Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz / Amplituner stereo + front do 60m2 max 5000 PLN

Czubais 15 Lut 2011 10:47 2598 8
  • #1 15 Lut 2011 10:47
    Czubais
    Poziom 8  

Witam,

zacznę klasycznie, jestem nowy, na elektrodę natrafiłem przymierzając się do zakupu sprzętu i wiem że temat był wałkowany po stokorć i czytałem tamte wszystkie tematy, ale jednak mam specyfikę potrzeb, jako kompilację wielu tematów - więc do rzeczy (z góry dzięki za podpowiedzi).

1. Zdecydowałem się na stereo bo wiadomo - jakość za tę cenę.
    2. Mam spory salon 60 m2 i potrzebuję większych kolumn - najlepiej z Bass reflex, dodam jeszcze że ważny jest też wygląd - żaden plastik, najlepiej drewno. fajnie aby dobrze grały z mocnym basem - do filmów i do ciężkiej muzy - typu Metallica, Iron, ale też do np. Niemena i spokojnego POP. Z polecanych Tonsil Siesta muszą zrezygnować - są świetne w pomieszczeniach do 40m2, ale w większych już się gubią podobno, a mam jeszcze hall otwarty i kuchnię - razem...ok 100m2.... :|
    3. Na razie wybrałem ampka RX-797 (choć problemy ze znalezieniem czarnego są spore) - ale tu kolejne pytanie czy w tej cenie nie lepiej wzmaka Cambridge Audio 640 wziąć. NIe orientuję się jak dobrać wzmak - do kolumn i odwrotnie.
    4. Chcę sprzęt w perspektywie rozbudować do ampli 5.1 - żeby to się jakoś zgrało sprzętowo.
    5. Mam PS3 i na tym będą szły filmy, zastanawiam się też na czym muzę puszczać...bo na PS3 ponoć nie idzie...a komp to raczej też odpada. Może są ampli z USB np. no i jakieś tanie cd by się przydało...

Aha - jakby trzeba było - mogę być +/- 1000 PLN - choć wiadomo - im mniej w stosunku do jakości tym lepiej.

Jeszcze jedna sprawa - gdzieś w Wawie ze wzmakiem d się wybrac żeby kolumn odsłuchać? C zy tylko na sprzęcie w salonie można testować?

Dzięki za pomoc w ewentualnej pomocy i czekam na propozycję.

Pozdrawiam
    Czubais

0 8
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #2 19 Lut 2011 14:12
    mxw2
    Poziom 9  

Jeśli potrzebujesz do muzyki to polecam wzmacniacz stereo firmy NAD:

http://allegro.pl/nad-c372-c-372-stereo-hi-fi-mazowieckie-pilot-i1460700932.html

Tutaj używany za 1700zł można kupic nowy kolo 4-5k kosztuje. Ewentualnie trochę słabszy model c355bee nad nowy powystawowy jeśli już nówkę chcesz za cenę:

http://allegro.pl/nad-c355-bee-c-355-bee-nowy-gwarancja-okazja-i1455174449.html

Co do dobrych głośników myślę że będzie Ci odpowiadać coś ze sprzetu taniego audiofilskiego kolumpy STX-FX-300 lub Tonsil Siesta cena kolo 1500-2000zł za 2 kolumny nowe

jak Cię jednak najdzie na oglądanie filmów możesz do tego jeszcze dokupic amplituner z wyjściem pre-out i do niego dokupic kilka kolumienek żeby mieć dżwięk przestrzenny i podłączyć wyjściem liniowym ze wzmacniaczem do którego podłączone będziesz miec 2 głośniki frontowe.

0
  • #3 19 Lut 2011 18:47
    Marios221
    Poziom 20  

STX-FX-300 Do ponad 60m2 to raczej zły pomysł.
    Jeśli kolega ma nie wiecej niż 2tyś na kolumny to chyba najlepszym wyborem bedzie Altus 300 lub Zeus jeśli powyżej tej kwoty można myśleć nad Cerwin vega.

0
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #4 21 Lut 2011 16:33
    Czubais
    Poziom 8  

dzięki za podpowiedzi, a co myślicie o NS-777?

0
  • #5 22 Lut 2011 15:01
    zukzukzuk
    Poziom 20  

Czubais napisał:
    dzięki za podpowiedzi, a co myślicie o NS-777?

