Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Color LaserJet 1600 Powiela tekst w czarnym kolorze?

birut 15 Lut 2011 17:05 3691 12
  • #1 15 Lut 2011 17:05
    birut
    Poziom 21  

Drukarka ma 70tys stron przebiegu.
    Zawsze drukowane na oryginalnych tonerach.
    Drukarka brudzi ,powielajac czarny kolor.
    Wydrukuje słowo "test" powieli mi na kartce kilka razy ,każde kolejne coraz słabiej ,ogólnie jak zwinę kartkę wychodzi mi średnica taśmy grzejnej.
    Po wymianie tasmy grzejnej oraz wałka gumowego jest to samo.
    Utrwala ładnie ,ale cały czas powiela czarny.
    Czy to może byc kwestia ustawienia temperatury,czy ją wogóle można ustawiać w tych maszynach.Czy jakieś panewki.Docisku wałka gumowego do foli zmienić tam się nie da.
    Podmieniłem inny czarny toner i jest to samo.
    Na kolorze tego nie widać.
    Co moze byc jeszcze przyczyną?
    Pytanie kieruję do osób które miały już taki problem

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

Rozebrałem jeszcze raz uklad grzejny .docisk-panewki na wałku gumowym są ok.
    Obstawiałbym złą temperaturę.
    Sciągnąłem serwice manual ,ale tam nie ma żadnych ustawień ,same obrazki jak wymienic fuser,pas transferowy itp czy jest jakaś inna serwisówka.

0 12
  • #2 16 Lut 2011 22:05
    stempel72
    Poziom 20  

Jaką folię ząłożyłeś. JA miałem takie przypadki na wadliwej folii utrwalania.

0
  • #3 16 Lut 2011 22:19
    andyaw
    Poziom 9  

Witam
    Mam podobny problem. Mam wydrukowane koło 1000 stron i przy druku pojedynczych stron jeszcze jakoś idzie ale przy kilku na raz kartki są brudne na całości (przykurzone). Wszystko oryginalne. Stawiałem że to szmelc za 380 złotych więc...... Drukuję rzadko po kilkanaście stron od razu i jest tak od początku. Ktoś na takiej drukarce wydrukował choć jedna ładną czystą stronę lub moze ktoś wie co z tym zrobić.
    Pozdrawiam

0
  • #4 16 Lut 2011 22:58
    muro
    Poziom 11  

Sprawdź czy rolka ładujaca jest sprawna to znaczy styk lub
    element który ja ładuje/rozładowuje

0
  • #5 17 Lut 2011 08:08
    birut
    Poziom 21  

To na 100% jest cos z piecem.Stawialbym na grzalke.Tonery caly czas oryginalne.Te tak zwane duchy sa co srednice folii,tak jakby zle temperatury.Probowal ktos z was z nowa grzalka.

0
  • #6 17 Lut 2011 16:04
    JTM
    Poziom 13  

Wtrącę się, Nie podejrzewałbym, że piec wybiórczo robi duchy tylko z czarnego tonera

0
  • #7 17 Lut 2011 17:41
    anty35
    Poziom 26  

Miałem podobny problem gdy podmieniłem cały piec z drugiej sprawnej drukarki było ok. to na pewno wina pieca-ja miałem wyczyszczony i na nowo posmarowany piec i tak dalej ofsetował kolor czarny -klient na razie odłożył drukarkę na strych -koszty ograniczali.

0
  • #8 17 Lut 2011 20:47
    rys57
    Moderator

JTM napisał:
    Wtrącę się, Nie podejrzewałbym, że piec wybiórczo robi duchy tylko z czarnego tonera
    Czarny toner ma prawdopodobnie nieco wyższą temperaturę topnienia.

0
  • #9 17 Lut 2011 23:28
    birut
    Poziom 21  

Zamowilem nowa grzalke,zobaczymy czy problem minie.Na niebieskim tez lekko podwaja.

0
  • #10 01 Mar 2011 08:20
    andyaw
    Poziom 9  

A może jest problem z pasem dociskowym. Pisałem wcześniej że mam także problem z tą drukarką tylko u mnie są zakurzone całe kartki delikatnie ale już widać że są lekko brudne. Przyjrzałem się jej wcześniej i zauważyłem że bębny są czyściutkie ale mocno przykurzona jest taśma dociskowa pod którą są elektrody wywołujące. Przypomnę że mam oryginalne materiały i drukarka ma 847 wydruków. Taśma nie posiada żadnego elementu czyszczącego. Po prostu się przesuwa z papierem. Włączyłem jej czyszczenie z menu i wyszło troszkę brudu ale raczej z pieca. Tył kartki jest czysty( strona od pasa) ale przód już nie. Może trzeba zmniejszyć napięcie na elektrodach wywołujących tylko jak to zrobić?
    A wracając do Twoich odbić może problem jest taki sam tylko u Ciebie jest za niskie napięcie wywołujące. Prosto to sprawdzić. Puść kolorowy wydruk i jak już zobaczysz papier u góry otwórz drzwiczki i sprawdź na bębnie czy widać wydrukowany już tekst.

0
  • #11 01 Mar 2011 09:08
    birut
    Poziom 21  

Na bebnie nie ma,100% brudzi tasma utwalacza,

0
  • #12 01 Mar 2011 20:25
    tomek1970
    Poziom 21  

Jeśli chcesz przetestować piec spróbuj ustawić w sterowniku że drukujesz na grubszym nośniku i puść zwykły papier. Maszyna podniesie temperaturę lub zmniejszy prędkość przesuwu pozwalając na dłuższe operowanie temperaturą. Ten test powinien coś wyjaśnić. Chyba że piec nie może osiągnąć wyższych temperatur w takim wypadku sugeruje użycie cieńszego nośnika np 60g/m^2 bez korygowania ustawień sterownika. Jeśli fuzer zawiera gąbczastą rolkę dociskową (niestety nie pamiętam jego budowy w tym modelu) proponuję jeszcze uwzględnienie jej zużycia, po jakimś czasie staje się miększa bardziej podatna na docisk powodując gorsze przyleganie rolki grzejnej do kartki. Miałem również przypadki jej niejednorodnego odkształcania tworzyły się tak jakby pierścienie o większej średnicy - twardości powodując problemy z utrwalaniem w pewnych rejonach wydruku pasy słabej utrwalonej treści. Jeśli ma uszkodzenia mechaniczne powierzchni nadaje się do wymiany - ma odkształcenia.

Poddaje pod rozwagę

Pozdrawiam

0
  • #13 02 Lis 2012 12:16
    birut
    Poziom 21  

Podobno te typy tak mają że lekko zostawiają duszki, po zmianie papieru jest w zasadzie dobrze.
    Zamykam temat.

0