Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSX6010 lista kanałów i zasilanie

22 Paź 2004 19:17 3581 3
 • Poziom 12  
  Mam takie pytanko. znajomy ma DXS6010, chciał mieć kanały FTA, zadzwonił po jakiegoś gościa a ten przyjechał z laptopem i wgrał mu coś do dekodera(jak dla mnie liste kanałów) i wziął za to 50zł , znajomy miał już zielonkę (dostał razem z dekoderem) a ostatnio wyłączyli mu prąd i od tej pory zaczęło coś się kopać.
  Znajomy niema kompa i tu jest problem czy mogę wsiąść do siebie dekoder i wgrać mu listę kanałów, (i może jakiegoś nowego softa) czy to nie ma większego sensu bo po wyłączeniu z zasilania dekoder straci to co ja mu wgrałem.

  (mam nadzieje że nikt się czepiać nie będzie bo oglądanie czegoś co jest dostępne ogólnie nie jest chyba nielegalne)
 • Poziom 11  
  Witam

  Wydaje mi się,że nie powinien się nikt czepiać,bo oglądanie kanałów FTA na zielonce nie jest nielegalne.

  Wracając do twojego pytania:
  Oczywiście,że możesz mu wgrywać nowszy soft,czy listy kanałów.Będziesz do tego potrzebował tylko kabla RS232 i odpowiedni soft+listy kanałów+program DXS Edit i DSX Flash.
  Jeśli chodzi o brak prądu,to niestety w konfiguracji ręcznej trzeba zmieniać param.kan.podst.,dlatego,że tuner po zaniku zasilania próbuje zassać z satelity nowe oprogramowanie-natomiast jeśli zmienisz w/w param.kan.podst na jakiekolwiek inne (fałszywe)-tuner nie będzie mógł zaktualizować listy kanałów i tym samym nic się nie stanie w przpadku braku zasilania.

  Swoją drogą,to tępimy pobieranie za takie usługi pieniędzy,więc ten klient z laptopem (jak opisałeś w poście)nie byłby mile widziany w gronie zwolenników Sat4All.

  Pozdr.Maverick
 • Poziom 23  
  @Maverick DVB nie spotkaliśmy się na jakimś bordzie TV.

  Przy prawidłowych parametrach kanału podstawowego nie trzeba tunera wyłaczać i właczać z gniazdka wystarczy przełączyć go w StendBy i po godzinie na mur jest lista z satelity wiec brak zasilania jest aby bardzo pośrednio z tym związany.

  Poprawne parametry kanału podstawowego wpisują się podczas konfiguracji automatycznej (kanał podstawowy potrzebny jest do sprawdzenia siły sygnału, ale mozna też wpisać parametry innego transpondera)

  Tak samo jest z softem musisz uważać aby wgrać poprawny (odpowiedni do pojemności swojego flasha) mimo że i do jednego i do drugiego on wejdzie i bedzie dobrze funkcjinował to jak nie dopasujesz go do tunera to zassie ci orginalny soft z satelity (5.02) na którym FTA i tak ci będą chodzić.
 • Poziom 11  
  @Bonifacy:

  Może i już gdzieś się spotkaliśmy...kto wie??? :wink:

  A wracając do sprawy:
  Nie polecam wpisywania prawidłowego param.kan.podst. z tego względu,że lista ściągnięta z satelity nie oferuje tak dużej ilości kanałów FTA.Poza tym kanały są poukładane w/g operatora.Natomiast jeśli masz swoją listę wgraną kompem i kanały są poukładane w kolejności FTA+pozostałe,to chyba tak jest wygodniej,niż bez przerwy szukać z pilotem w ręku tego co chciałoby się obejrzeć.Zmiana param.kan.podst. na np. 99999 powoduje to,że w tunerze nawet przy braku zasilania pozostaje "nasz" soft i nasza lista kanałów.
  Prawidłowych param.kan.podst. można użyć w przypadku ustawienia sygnału na wybranego satelitę (jak opisał kolega wcześniej),ale po ustawieniu talerza zalecam ponowną zmianę tego parametru.

  P.S.
  Listy kanałów robione "ręcznie" i wgrywane za pomocą kompa najczęściej par.kan.podst.mają już zmieniony i nie trzeba nic samemu przestawiać.

  Pozdr.Maverick