Hm. Nawet, nawet (czytając dane techniczne). Lecz uwierz - rzeczone Yamahy - to raczej "zabawki" (jeśli chodzi o JAKOŚĆ brzmienia) przy starszych kolumnach w podobnej cenie.

Moje propozycje:
    http://allegro.pl/quadral-wotan-kolumny-hi-end-ciemny-mahon-wstega-i1464451895.html
    30 cm na basie! To je to:) Do tego wstęga na górze...

To chyba najtańsza propozycja, aby jako tako wypełnić bardzo duże pomieszczenie satysfakcjonującym brzmieniem dobrej jakości, o odpowiedniej podstawie basowej:)

Z "mojej" stajni, lecz drożej:
    http://allegro.pl/infinity-kappa-7-hi-end-reference-okazja-i1472279216.html

Lecz, żeby mieć w 60 metrach koncert i pogrom, to trzeba estradówek lub jak chcesz spotkać się z dźwiękiem b. wysokiej próby - 2 x30 cm z Kappa 9 (tylko to 6 kzł i przy nich wzmacniacz "siądzie").

Ale być może dla Twoich potrzeb wystarczyłyby JBL E-100 lub Cerwin Vega z 15 calami na basie?

Pozdrawiam!

0
  • #6 22 Lut 2011 15:33
    Czubais
    Poziom 8  

faktem jest, że te które polecasz - szczególnie Infinity - to jest klasa sama w sobie, ale z tego co się zorientowałem, akurat te budżetowe Yamszki są warte zakupu, wiadomo - co można za 2000 poszaleć..., niemniej jednak muszę mieć fakturę na kolumny i tylko nowe wchodzą w grę, zresztą jutro jadę ich odsłuchiwać...i bede je porównywał z Bowers & Wilkins 684 oraz z JBL e100, tak że zobaczymy jak gra ten szajs...;-D

0
  • #7 22 Lut 2011 15:44
    zukzukzuk
    Poziom 20  

Czubais napisał:
    faktem że te które polecasz - szczególnie Infinity - to jest klasa samo w sobie, ale z tego co się zorientowałem, akurat te budżetowe Yamszki są warte zakupu, wiadomo - co można za 2000 poszaleć..., niemniej jednak muszę mieć fakturę na kolumny i tylko nowe wchodzą w grę, zresztą jutro jadę ich odsłuchiwać...i bede je porównywał z Bowers & Wilkins 684, tak że zobaczymy jak gra ten szajs...;-D

Pewno zagra... póki nie porównasz go z czymś lepszym:)

Jeśli potrzebna faktura - to trudno. Lecz jeśli byłoby to tylko w celu odliczenia watu, to nie oglądałbym się, tylko brał Quadrale.
    Ale, to mocno subiektywny wybór (nieco posuniętego w latach) człowieka:) Brzmieniowy...

Powodzenia!

0
  • #8 24 Lut 2011 17:13
    Czubais
    Poziom 8  

No więc tak, po porównaniu 3 kolumn szukam nadal:
    Yamaha NS-555 - za tę cenę bym je brał, tzn. model NS-777, grały niewiele gorzej od B&W 684 (za 3000PLN za parę), no ale designe nie spodobał sie mojej żonie... za to Elac FS 68,2 to kompletna katastrofa... jak ktoś sie nad nimi zastanawia - niech omija je szerokim łukiem,

w sobote kolejne odsłuchy...jbl, jamo, Monitor Audio, Deli Concept i Quadrale, zobaczymy - może w końcu coś upoluję ...

0
  • #9 07 Mar 2011 08:36
    Czubais
    Poziom 8  

tia, no i skończyło się na AE Radiance 3, porównywałem je z Dali, JAMO i AM i innymi wynalazkami, po prostu to co zrobiły te kolumny to masakra.... grają u mnie w salonie 50 m2 i ampli jedzie na 1/5 mocy... zbilansowane są kapitalnie, a jak ktoś lubi podkręcić bass, zupełnie im to nie przeszkadza, generalnie dość drogi zakup, ale widziałem że można je już za 4500 PLN wyjąć, choć w Wa-wie najtaniej za 6000 PLN chodzą...

0