Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

dom-> internet-> biuro-> drukowanie

alefx 16 Feb 2011 11:45 2653 15
    alefx
    Level 13  
    jak zrobić by z domu wydrukować coś na drukarce bezpośrednio wpiętej w sieć w biurze(ksero z prinserwerem). Szukam, szukam i niczego wymyśleć nie mogę. Próbowałem puścić to prze tcp/ip z przekierowaniem na 631 lub na 9100, dalej jako sieciowa z przekierowaniem na te same porty. No ale non stop moje próby kończą się fiaskiem, albo nie drukuje albo błędny port. Czy komuś się coś takiego udało??
    Elprofesional
    Level 17  
    A jak jest realizowane połączenie dom --->>> biuro ? tego nie napisałeś .

W domu Wifi , w firmie LAN ??
    alefx
    Level 13  
    połaczenie:
    w domu win7 192.168.0.1>> wi fi>> router>>neostrada>>internet>>dyndns>>router>>lan>>drukarka 192.168.1.10 biuro
    nie wiem czy to ma znaczenie, ale ok
    netotron
    Level 26  
    Witam
    Nie ma znaczenia medium :) WiFi LAN zakładam, że połączenie jest przez Internet. Udało się to setkom milionów ludzi nazywa się to VPN Link
    Jak skonfigurować VPN znajdziesz w popularnej wyszukiwarce.
    Można to zrobić bardziej niebezpiecznie! Tego rozwiązania zdecydowanie nie polecam!
    W ustawieniach sieci włączone -> Udostępnianie plików i drukarek. Drukarka Udostępniona Jako - nazwa -. Router przekierowanie portów 137,138,139 i czasem 445 (typ sieci) W domu instalacja drukarki -> Podłączona do innego komputera -> IP routera w biurze -> przez nazwa udostępnionej drukarki.
    Jeszcze inaczej, Zdalny Pulpit lub instalacja VNC na komputerze w biurze, ale to już inna bajka.
    powodzenia
    alefx
    Level 13  
    Dzięki za info, czy w TightVNC dam radę to ustawić(bo zaczynam się przymierzać do vnc, gdzyż w biurze stoi win xp home), resztę sposobów znam. Niestety chciałem się bezpośrednio podpiąć się do drukarki. Nie przez jakiegoś kompa. Domyślam się z powyższej wypowiedzi, że to niemożliwe??
    scrooge123
    Level 14  
    alefx wrote:
    Dzięki za info, czy w TightVNC dam radę to ustawić

Ty nas pytasz czy dasz radę to ustawić?:D
    Zaraz spytasz czy dasz radę wycisnąć 100kg na klatę. Skąd my mamy to wiedzieć?

alefx wrote:

Niestety chciałem się bezpośrednio podpiąć się do drukarki. Nie przez jakiegoś kompa. Domyślam się z powyższej wypowiedzi, że to niemożliwe??

Kolega netotron napisał Ci o wszystkie metodach podpięcia tej drukarki. Możesz ją "wystawić" na świat i dodać ją na komputerze. Możesz też zrobić to "bezpieczniej" czyli wpiąć się do sieci firmowej VPN-em. Obydwie metody nie wymagają komputera "pośredniego"
    alefx
    Level 13  
    scrooge123 wrote:

Ty nas pytasz czy dasz radę to ustawić?:D
    Zaraz spytasz czy dasz radę wycisnąć 100kg na klatę. Skąd my mamy to wiedzieć?

pytam bo może NIE istnieje taka możliwość(nie wiem tego, próbowałem, nie wiem jak), sorry ale 100kg na klatę to forum dla dresiarzy dla Ciebie

nie do końca rozumem ip drukarki/nazwa, jeżeli drukarka stoi za natem zadziała to? Na razie udostępniałem poprzez porty, czyli np. :7654 ?? Gdybym wiedział to bym się nie pytał, to forum dla ludzi, którzy szukają? Nie dla dresiarzy.
    Starkes
    Level 19  
    scrooge123 wrote:
    Obydwie metody nie wymagają komputera "pośredniego"
    Czy ja Cię dobrze zrozumiałem? Skorzystanie z drukarki sieciowej przez VPN wymaga komputera pośredniego?
    alefx
    Level 13  
    no generalnie jezeli nie mam vpna w routerze to musial bym ustawic na dwóch kompach. No bede probować to tak ustawić, na niebezpieczny sposób. Ale ten VNC mnie ciekawi nadal, w jaki sosób to zrobić. Jak coś z eksperymentów wyjdzie to dam znać.
    scrooge123
    Level 14  
    Starkes wrote:
    scrooge123 wrote:
    Obydwie metody nie wymagają komputera "pośredniego"
    Czy ja Cię dobrze zrozumiałem? Skorzystanie z drukarki sieciowej przez VPN wymaga komputera pośredniego?

