Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung prezentuje bada 2.0 OS

lukasker 15 Lut 2011 22:27 3834 4
  • Samsung prezentuje bada 2.0 OS
    Przy okazji MWC Samsung postanowił zaprezentować postęp prac nad swoim własnym OSem Bada OS. Wśród nowych funkcji, które mają być dostępne w nowej wersji, warto wymienić między innymi wielozadaniowość, wsparcie dla technologi NFC, WiFi Direct, Flashlite 4, technologie tekst do mowy i mowa do tekstu czy wsparcie dla HTML5. Nowa wersja 2.0 ma być dostępna jeszcze w tym roku. Według Samsunga system Bada zyskuje coraz większą popularność, w 2010 było już 5 milionów z bada OS, w połowie tego roku liczba ta wzrośnie już do 10 milionów. Liczba to może wzrosnąć jeszcze szybciej, bo Samsung zapowiedział wprowadzenie do oferty większej ilość telefonów z swoim OSem.

Więcej informacji w prezentacji

Źródło

• #2 16 Lut 2011 14:51
    loki554
    Poziom 11  

Jeżeli mam teraz Samsunga Wave 7230 z systemem bada 1.1 to nie będe miał możliwości aktualizacji oprogramowania? Z tego co zrozumiałem system bada 2.0 ma być dla telefonów które wyjdą dopiero w tym roku a nie ma być aktualizacją do starszych modeli.

Może mnie ktoś oświecić?

• #3 16 Lut 2011 15:25
    cans
    Poziom 11  

Nie wiem, jak to jest z os bada, ale np. androida można zrootowac i wgrac najnowsze wersje oprogramowania. Jezeli wave'a mozna jakos zlamac, to pewnie da rade bawic sie w takie rzeczy.

• #4 14 Kwi 2011 23:39
    2_Buszmenek_5
    Poziom 10  

Z tego co wiem to najpierw ma wyjść bada 2.0 na Wave s8500 i nowsze modele. Ale ja bym spróbował wgrać 2.0 na Wave 7230

• #5 28 Paź 2011 00:05
    OfcaPL
    Poziom 1  

witam, bada 2.0 ma docelowo trafić na wszystkie modele - samsung nie chce z założenia dzielić swoich użytkowników na równych i 'równiejszych' jak jest to w przypadku androida i różnymi jego przygodami związanymi ze wspieraniem konkretnych modeli urządzeń.. ale dobra, nie o tym chciałem napisać (żeby nie było niepotrzebnego flejma) otóż bada 2.0 jak już napisałem trafi na wszystkie dotychczasowe urządzenia z tym systemem, jednakże na niektóre trafi nieco później - na model 533 np będzie to okres grudniowy. Dodatkowo trzeba pamiętać, że ze względu na jego gorszą wydajność będzie to trochę okrojona wersja - póki co samsung nie napisał co należy przez to rozumieć. No ale +1 dla nich, za sam fakt, że się chłopaki starają i nie ignorują słabszych modeli. Tyle ode mnie :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo