Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka DMR-EH68 i dekoder STB HD Vectra-5810CD

genoslaw01 15 Lut 2011 14:59 2819 0
 • #1
  genoslaw01
  Poziom 2  
  Problem pojawił się po instalacji dekodera STB HD Vectra-5810CD w zestawie z TV Sony (nowy, różne wejścia sygnałów) i nagrywarką Panasonic DMR-EH68. Dekoder posiada wyjścia HDMI, SCART i YPbPr. HDMI podłączone jest do TV - działa poprawnie. Według instrukcji dekodera (i smutnych własnych doświadczeń), w rozdzielczościach od 576i do 1080i złącze SCART jest WYŁĄCZONE, co uniemożliwia korzystanie z nagrywarki. Możliwe jest korzystanie z sygnału YPbPr. Nagrywarka ma takie złącze, ale typu OUT "Component Video OUT".
  W rozdzielczościach SD1-SVIDEO, SD2-CVBS i SD3-RGB (przełączanych ręcznie na dekoderze) jakość nagrań jest słaba. Taką jakość można uzyskać równie dobrze korzystając np. bezpośrednio z sygnału wejściowego z kablówki (oczywiście, dla ograniczonej liczby kanałów). Chciałbym powrócić do nagrań o dobrej jakości (oczywiście, nie na poziomie HD) i nagrywania programów z dekodera HD przy wyłączonym TV.
  Pytanie: Czy, przy stałym podłączeniu złącza dekodera HDMI do TV przy ustawionej rozdzielczości 1080i, można wykorzystać złącze YPbPr dekodera (tylko ono jest wtedy czynne) do przesłania sygnału do nagrywarki. Czy któreś z wejść (nawet poprzez przejściówkę) będzie odpowiednie? Możliwe nagrywanie programów tylko przy włączonym TV (sygnał z dekodera lub z kabla) nie jest rozwiązaniem uniwersalnym. Być może trzeba wrócić do dekodera cyfrowego bez HD, z którym nie było problemów - miał zawsze działające dodatkowe wyjście SCART do nagrywarki. Pozdrawiam.