Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio nie chce czytać kaset

15 Lut 2011 22:22 2051 8
  • Poziom 15  
    Witam. Jestem nowy więc za wszystkie błędy z góry przepraszam. Wracając do problemu. Mam radio samochodowe które nie chce mi czytać kaset, gdy kaseta jest włożona to taśma się kręci głowica "pracuje" lecz nic z głośników nie słychać, a na wyświetlaczu pokazuję się PLAY FOR WIND. A jeśli to ważne to radio jest oryginalne z VW Passata. Głowicę czyściłem, starałem się sam to zrobić, ale to nie poskutkowało więc postanowiłem napisać do Was. Jeżeli macie jakieś pomysły to wszystkie mile widziane. Z góry dzięki.
  • Poziom 15  
    W samochodzie mam na płyty, ale to chciałem użyć do innego nieco starszego który robi jako dostawczy a nowego nie opłaca się wkładać, jego kierowca (też ma swoje lata +50) cały czas jedzie na kasetach z swoich czasów i prosił mnie oto aby chodziły. Więc jak by się dało coś z tym zrobić to bym był bardzo wdzięczny.
  • Poziom 23  
    Oddanie radia do naprawy byłoby bezsensowne ze wzgledu na cene naprawy i ceny nowych radii. Jak można wywnioskowac z postu kolega nie ma pojecia o elektronice i jesli nie mial praktyki z naprawa radii samochodowych to sobie nie poradzi. Dlatego napisałe że lepiej jest kupic radio z cd. A na marginesie to do punktu 10 mozna podciągnąc wiekszośc postów z tego forum.

No dobrze a czy ma kolega miernik lub np oscyloskop. Jak masz oscyloskop to zobacz gdzie zanika ci sygnał
  • Poziom 15  
    Miernik mam, elektroniką się trochę zajmuje ale przy radiach jeszcze nic nie robiłem więc się was pytam żeby nie puści go z dymem.
  • Poziom 15  
    na radiu nic nie pisze, aby jest VW beta i to wszystko, żadnych innych oznaczeń. A radio zostawiłem w robocie wiec jak coś to jutro je wezmę.
  • Poziom 15  
    Dzięki wielkie :). Jutro posprawdzam i odezwę się co się dzieje. A jeszcze jedno bo mi się przypomniało kasety odtwarzał do czasu kiedy zepsuł się podajnik (ukruszył się wcisk, dokleiłem kawałek i chodzi) od wyjmowania/ wkładania kaset, jego zrobiłem, o tym zapomniałem powiedzieć (dawno temu to było).