Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiopowiadomienie samochodowe LCA 2200

22 Paź 2004 19:34 1964 12
  • Poziom 10  
    Witam Panowie załozyłem alarm w samochodzie,i radiopowiadomienie , tak jak pisze w instrukcji lecz dioda na antence mruga ,a peager niechce się uzbroić , po drugie po wyłączeniu alarmu widać lekkie mruganie diody ,czy tak ma byc po trzecie do czego słuzy przycisk na antence ,wciskając go nic się nie dzieje.Czy Ktoś może mi poradzić na ten temat ,poniewaz wydałem 280zł na ta zabawkę.Dzięki z góry
  • Poziom 27  
    Byłjuż tutaj poruszany temat lca 2200. Poszukaj go jest tam wiele ciekawych informacji.Sprawdź czy masz dobrze podłączony pomarańczowy kabel. To on odpowiada za uzbrajanie się powiadomienia. Powinien być podpięty do wyjścia z alarmu na którym pojawia się masa po uzbrojeniu.
  • Poziom 10  
    Tak tez mam ,szukalem na forum nic nie pisze o zaniku komunikacji
  • Poziom 27  
    Jak wspominałem wcześniej sprawdż podłączenie pomarańczowego.Przycisk na antance służy do resetowania sygnału wzbudzenia.Po uzbrojeniu lca do ok 5 min zestraja się z anteną. Jeżeli nie uzbraja się przez podanie masy z wyjścia alrmu, zakładam że ten sposób zastosowałeś(jeżeli nie to napisz jaki), to jest jeszcze jeden sposób uzbrajania ;z wyjścia do zamykania centralnego zamka.Jak coś to ci go opiszę.
  • Poziom 10  
    Pomaranczowy podpiołem tak jak pisze w instrukcji wybrałem tryb A
  • Poziom 10  
    Mam BMW 525 byłbym Ci wdzięczy jak bys podesłał.Mam dzisiaj wolne to bym popróbowałPoz...
  • Poziom 10  
    Wszystko juz czytałem ,nawet próbowałem podpiąć radiolokacje bez alarmu jak w warjancie B tez nie pokazuje sie antena ,ani się nie uzbraja ,czy jest jakaś mozliwośc resetowania pegera?Poz..
  • Poziom 17  
    Może spróbój zestroić pager do nadajnika. Jeśli masz prawidłowo podpiętą centralkę powiadomienia to:
    1. Wyłącz pager.
    2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk włączenia przez około 5s. Usłyszysz krótkie piknięcie pagera. To oznacza że weszedł on w 20s tryb zestrojenia. Zwolnij przycisk pagera i naciśnij przycisk na antence wychodzącej od centralki (ten o który pytałeś).
    3. Pager powinien potwierdzić dźwiękami zestrojenie.
    Doradzam to zrobić po przyłączeniu minimum przewodów do centralki powiadomienia tzn:
    1. Czerwony zasilanie (+) +12V
    2. Czarny masa (-)
    3. Żółty (+) +12V po przekręceniu stacyjki w pozycję zapłon
    4. Pomarańczowy (-) masa powodująca uzbrojenie powiadomienia do wyjścia zasilania czujników z alarmu.
    Przed operacją dla pewności możesz wyjąć wtyczkę z centralki by ją zresetować.
    Mam nadzieję ze ci pomogłem.
  • Poziom 26  
    To ciekawe z tym dostrajaniem pagera. Czy można wobec tego, przy np. zgubieniu tego z kompletu, dokupić i dostroić inny.
    pozdr.
  • Poziom 17  
    Nie wiem czy można dokupić i zakodować nowy pager do powiadomienia. Nie mniej jednak w instrukcji obsługi do LCA2200 na str 3 znalazłem pod hasłem Code Learning of receiver instrukcję jak dostroić pager. Próbowałem u siebie - pager wykonuje procedurę "uczenia się". Negatywnych zachowań nie zauważyłem, tyle że u mnie pager bez problemu działał od początku bez konieczności dostrajania. Co do funkcjonowania powiadomienia to jeszcze moge doradzić odłączenie kabelka pomarańczowego od alarmu i zwarcie go z masą samochodu. Powiadomienie powinno się wtedy uzbroić (oczywiście zasilanie też musi być podłączone). Jeśli się nie uzbraja to może coś jest uszkodzone a to już inna historia.
  • Poziom 10  
    Dzieki za wypowiedzi próbowałem już wszystkich możliwości dalej sie nie uzbraja jutro go wyciągam i bedę próbował na sucho.
  • Poziom 10  
    Witam Panowie Dzięki za pomoc wreszcie uruchomiłem ta zabawke ,mam jedno pytanie ,posiadam antene od telefonu jest to kabel ekranowany czy mógłbym podłączyc do radiolokacji w którym miejscu przylutowac koniec kabla ,czy juz Ktos tak sprawdzał czy zasieg sie poprawi?Poz..