Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Color LaserJet 1600 Powiela tekst w czarnym kolorze?

birut 15 Feb 2011 17:05 3934 12
 • #1
  birut
  Level 21  
  Drukarka ma 70tys stron przebiegu.
  Zawsze drukowane na oryginalnych tonerach.
  Drukarka brudzi ,powielajac czarny kolor.
  Wydrukuje słowo "test" powieli mi na kartce kilka razy ,każde kolejne coraz słabiej ,ogólnie jak zwinę kartkę wychodzi mi średnica taśmy grzejnej.
  Po wymianie tasmy grzejnej oraz wałka gumowego jest to samo.
  Utrwala ładnie ,ale cały czas powiela czarny.
  Czy to może byc kwestia ustawienia temperatury,czy ją wogóle można ustawiać w tych maszynach.Czy jakieś panewki.Docisku wałka gumowego do foli zmienić tam się nie da.
  Podmieniłem inny czarny toner i jest to samo.
  Na kolorze tego nie widać.
  Co moze byc jeszcze przyczyną?
  Pytanie kieruję do osób które miały już taki problem  Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

  Rozebrałem jeszcze raz uklad grzejny .docisk-panewki na wałku gumowym są ok.
  Obstawiałbym złą temperaturę.
  Sciągnąłem serwice manual ,ale tam nie ma żadnych ustawień ,same obrazki jak wymienic fuser,pas transferowy itp czy jest jakaś inna serwisówka.
 • #2
  stempel72
  Level 20  
  Jaką folię ząłożyłeś. JA miałem takie przypadki na wadliwej folii utrwalania.
 • #3
  andyaw
  Level 10  
  Witam
  Mam podobny problem. Mam wydrukowane koło 1000 stron i przy druku pojedynczych stron jeszcze jakoś idzie ale przy kilku na raz kartki są brudne na całości (przykurzone). Wszystko oryginalne. Stawiałem że to szmelc za 380 złotych więc...... Drukuję rzadko po kilkanaście stron od razu i jest tak od początku. Ktoś na takiej drukarce wydrukował choć jedna ładną czystą stronę lub moze ktoś wie co z tym zrobić.
  Pozdrawiam
 • #4
  muro
  Level 12  
  Sprawdź czy rolka ładujaca jest sprawna to znaczy styk lub
  element który ja ładuje/rozładowuje
 • #6
  JTM
  Level 14  
  Wtrącę się, Nie podejrzewałbym, że piec wybiórczo robi duchy tylko z czarnego tonera
 • #7
  anty35
  Level 26  
  Miałem podobny problem gdy podmieniłem cały piec z drugiej sprawnej drukarki było ok. to na pewno wina pieca-ja miałem wyczyszczony i na nowo posmarowany piec i tak dalej ofsetował kolor czarny -klient na razie odłożył drukarkę na strych -koszty ograniczali.
 • #8
  rys57
  Moderator
  JTM wrote:
  Wtrącę się, Nie podejrzewałbym, że piec wybiórczo robi duchy tylko z czarnego tonera
  Czarny toner ma prawdopodobnie nieco wyższą temperaturę topnienia.
 • #10
  andyaw
  Level 10  
  A może jest problem z pasem dociskowym. Pisałem wcześniej że mam także problem z tą drukarką tylko u mnie są zakurzone całe kartki delikatnie ale już widać że są lekko brudne. Przyjrzałem się jej wcześniej i zauważyłem że bębny są czyściutkie ale mocno przykurzona jest taśma dociskowa pod którą są elektrody wywołujące. Przypomnę że mam oryginalne materiały i drukarka ma 847 wydruków. Taśma nie posiada żadnego elementu czyszczącego. Po prostu się przesuwa z papierem. Włączyłem jej czyszczenie z menu i wyszło troszkę brudu ale raczej z pieca. Tył kartki jest czysty( strona od pasa) ale przód już nie. Może trzeba zmniejszyć napięcie na elektrodach wywołujących tylko jak to zrobić?
  A wracając do Twoich odbić może problem jest taki sam tylko u Ciebie jest za niskie napięcie wywołujące. Prosto to sprawdzić. Puść kolorowy wydruk i jak już zobaczysz papier u góry otwórz drzwiczki i sprawdź na bębnie czy widać wydrukowany już tekst.
 • #12
  tomek1970
  Level 22  
  Jeśli chcesz przetestować piec spróbuj ustawić w sterowniku że drukujesz na grubszym nośniku i puść zwykły papier. Maszyna podniesie temperaturę lub zmniejszy prędkość przesuwu pozwalając na dłuższe operowanie temperaturą. Ten test powinien coś wyjaśnić. Chyba że piec nie może osiągnąć wyższych temperatur w takim wypadku sugeruje użycie cieńszego nośnika np 60g/m^2 bez korygowania ustawień sterownika. Jeśli fuzer zawiera gąbczastą rolkę dociskową (niestety nie pamiętam jego budowy w tym modelu) proponuję jeszcze uwzględnienie jej zużycia, po jakimś czasie staje się miększa bardziej podatna na docisk powodując gorsze przyleganie rolki grzejnej do kartki. Miałem również przypadki jej niejednorodnego odkształcania tworzyły się tak jakby pierścienie o większej średnicy - twardości powodując problemy z utrwalaniem w pewnych rejonach wydruku pasy słabej utrwalonej treści. Jeśli ma uszkodzenia mechaniczne powierzchni nadaje się do wymiany - ma odkształcenia.

  Poddaje pod rozwagę

  Pozdrawiam