Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawianie dźwięku 4.1 w Windows 7?

15 Lut 2011 18:51 2796 12
  • Poziom 9  
    Witam.
    Nie wiem czy to dobry dział ale...
    Otóż mam pewien problem. Mam głośniki Creative Inspire P5800 są to głośniki 5.1 ale niestety zostało uszkodzone gniazdo od głośnika centralnego:( i teraz mam taki pytanko czy w Windows 7 da sie ustawić na dźwięk 4.1 bo jak ustawie na 5.1 to fonii w filmach nie ma lub słychać ją bardzo cicho a jak ustawi na kwadrofoniczne 4.0 to się pozbywam subwoofera. Proszę o pomoc jest to trochę wkurzjonce.
    Z góry dzięki.
  • Poziom 28  
    Witam.
    Gdzie uszkodziłeś gniazdo :?:
    Na MoBo czy panelu wejściowym na głosniku :?:
  • Poziom 9  
    Dokładnie nie wiem ale wiem że jak podłącze do niego głośnik to straszliwie pierdzi/buczy. Za to jak podłoncze do jakiegos innego działa idealnie;/
  • Poziom 28  
    To jest ważne,bo można by przez rozdzielnik dopiąć Sub/Cent pod np. dwa przednie głośniki. W systemie ustawił być na te 4.1 ,a tamte głośniki też by Ci grały.
  • Poziom 9  
    Ale chodzi o to ze w systemie nie ma 4.1 jest tylko 4.0 i 5.1 tak samo jest w sterach od karty dźwiękowej. A pozatym jak poodepnę przez rozdziałke to będe miał wtedy kupe nie dźwięk.

Dodano po 47 [minuty]:

Zna ktoś jakiś sposób na uzyskanie ustawienia 4.1 w Windows 7?
  • Poziom 43  
    W sterownikach raczej nie znajdziesz - w większości jest do wyboru albo 4 albo 6 głośników. Jakiego programu do odtwarzania używasz? Czy na konfiguracji 2 głośnikowej bas działa?
  • Poziom 21  
    albo PotPlayer
    albo ffdshow audio decoder zakładka "zmiana kanałów" "a największe możliwości to zakładka "Mikser" to powinno wystarczyć
  • Poziom 9  
    Uzywam AIMP 3 no i bas działa ale musze go troche zgłośnić. No to trudno będe musiał to jakoś przeżyc ale myślałem ze uda sie jakos ustawic 4.1.
  • Poziom 28  
    Jest przecież opcja w standardowym windowsowskim menedżerze do dźwięku, że ustawiasz na 5.1 i odhaczasz głośnik centralny i subwoofer. W tedy ich dźwięki przejmują inne głośniki w umiejętny sposób (zamiast jednego centralnego grają oba przednie)i w tedy masz "układ" na 4 głośnikach (Front/Rear).
  • Poziom 43  
    Wyłączają - tak (ale nie we wszystkich sterownikach) ale raczej nie przejmują ich funkcji.
  • Poziom 28  
    Gwarantuję,że u mnie przejęły - nie mówię,że tak jest wszędzie bo po prostu tego nie wiem.
    Sam nie miałem głośnika centralnego długi czas (3-4miesące) a nie mogłem ustawić dźwięku kwadrofonicznego gdyż stracił bym oddzielną kontrole nad subwooferem (mam w pokoju car audio 2x 300W więc robiło mi to różnice ) więc w opcjach po odhaczeniu centralnego głośnika to co miało być grane jako "przód" (np. wybuch w grze czy rozmowy w filmie z DS) przejmowały dwa frontowe głośniki i to się sprawdzało.
  • Poziom 15  
    odświeżam temat.

Czy ktoś wie czy jest jakaś zewnętrzna karta muzyczna pod WIN7 lub 8 i gniazdo USB na której da się ustawić dźwięk 4.1???

Buduję carPC i nie ma opcji by w samochodzie zamontować głośnik centralny do systemu 5.1, a z kolei wybierając dźwięk 4.0 tracę chyba możliwość regulacji w systemie samego subwoofera, gdyż ten bierze wtedy sygnał mieszany z głośników przednich.

Szukam jakiejś takiej karty muzycznej lub ewentualnie programu rozszerzającego możliwości obecnej karty by ustawić dźwięk 4.1 z osobnymi regulacjami na poszczególne kanały