Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie eurostera 2026 txt do kotła aqua plus vui 280-7

15 Lut 2011 21:50 2288 3
  • Poziom 9  
    Witam, mam pytanie jak w tytule, mianowicie czy taki "mariaż" jest możliwy i czy będzie to dobrze działać.
    Obecnie reguluję tmp tylko na kotle i zużycie gazu przy temp w nocy -16 i w dzień -8 (nastawy na kotle 48 stopni) oscyluje w okolicach 18 m3. Dodam, że dom ma 240m2 i pozwala mi to uzyskać temp w dzień ok. 21 stopni , a w nocy 19,5 stopnia.
    Mam nadzieje, że zastosowanie regulatora pokojowego pozwoli mi zredukować zużycie gazu.
    Będę wdzięczny za porady, bo jestem "zielony" w temacie kotłów.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Podłączyć oczywiście można - mostek 3,4. Czy warto sterować poprzez załącz wyłącz? Lepiej zorientuj się na temat sterowania fabrycznego, definiowanego do kotłów. Vaillant tak wykonuje swe sterowanie, że jest ono jakby częścią kotła, czyli kocioł i odpowiedni sterownik to dopiero całość. To regulator Vaillant decyduje o temp. wody grzewczej i o czasach zwłoki pracy palnika. Byle jaki niefabryczny regulator nie reguluje tylko załącza lub wyłącza funkcję ogrzewania.
    Proponuję VRT 330 - steruje obiegiem CO, lub VRT 390 - steruje obiegiem CO i buforem - ciepłym startem.
  • Poziom 9  
    Problem tkwi w cenie - za bezprzewodowego vaillanta trzeba zapłacić ok 800zł, a euroster mogę mieć za 300zł
  • Poziom 9  
    Podłączony euroster 2006 tx.
    Mam pytanie, czy normalnym jest , że piec rano włącza się na ok. 2 godz aby dogrzać o 2 stopnie do temp. komfortowej (20,6).
    W trakcie dnia włącza się co 1,5 godz i pracuje ok 45min-1 godz.
    temperatury w nocy -20, a w dzień -8 stopni.