Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutowanie kabla sluchawki Creative Fatal1ty

15 Lut 2011 14:37 9795 10
  • Poziom 2  
    Witam mam problem jak zlutawac kabelki w sluchawkach, sluchawki to Creative Fatal1ty, chodzi mi o to gdzie powinien isc zielony kabelek no bo reszte to chyba po kolorkach tzn (3 biale do siebie,3 złote do siebie, 2 czerwone i 2 niebieskie) no i zostaje ten zielony i nie wiem gdzie go posiac^^

Lutowanie kabla sluchawki Creative Fatal1ty
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    wszystkie sa takie same
  • Poziom 2  
    dziekowac, nie wiedzialem gdzie ten zielony przyczepic
  • Poziom 9  
    witam czy jeśli połączyłeś jak na tym zdjęciu to słuchawki działały ci ?
  • Poziom 8  
    witam mam taki problem, ze polutowałem kabelki jak wyżej, dziek działa super a mikrofon nie ;/
    lutowałem i rozlutowywałem po kilka razy i nic...co moze byc tego przyczyna.
    Dodam, ale mikrofon jest jakby w formie drucika i rejestrator nagrywa znaczny szum gdy sie go trzyma podczas nagrywania, nie mam pomysłu na co to wskazuje? brak masy?
  • Poziom 37  
    odczep mikrofon od słuchawek i sprawdź go wpinając bezpośrednio w wejście mikrofonu jeśli będzie działać to znaczy że albo masa albo linia sygnałowa została uszkodzona. Możesz awaryjnie mase mikrofonu w pilocie połaczyć z masą słuchawek w tym przypadku musisz pamiętać o tym aby zawsze obie wtyczki były wpięte czyli od słuchawek i mikrofonu. Zazwyczaj uszkadza się przewód w miejscu wtyku Jack a jak nie to musisz szukać przerwania na lini pilot wtyki pilot słuchawki.
  • Poziom 8  
    no właśnie robiłem tak, musiało to śmiesznie wyglądać ale dźwięk nagrał się idealnie z samego mikrofonu. połączyć masy czyli to zielony z białym...a samo połączenie jak by miało wyglądać? złoty od mikrofonu połączyć do zielonego? połączyć jako trzeci?
    myślałem o nowym kablu dwużyłowym ale będzie to niepraktyczne już teraz się plącze...

piszesz coś o pilocie...pilocika dawno nie ma bo w tym, miejscu się przerwały jakiś czas temu i wtedy ładnie udało się polutować, a teraz coś nie bardzo. W miejscu pilota mam wszystko ładnie polutowane, każdy kabelek w osobnej termokurczliwej koszulce.

EDYTA:
    Kabel słuchawek:
    czerwony jedna słuchawka, niebieski druga, zielony masa słuchawek, złoty masa mikro?
    przylutowałem złoty z kabla słuchawek do zielonego z kabla słuchawek i biało-złotego z zielonego jacka i nie działa. jak się nie myle powinno być ok? czyli wychodzi ze uszkodzona linia sygnałowa?

czyli chyba warto kupić w sklepie jack i te dwa kable przylutować? z góry dzieki za pomoc i wyrozumiałość dla mojego ciemnego umysłu ;-)

EDYTA2:
    problem jest w pierwszym miejscu lutowania jednak...
  • Poziom 37  
    Luknij na ten temat tam rozrysowałem kolorami gdzie co się łączy bez pilota ale to szczegół o ile przewody są przy pilocie nie pourywane.