Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP AR-M160

22 Paź 2004 20:39 3756 18
 • Poziom 27  
  Witam. Mam serwisówkę od ar161. Na codzień siedzę w kopiarkach MITA i RICOH. Czy serwisówka będzie pasowała? Zciągnąłem ją z elektrody i wejście standardowe w kody nie pasuje. Proszę podajcie jakie jest wejście w kody oraz czy serwisówka od 161 pasuje do 160. Pozdrawiam, drebin
 • Poziom 27  
  Dzięki BoBa za pomoc , interesuje mnie jeszcze wytrzymałość bębna, developera oraz tonera oraz czy można dostać chipa do regeneracji tonerka, bo widziałem że z tyłu zbiornika z tonerem siedzi tam i pewnie zlicza ilość kopii. pozdrawiam, drebin

  p.s. Proszę podajcie ceny tych materiałów eksploatacyjnych i czy jest sens regenerować toner( podejrzewam że cena za toner jest wysoka, bo po co byłby ten chip.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Bęben AR-202DR - 50 tys kopii ( cena ok 220zł)
  Listwa bębna AR-200BL 50 tys kopii ( 145zł )
  Developer AR-202DV - 50 tys kopii ( 130zł)
  Toner AR-202TM - 16tys kopii pzry 6% zaczernienia A4 ( 320zł)
  O podmianie czy zerowaniu chipa nie słyszałem
 • Poziom 21  
  Listwa bębna to AR-200BL.
  Chipa niestyty jescze nikomu się nie udało podrobić, ale można kombinować inaczej - poszukaj na elektrodzie, gdzieś już to było.
 • Poziom 11  
  Witam z tego co wiem nie jest to chip zliczający więc nie dopuszczaj nigdy do zapalenia sie toneru na stałe, jeżeli zasypiesz toner gdy kontrolka dopiero pojawiła się to maszyna powinna ruszyć.
 • Poziom 21  
  Właśnie, nie jestem pewien, co do tego zliczania przez chip. Od pewnych osób słyszałem, że chipy są zliczające tylko, że mają duży "zapas". Natomiast od innych, że chip się blokuje w momencie 3-krtonego wykrycia braku tonera.
  Czy ktoś ma jakieś konkretne informacje na ten temat?
  Może ktoś próbował kombinować tak jak wspominał kolega omega11524 - z dosypywaniem?
 • Poziom 12  
  Witam,

  Troche odbiegamy od tematu postu ale jeśli chodzi o dosypywanie tonera to naprawde krążą różne historie. Z doświadczenia wiem, że zabieram pusty pojemnik od klienta i poprostu uzupełniam toner - oczywiście opróżnienie odpadów. Nie wiem po ilu zapaleniach się braku tonera są pojemniki - działa za każdym razem bez problemu.

  A toner do regeneracji można kupić np. w Agroleasingu w W-wie za chyba ok. 70 zł netto.
  Pozro
 • Poziom 17  
  Od niedawna mają również tam alternatywny toner z prawdziwym chipem w identycznym "kartridżu" jak oryginalny.
  Kosztuje 160-170 zł netto.

  pozdrawiam

  krisby napisał:
  Witam,

  Troche odbiegamy od tematu postu ale jeśli chodzi o dosypywanie tonera to naprawde krążą różne historie. Z doświadczenia wiem, że zabieram pusty pojemnik od klienta i poprostu uzupełniam toner - oczywiście opróżnienie odpadów. Nie wiem po ilu zapaleniach się braku tonera są pojemniki - działa za każdym razem bez problemu.

  A toner do regeneracji można kupić np. w Agroleasingu w W-wie za chyba ok. 70 zł netto.
  Pozro
 • Poziom 14  
  co do chipa to reaguje na długość czasu "mieszania" nie liczy ilości kopii. Kopiarka poprzez czas dozowania toneru określa ilość toneru w cartridgu . Jeśli zdążysz zasypać zanim się całkiem zablokuje można go napełniać w nieskończoność. Kopiarka będzie działać mimo że na wskaźiku będzie wyświatlała poziom Low- niski. Nidgy już chip nie wzrośnie do 100 % ale będzie chodzić na poziomie niskim dopóki przy dozowaniu toneru nie przekroczy danego czasu. Jaki to dokładnie czas to nie wiem. Pewnie minuta dwie.. Przy okazji należy uważać by dobrze wymieszać toner nawet w nowym CD bo zdarzyły się sytuacje gdy kopiarka zablokowała nowy, pełny CD właśnie że za długo jej zajęło przesypanie toneru.

 • Poziom 43  
  Właśnie że można kupić chipa i to na allegro !!!
  chipa się wymienia dosypuje toner i wszystko bryka jak ta lala.
  jeśli maszyna jeszcze nie stanęła z powodu braku toneru należy wyjąć kartridż dosypać toner i poleci dalej
 • Poziom 21  
  Chyba nikt się nie pochwali taką wiedzą. :not:

  "Proszę zmienić treśc tematu na zgodną z regulaminem pkt. 3"
 • Poziom 19  
  Witam.
  Panowie, wieści jest bardzo dużo i to różnych na temat jaki to ma być rodzaj tonera dosypany.
  Czy możecie podać symbol alternatywnego tonera i gdzie można go kupić??
  Pozdrawiam
  Woter
 • Poziom 14  
  oryginalnie do niego zakłada się cartridge AR202LT, na 16K . Ja zasypuje te cd tonerem AR200T ewentualnie AR150T . Zamienniki do tych tonerów są w Arbiko. Margines niepewnosci poyostajem jednak , bo Arbiko nie podaje go jako yaminnika do ARM160.
 • Poziom 21  
  Tak na marginesie, dokładny symbol tonera do AR-M160 to AR-202T. "L" oznacza paczkę tych tonerów - 10 szt. przy zamówieniach hurtowych.

  Developery do tych maszyn są inne i tonery również mogą mieć inny skład, jednak nie będą to wielkie różnice - tak przypuszczam, składu nie widziałem.
  Najlepiej raz wypróbować i będziesz miał pewność.
 • Poziom 19  
  Dziękuję za info.
  mam w firmie takie dwie maszynki, zastosuje zamiennik i dam znać .
  Pozdrawiam
  woter

  Dodano po 47 [minuty]:

  Witam
  Kartridż AR-202T ma miejsce na zużyty toner. Czy ten zużyty wywalacie do śmieci, czy ponownie go zasypujecie??
  Woter
 • Poziom 14  
  w śmieci! zdecydowanie.. pewnie nic by się nie stało ale przyzwoitość nakazuje wyrzucić go na "hasiok":) Minolta 1085 na ten przykład zużyty wpycha z powrotem do układu, po pewnym czasie śmieci tworzą ubytki w szczotce magnetycznej..
 • Poziom 21  
  Dokładnie tak jak wyżej, zużyty do śmietnika. Są w nim różne śmieci, które będą powodowały problemy.
  Najlepszym przykładem jest wspomniana Minolta 1054 i podobne, gdzie problemy z białymi paskami są na porządku dziennym.
 • Poziom 13  
  Witam
  Mam problem z tą maszyną. od nowości zrobiła 38 tyś. kopii i zaczął się sypać developer + białe pasy na kopii równolegle do bębna i wałka magnetycznego. Elektroda była zasypana więc wszystko dokładnie wymyłem wymieniłem developer i bajka. Kopia idealna do czasu jak zrobiłem kilka kopii na próbę. Na drugi dzień klient dzwoni że białe pasy powróciły. Czy wie ktoś może co się dzieje. Podejrzewam wywoływaczkę.