Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SU-8080 - układ do wybierania napięcia sieciowego

15 Lut 2011 21:27 1367 2
  • Poziom 17  
    Dostałem do naprawy wzmacniacz Technics SU-8080, wersja uniwersalna (wybór napięcia zasilania za pomocą przełącznika obrotowego). Po wstępnej diagnozie okazało się, że jest gdzieś przerwa w obwodzie zasilania transformatorów sieciowych - prawdopodobnie uszkodzony przełącznik napięcia sieciowego. Chcę ominąć ten obwód i podłączyć transformatory "na sztywno". Sprawa na pozór prosta, jednak cały układ przełączania napięć jest jedną wielką plątaniną przewodów i dochodzenie do tego który jest od czego zajmie ładnych kilka godzin. Czy posiada ktoś schemat tego wzmacniacza z uniwersalnym obwodem zasilania? Niestety schematy SU-8080 dostępne na elektrodzie są dla wersji angielskiej (transformatory z jednym uzwojeniem pierwotnym bez odczepów).
    Dodam jeszcze, że szukałem informacji odnośnie samych transformatorów (napięcia na poszczególnych odczepach uzwojeń pierwotnych), niestety bez rezultatów.
  • Poziom 17  
    Schematu układu selektora nie udało mi się znalezc. Po przemierzeniu duzej ilosci przewodów okazalo sie, ze jeden transformator ma przerwe na uzwojeniu pierwotnym. Uklad selektora byl jednak sprawny.
    Temat zamykam.