Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie SPDIF do karty graficznej przez Coaxial

15 Lut 2011 14:18 2151 1
 • Poziom 1  
  Witam serdecznie,

  Posiadam kartę graficzną z wejściem SPDIF_IN (z charakterystycznym dla modułów TTL napięciem, tj. 5V), dzięki któremu kablem HDMI można przesłać do TV z komputera nie tylko obraz, ale też dźwięk. Niestety moja płyta główna (MSI P4N SLI) nie posiada wewnętrznego konektora SPDIF_OUT, dlatego nie jestem w stanie przesyłać dźwięku karcie graficznej za pomocą załączonego kabelka. http://benchmarkreviews.com/images/reviews/vi...-88TES3P-FCP/ZT-88TES3P-FCP_Digital_Audio.jpg

  W zamian mam wyjścia COAX i TOSLINK. Posiadam kabel RCA-RCA (prawdopodobnie niskiej jakości) oraz kabelek dostarczony z kartą graficzną. Połączyłem ze sobą te dwa kable we właściwy sposób, podłączyłem dźwięk, ustawiłem kartę dźwiękową we właściwy sposób i udało się uzyskać dźwięk na TV (i karta i TV obsługują standard 48kHz). Jednak dźwięk się ciągle urywa (0.5-2x na sekundę) i nie wiem, czym jest to spowodowane.

  Z moich wiadomości wynika, że COAX SPDIF ma napięcie ~0.5V natomiast te używane wewnątrz cyfrowych urządzeń (np. płyta główna, karta dźwiękowa, itd.) to 5.0V). Czy to jest przyczyna takiego zachowania się dźwięku :?: Może przyczyną jest zły kabel :?: Czy jest jakaś inna możliwość przesłania SPDIF przez Coaxial do karty graficznej :?:

  Proszę o pomoc. Dziękuję!

  P.S. Czy ten kabel posiada wzmacniacz http://www.frontx.com/pro/p1062_030.html :?: Być może rozwiązałby mój problem.
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Jak różnica poziomów robi problem to możesz wg tego kombinować:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8470245#8470245
  (np. podpiąć się pod końcówkę wejścia nadajnika optycznego czy met. bezinwazyjna - zrobić zewn. konwerter)
  Tamten kabelek nie może mieć wzmacniacza - ma tylko dwa piny.