Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak to z tymi pralkami Beko własciwie jest?

15 Lut 2011 12:40 3032 4
  • Poziom 9  
    Niestety moja pralka(Candy) podziękowała za współpracę i stoję przed wyborem nowego sprzętu.
    Moje priorytety to:
    - głębokość max. 45 cm
    - niski koszt ewentualnych napraw pogwarancyjnych
    - elastyczność programów, krótki program

Większość ekspertów na tym forum odradza pralki Beko.
    Ale chciałbym się dowiedzieć właściwie dlaczego?
    Jak dla mnie 5 letnia gwarancja to poważny argument przemawiający na korzyść.
    Co z tego, że kupię siemensa albo boscha jak mi nawali w 3 albo 4 roku użytkowania, a z tego co piszecie naprawa w przypadku pralek nowego typu często jest nieopłacalna.
    Czy producent dawałby 5 letnią gwarancję na produkt, który tak często się psuje?
    A może z tą przedłużoną gwarancją to tylko ściema?
    Czy ktoś z was ma pralki tej firmy?
    Jak się sprawują jeżeli chodzi o efektywność prania, hałas itd?
    Jak wyglądają naprawy gwarancyjne?
    Na youtube nie znalazłem filmiku z modelem jaki by mnie interesował, ale są przedstawiające podobne przynajmniej z wyglądu.
    Na tych filmach pralka prezentuje się całkiem nieźle i jest w miarę cicha.

Link

Link

Link

Ale jak jest faktycznie?
  • Poziom 30  
    Moja mama ma BEKO i tylko raz nawaliła, tata zostawił klucz w spodniach, wypadł i przebił kołnierz, a poza tym nic się nie dzieje. pralka ma około 7lat.
  • Poziom 19  
    Temat stary, ale żaden krzykacz nie podzielił się informacjami, dlaczego Beko jest beee.

Może ktoś przez te 3 lata uzbierał już jakieś dowody na tą teze i może się podzieli konkretami włącznie z modelem pralki. ;)
  • Poziom 10  
    Światek producentów sprzętu AGD mimo że ogromny sprowadza się do kilku graczy. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że producenci sprzętu często i gęsto sprzedają pralki innych producentów tylko, że pod swoim logo i kupując np Amica mamy w środku produkt Beko tylko inaczej zapakowany. Nie można ograniczać się tylko do kwestii tego kto produkuje dany produkt a raczej widnieje na jego obudowie. Kluczową rolę ma raczej wybór gwarancji czy zdecydujemy się na gwarancję producenta czy dokupimy gwarancję firmy ubezpieczeniowej.
    Zakładanie, że pralka przeżyje kolejne naście lat jak nasza poprzednia raczej jest błędne. Trzeba przemyśleć kwestię czego oczekujemy od pralki jakie ma mieć cykle prania czy nam się wizualnie podoba i czy jej parametry odpowiadają naszym potrzebą. Różni producenci stosują różne rozwiązania ułatwiające lub utrudniające życie w konkretnym przypadku.
    Nie warto kupować pralki z promocji w markecie bo jest akurat za 199zł ale nie warto też wydawać kwoty 9999zł bo pralka ta nie wyciągnie z wnętrza delikatnych raczek, które wypiorą nasze pranie jeszcze bardziej delikatnie. Zasada działania pralki w każdym przypadku jest taka sama jak prały nasze pra pra pra pra babcie używając rzeki i tarki. Chodzi zasadniczo o to aby mokre pranie pocierało się w jakiś sposób o siebie lub o coś. Tu powstały drobne wariacje na ten temat pranie bąbelkowe Samsunga czy Daewoo. W pralkach zasadniczo mamy okrągły bęben oraz progi bębna w różnych kształtach. Każdy producent twierdzi, że ten konkretnie kształt robi to lepiej niż inny każdy producent proszku twierdzi, że to jednak dzięki ich proszku pranie jest bielsze a nie doszukuje się to zasługi pralki jaka to była. Prawda zapewne leży po środku. Każdy element ma jakieś znaczenie a czystość prania jest tego efektem. Jednakże co wybrać to jest tyle opinii ile użytkowników. Każdy chwali to co ma bo nie ma porównania jak to samo wyprałaby inna pralka. "Ekspertów" można podzielić zasadniczo na dwie grupy. Pierwsza to Ci, którym popsuła się dana pralka i poprzez to są do niej zrażeni i zachwalają to co akurat kupili. Druga to opinia użytkowników pralki, którym się ona jeszcze nie popsuła i są z niej jeszcze zadowoleni:)
  • Poziom 12  
    Po 5,5 roku bardzo intensywnego użytkowania uważam, że model Beko WMB 91242LC to był dobry zakup, szczególnie z darmową 5 letnią gwarancją. Gdzieś po 2,5 r wymiana elektrozaczepu, po 4 latach wymiana kompletnie zużytych szczotek silnika i pokrętła programatora bo czasem przeskakiwały samoistnie programy. Po 5,5 roku uszkodzenie łożysk, ewentualny koszt całkowity 250 zł z własną pracą, czego już nie robię, nauczony doświadczeniem, że jak to zrobię padnie pompa, potem programator, moduł itd.

Na plus super szybki serwis, brak marudzenia, nawet za szczotki co jest elementem eksploatacyjnym nie musiałem płacić czy udowadniać serwisantowi aby właśnie przy nim przeskakiwały programy. Także wydatek całkowity 1200 zł / 5,5 lat to bardzo dobry wynik.