Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei K3765- GPRS tak, UMTS nie

16 Lut 2011 03:10 3366 5
  • Poziom 33  
    Witam.
    Problem, walczyłem kombinowałem, dumałem, próbowałem i klapa.
    Modem Huawei K3765 od Vodafona.
    Dwa miesiące hulałem na UMTSie, transfery odpowiednie, zero problemu.
    Jakieś półtora tygodnia temu rozłączyło mnie, przy próbie połączenia sypnęło błędem: RAS error code 608.
    Ok, może coś się restartowało, baza GSM czy co, restart kompa, standard.
    Uruchomiłem kompa, programik Vodafone Mobile Connect Lite którym dotychczas się łączyłem z internetem. Zaskoczyło bez problemu.
    Dwa-trzy dni temu powtórka, wywaliło, błąd 'RAS error code 608' przy próbie połączenia po UMTSie. Zrobiłem to samo co poprzednim razem i klapa. Waliło na zmianę 'RAS error code 608' z 'RAS error code 635' a teraz tylko 'RAS error code 635'.
    Klapa, skok w ustawienia programu, wymusiłem łączenie po GPRSie i działa, łączy i śmiga, jak to GPRS. Powrót do UMTSu: 'RAS error code 635'.
    Z racji że siedzę we Włoszech a moje opanowanie włoskiego aktualnie jest, powiedzmy, mierne, nie mogę zadzwonić i się dowiedzieć co jest grane.

Modem w tym samym miejscu, zasięg bez zmian: GPRS 5/5, UMTS 4/5. Modem był na kabelku USB, takim z 50cm. Wpięty modem w komputer bez zmian. Wszelkie resety, usuwanie z systemu, odłączanie modemu od kompa na dłużej, wyjmowanie SIM, wszystko było cudowane: 'RAS error code 635'.
    VMCL stosowałem zamiennie z top_netinfo.
    Ta sama sytuacja, GPRS łączy i śmiga, UMTS nie.
    Cóż czynić dalej?
  • Poziom 14  
    Witam nie wiem czy za późno odpowiadam ale sieć Aero2 działa na umts a ja mam k3765 i mi na tym chodzi więc ma UMTS a co do ustawien hm ? wgraj nowego upgrejda. Tylko wgrywaj z kulturką jak bozia kazała bo może sie nie udać.
  • Poziom 11  
    podaj stronę, z której zciągasz soft do tego modemu
    będę wdzięczny
  • Poziom 14  
    Hm już nie pamiętam , ale jak znajde w kompie soft to ci go zapodam , trzeba dobrze zainstalowac stery zeby wykrył urządzenie , ja mialem własnie ten problem ze nie widział urządzenia a to wina była sterowników

tak na szybko z tego masz

http://www.dc-files.com/files/huawei/modems/K3765/

ps: aby ci pobierało musisz kliknąć w malutki modemik koło strzałki po prawej na środku , z orientujesz się
  • Poziom 2  
    Witam.. Szukałem szukałem i dłubałem i klapa.. Mianowicie mam modemik jak w temacie K3765.
    Chce aby działał pod areo2

czytałem szukałem wiem ze musze go odbrandowac i co jeszcze..

Prosił bym kogoś o pomoc kto wie co trzeba zrobić co wgrać [jakiś link do sterowników czy firewala co trzeba nowy wgrać..] był bym mega wdzieczny;)

Inaczej krótko mówiąc mam modem i chce areo2>> linki wskazówki aby zaczeło działac os windows7 64bit..
  • Poziom 31  
    szukaj na bez-kabli. Tam jest instrukcja,