Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 2002 zablokowane drzwi i świeci esp

16 Lut 2011 07:07 6390 24
  • Poziom 16  
    Auto jak w temacie .Pierwszy problem to zablokowane drzwi przednie od strony pasażera ,nie można ich otworzyć ani od środka ani od zewnątrz a na dodatek centralny też nie działa.Drugi to świecąca kontrolka esp .Co do drzwi to podczas pociągania za klamkę od środka rygiel wyskakuje ale jak klamkę się puści to rygiel się chowa.Proszę o jakieś porady w tych sprawach .
  • Poziom 42  
    czesiek70 napisał:
    Proszę o jakieś porady w tych sprawach .

Trzeba naprawić, lub tak jeździć i się nie przejmować
  • Poziom 28  
    Witam co do ESP podlacz pod kompa i bedziesz znal przyczyne moze ktorys z czujnikow padl lub zly kontakt.Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Ale to tak teraz każdemu trzeba powtarzać, że jedź na kompa, jedź na kompa...
    Na forum powinien być taki automat, który dodaje po każdym temacie "JEDŹ NA KOMPUTER"
  • Poziom 16  
    Pewnie komputer odblokuje zamek.Porada ,że cho cho.Jak macie pisać takie mądre teksty to dajcie sobie spokój.Chyba po to jest ten dział aby pomagać , ale widzę ,że nie wszyscy mają chęć pomocy a jedynie piszą aby sie powymądrzać.
  • Poziom 42  
    czesiu a jak ci pomóc? Myślisz ze błędy ESP odczytuje się spinaczem biurowym? Jak jesteś taki inteligentny to po co zakładasz temat
    A drzwi jak zamknięte to co, otwórz i już, myślisz, ze w samochodach jest gdzieś ukryty czarodziejski przycisk?
    Napisz czego oczekujesz od radzących kolegów na forum
  • Poziom 13  
    Witam kolego co do drzwi to musisz ściągnąć tapicerkę. Na spodzie drzwi masz dwie śrubki na torxy i podobnie dwie na uchwycie zamykania całą tapicerkę masz na zatrzaski i musisz ją zdjąć jak już to zrobisz to sprawdź połączenia i samo serwo. Co do ESP to napisz czy układ ABS działa?
  • Admin grupy Samochody
    artur3554 napisał:
    Witam kolego co do drzwi to musisz ściągnąć tapicerkę. Na spodzie drzwi masz dwie śrubki na torxy i podobnie dwie na uchwycie zamykania całą tapicerkę masz na zatrzaski i musisz ją zdjąć jak już to zrobisz to sprawdź połączenia i samo serwo. Co do ESP to napisz czy układ ABS działa?
    Tak -porada dnia:D
    Ściągałes tą tapicerkę przy zamkniętych drzwiach?
  • Poziom 13  
    To powiedz kolego jak sie ma inaczej dostać do zamka wystarczy odsunąć fotel a da rade zdjąć tapicere.
  • Poziom 42  
    artur3554 napisał:
    jak już to zrobisz to sprawdź połączenia i samo serwo.

Muszę przyznać, że nie wiem co to znaczy,......... a po za tym zdajesz sobie sprawę co jest za tapicerką w passacie
  • Poziom 13  
    Tak zdaje sobie sprawę że jest metalowa płyta pod którą mieści się cały zamek z tym że można w tedy na sile przytrzymać końcówkę rygla i spróbować otworzyć zamek

Dodano po 4 [minuty]:

A tak przy okazji ostatni robiłem passata b5 1,9td i problem był identyczny jak u ciebie,okazało się że ktoś ciął kable i było zwarcie i cały czas domykało ten zamek pozdrawiam.
  • Admin grupy Samochody
    artur3554 napisał:
    na sile przytrzymać końcówkę rygla i spróbować otworzyć zamek
    .
    Powodzenia-teoretyku.
    Poznaj zasadę działania na początek -nie z czego coś jest zbudowane bo to jest do niczego niepotrzebne-znasz zasadę działania-jesteś pan.
  • Poziom 13  
    Ok Kolego T5 to czekam na twój sposób poradzenia sobie z tą usterką?
  • Poziom 13  
    No to poco forum skoro lepiej naprawę zlecić komuś innemu niż samemu czegoś się nauczyć. Pozdrawiam. Już nie będę się wtrącał do tematu.
  • Poziom 42  
    artur3554 napisał:

Dodano po 4 [minuty]:

A tak przy okazji ostatni robiłem passata b5 1,9td i problem był identyczny jak u ciebie,okazało się że ktoś ciął kable i było zwarcie i cały czas domykało ten zamek pozdrawiam.

A ty gościu masz zarejestrowany zakład czy sąsiadom naprawiasz na czarno nie płacąc podatków hm.....
    Dowiadujesz się wszystkiego na "forumach" i po cichutku zarabiasz
  • Admin grupy Samochody
    artur3554 napisał:
    Ok Kolego T5 to czekam na twój sposób poradzenia sobie z tą usterką?

Było na forum-poszukaj.
  • Poziom 9  
    Odświerzam temat
    Mam ten sam problem z drzwiami
    Byłem u trzech elektromechaników i każdy mówił że z 250zł/300zł będzie to kosztować z tym ,że tych drzwi już nie otworze i nie zamknę z kluczyka.
    Prawde mówiąc mam to gdzieś czy z kluczyka będą sie otwierać czy też nie ale nie dam 300zł za to !
    Zdjąłem tapicerke no i jest ta nieszczęsna blacha z której odkęciłem wszystkie śrubki ale dalej nie potrafie jej nawet odgiąć .Gdzies jeszcze trzyma .Tylko gdzie ?
    I gdzie po zdjęciu tej blachy szukać usterki?
  • Poziom 35  
    Mam Passata B-4 i nieraz ściągałem tapicerkę, by zmienić zamek, bądź klamkę. Może się mylę, ale w B-5 chyba nie ma aż tak wielkiej różnicy w budowie drzwi. Jeśli masz już zdjętą tapicerkę z drzwi - wyłącz "prąd" w aucie, najlepiej odłącz jedną z klem i wówczas próbuj odryglować zamek np. jakimś haczykiem z drutu poprzez otwory - przecież powinny jakieś być w okolicy zamka. Jeśli uda Ci się pokonać opór zamka, to elektryka auta bez "prądu" nie zamknie go ponownie. Jestem pewien, że zachowując spokój i rozwagę uda Ci się odblokować zamek a także "rozpracować" usterkę.
  • Admin grupy Samochody
    Staszek49 napisał:
    Mam Passata B-4 i nieraz ściągałem tapicerkę,.
    Tu mowa o b5:DTu nie ma dziur a bez elektryki nic nie zrobisz:D.
  • Poziom 9  
    Próbowałem wcisnąć ten biały kołek by odczepić szybę od tej stalowej blachy ale za cholere się nie da i poskręcałem wszystko z powrotem.Wyciągnąłem również moduł sterowania z pod dywanika i nie było tam śladów wody w śrobku.Drzwi dalej zamknięte
  • Poziom 2  
    i jak poradziłeś sobie z drzwiami?
  • Poziom 12  
    Do Czesiek70: czy czuć jakiś opór przekręcając kluczykiem czy wkładka jest uszkodzona?
  • Poziom 1  
    Witam jeżeli się świeci kontrolka ESP I ABS proponuję zacząć od wymiany całego płynu hamulcowego przynajmniej u mnie tak było po wymianie działa bez zarzutów.