aż zgasnie).Odpaliłem sprzęt.Nejpierw wszystko było ok ale po chwili w głośnikach cos zaczęło trzeszczeć a po kilku sekundach wszystko ucichło. Jak wezme głośność na max to cos tam bardzo cicho slychac(tak samo sub jak i głośniki).Diody na wzmakach swiecą sie na zielono jakby wszystko było ok.
    Dodam tylko,że na wyświetlaczu kondensatora nic sie nie wyświetlało(ani przed ani po naładowaniu)

Pomoże ktoś? Co mogło sie stac?
  • Poziom 33  
    Coś totalnie namieszałeś w instalacji. To samo w wypowiedzi w tym poście.
    Spróbuj ogarnąć to i napisać zrozumiale, bo chwilowo to jeden wielki bełkot.
  • Poziom 9  
    Podłączone jest wszystko prawidłowo. Poprostu po naładowaniu kondensatora Sprzęt gra bardzo cicho. Diody palą sie na zielono.Niby wszysko jest ok a jednak nie gra.
  • Poziom 9  
    Na instrukcji kondensatora był inny schemat. Plus z aku do plusa na kondensatorze, minus z kondensatora poprzez wlączoną szeregowo żarowke do masy.Żarówka świeciła i po chwili zgasła tak jak powinno być.

Dzisiaj sprawdzilem wszystko po kolei i okazalo sie ,że to tylko magnat jest uszkodzony.Sub, przednie głośniki i Carpower jednak działaja ok chociaż wczoraj w nocy wydawało mi się inaczej. Moze to problem z masą?
  • Poziom 33  
    Masa z akumulatora tam gdzie potrzeba.
    Plus z akumulatora tam gdzie potrzeba.
    Remote z radia tam gdzie trzeba.
    Nie wiem, tak namieszałeś że nie rozumiem jak to tam po podłączałeś, ale wychodzi na to że gdzieś pomyliłeś plus z remote. Bynajmniej tak to zrozumiałem.
    Podawanie dokładnych modeli całego sprzętu to nie dla nas, nie? Mamy wróżyć i sami się domyślać...
  • Poziom 11  
    Najpewniej problem z masą lub małe zwarcie na wyjściu