Przeczytaj sobie jeszcze raz fragment, który cytowałeś i potem swoją odpowiedź... usiądź w cichym miejscu i przemyśl ;) Jak będziesz to czytał to zwróć szczególną uwagę na słowo "NIE"

alefx wrote:

pytam bo może NIE istnieje taka możliwość(nie wiem tego, próbowałem, nie wiem jak), sorry ale 100kg na klatę to forum dla dresiarzy dla Ciebie

Potrafisz wyprorokować kim ja jestem a nie potrafisz wyprorokować czy skonfigurujesz VNC? Zaiste absurd. Niestety co do mnie się pomyliłeś. Co do VNC to ja ci wyprorokuje, że powinieneś dać radę ale gwarancji nie daje...

alefx wrote:

Gdybym wiedział to bym się nie pytał, to forum dla ludzi, którzy szukają? Nie dla dresiarzy.

Gdzie przepraszam w regulaminie jest napisane, że forum nie jest dla dresiarzy? Kolega widzę z tych lubiących dzielić ludzi na dresiarzy, nie-dresiarzy, białych - kolorowych, etc.

alefx wrote:

jeżeli drukarka stoi za natem zadziała to?

Jeśli przekierujesz ruch na routerze z danego portu na konkretny adres w sieci lokalnej to zadziała. Nie mniej mam nadzieję, że rozumiesz, że to oznacza, że ja albo dres albo jakakolwiek inna osoba będzie mogła wtedy zlecić drukowanie np. 10000 stron na tej drukarce?

alefx wrote:

Ale ten VNC mnie ciekawi nadal, w jaki sosób to zrobić. Jak coś z eksperymentów wyjdzie to dam znać.

A co tu ma nie wyjść. VNC to to samo co puplit zdalny. Łączysz się poprzez klienta VNC z komputera do innego komputera, na którym jest serwer VNC. Nie mniej zasada jeśli chodzi o NAT jest ta sama. Musisz przekierować ruch z portu VNC na routerze do konkretnego komputera w firmie. No i oczywiście komputera musi być włączony (oraz odpalony serwer VNC)
    alefx
    Level 13  
    nie mam ochoty sie kłucić jesteś bogiem, ok niech będzie
    scrooge123
    Level 14  
    alefx wrote:
    nie mam ochoty sie kłucić jesteś bogiem, ok niech będzie

Twoje prorokowanie znów Cie zawiodło. Niestety Bogiem też nie jestem :)
    Starkes
    Level 19  
    scrooge123 wrote:
    Przeczytaj sobie jeszcze raz fragment, który cytowałeś i potem swoją odpowiedź... usiądź w cichym miejscu i przemyśl ;) Jak będziesz to czytał to zwróć szczególną uwagę na słowo "NIE"
    Przeczytałem i po prostu mi wstyd ...
    Poranek_Lipcowy
    Level 13  
    serwer VPN po stronie firmy normalnie udostepniasz drukarkę w lanie w domu przez klienta łączysz się z VPN serwer w firmie i jesteś tak jak by twój komputer byl fizycznie podłączony w firmie.

Dodano po 53 [sekundy]:

aaa i oczywiście nie zapomnij o przekierowaniu portów dla VPN po stronie firmowego rutera
    alefx
    Level 13  
    Spoko vpn wiem jak ustawic, robiłem juz to i luz. W ostatecznosci postawiłem stary laptop do, którego sie podłaczam przez RD. Sposób bezpieczny. Jest ok.
    alefx
    Level 13  
    sprawa wygląda tak:
    Drukowanie przez LAN (pewnie tak samo ma się i WAN):
    1. Instalujesz drukarkę jako lokalnie podpięta do komputera tworząc nowy port w oparciu o TCP/IP.
    2. Wskazując ten port instalujesz drukarkę.
    3. Jeśli drukarka nie jest podłączona bezpośrednio do WAN, lecz przez router przekieruj port 9100 z WAN na IP drukarki.
    4. Puść wydruk testowy na drukarkę z "Internetu".

takie ustawienie działa