Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

immergas po kilku minutach leci zimna woda przez minute

16 Lut 2011 12:03 8558 24
 • Poziom 9  
  Witam,
  Mam piec gazowy firmy IMMERGAS (nie wiem jaki model - był już zamontowany w mieszkaniu - data montażu 2001 r. - mieszkanie 52 m2) Jego praca była bez zarzutu do lutego 2011 r.
  Problem jest następujący:
  - odkręcając ciepłą wodę leci ona ok 3 minuty max 5 minut po czym zaczyna lecieć woda zimna ok. ponad 1 minutę poczym ponownie leci woda ciepła.
  - nie dotyczy to tylko prysznica, sprawdzałem i jest tak zarówno w kuchni jak i w umywalce w łazience.
  - dzieje się tak też po wyłączeniu ogrzewania (ustawienie tylko na grzanie wody).

  Proszę o pomoc... z góry dziękuję
  nord165 małpa wp.pl
 • Specjalista - systemy grzewcze
  prawdopodobnie do czyszczenia wymiennik płytkowy lub nagrzewnica, ewentualnie zmniejszenie ciśnienia gazu na dyszach.
  Sprawdź czy tak sie dzieje jak odkręcisz na full dwa krany.
 • Poziom 9  
  tak zrobiłem - pusciłem dwa krany na full. Próbe robiłem ponad 7 min i przez cały czas leciała ciepła woda - tzn taka ok. 32 st. - można pod taką brać prysznic jak dla mnie. Dopiero po zakręceniu jednego z kranów woda w tym drugim zrobiła się o wiele cieplejsza. Tak było zawsze i to mi odpowiadało. Tylko najgorsze jest to, że podczas brania prysznica robi się zimna po ok 3-4 min i trwa to ok min po czym znowy leci ciepła. Acha - zapomniałem dodać, że dzieje się to 7 razy na 10 (czyli w większości przypadków ale nie zawsze)

  Dodano po 14 [minuty]:

  dodam jeszcze, że właśnie teraz brałem prysznic (ok. 10 min) i było wszystko ok. Nie wierze w samonaprawę - ale pisze o tym bo być może dla fachowców to jakieś wskazówki.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  no to masz zakamieniały wymiennik płytowy
 • Poziom 9  
  to jest ten element nad palnikiem w którym jest podgrzewana woda? Moge sam to wykręcić i do odkamieniacza włożyć?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  dan101 napisał:
  to jest ten element nad palnikiem w którym jest podgrzewana woda? Moge sam to wykręcić i do odkamieniacza włożyć?

  Nie to nie jest ten element, odkamieniacz nic nie da :)
  Lepiej zadzwoń po serwisanta bo tylko narobisz sobie niepotrzebnych kosztów.
 • Poziom 9  
  mam możliwość przekładki z takiego samego pieca od sąsiadki (obiecałem jej, że zerkne na jej piec ze względu na usterke którą z kolei ma jej piec - mianowicie nie może zastartować za pierwszym razem - zaskakuje ponad pół min. dotyczy to zarówno ciepłej wody jak i ogrzewania - wiem co to jest za usterka ponieważ dwa lata temu miałem takie same objawy - przeczyszciłem te białe elektrody podobne do papierosa i czujnik miedzy nimi i odpala jak nowy) więc może jakieś części na próbe przełoże do mojego i powykluczam kilka podzespołów? - Co Ty na to?


  Proszę poprawić błędy pisowni
  mod - mirrzo
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Wymiennik płytkowy zazwyczaj jest na dole kotła, taki element w kształcie prostopadłościanu o wymiarach ok 20x10x5 z czterema króćcami.
  Również może być uszkodzona sonda NTC na ciepłej wodzie.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Widzę że nie ma tu wymiennika płytowego tylko jest wymiennik bitermiczny który nie zakamienia się tak szybko.
  Prawdopodobnie któraś ze sond NTC szwankuje. na rysunku to sondy nr 2 i 9, (są takie same), warto też sprawdzić termostat bezpieczeństwa nr 8
 • Poziom 9  
  Dziękuje za w/w obszerne informacje. Zabieram się do tego w najbliższą sobotę. Poinformuję o efektach.
 • Pomocny post
  Specjalista - systemy grzewcze
  Trzeba zmierzyć oporność w odpowiedniej temperaturze, a najlepiej porównać z dobra sonda.
 • Poziom 30  
  Kolego wydaje mi się ze na podstawie tego co opisałeś wydaje mi się że masz zatkany filtr na baterii łazienkowej jest za mały przepływ wody przez kocioł [brak możliwości zejścia z mocą palnika.
 • Poziom 9  
  Nie wydaje mi się żeby to był filtr w batarii łazienkowej - ponieważ woda leci z identycznym ciśnieniem jak zawsze - dosyć duże ciśnienie (słuchawka prysznicowa Grohe - ok. 2 lata). Nie tylko zdarza się to pod prysznicem, również w umywalce i kuchni tak samo można po czasie natrafić na zimną wode. Ale przyjrze się temu bliżej - trzeba wszystko wykluczyć.
 • Poziom 9  
  przed chwilą po 4 min otwartej ciepłej wody - znowu zaczęła lecieć poprzez 40 sekund zimna woda. Zobaczyłem, że piec przestał grzał podczas kiedy zaczęła lecieć zimna woda - po ok. 40 sek. zaczął pracować piec i znowu leciała ciepła woda. Żeby wykluczyć, że ma to coś wspólnego z ogrzewaniem to przed tą próbą je wyłączyłem - nastawiony był tryb letni.
 • Poziom 32  
  bateria jest normalna czy temostatyczna ?
  NA ile jest ustawiona temp CWU na piecu ?
  Czy to samo się dzieje gdy 2 krany są odkręcone ? (ten sam czas ?)

  Dla upewnienia się to piec dwufunkcyjny bez zasobnika ?
 • Poziom 9  
  Bateria jest terostatyczna.
  Na piecu jest zakres regulacji CWU od 1 do 9 (jest od zawsze na 7)
  Co do dwóch kranów (opisane powyższy post z dn. 17.02.2001 godz.: 8:56)
  Nie znam się na piecach ale mam identyczny jak w tym opisie: http://www.eko-anwa.pl/pdf/Eko-Anwa%20-%20Nikie%20Star%2024%203E.pdf - na str 13 jest rozryzowany piec.

  Dodano po 1 [minuty]:

  zn. 2011, a nie jak powyżej 2001
 • Poziom 32  
  Układ z baterią termostatyczną jest skomplikowany.
  Prawdopodobnie jest za małe zapotrzebowanie na ciepłą wodę i dlatego piec się wyłacza.

  Sorry , ale włacz na raz 4 baterie i zobacz czy piec będzie przerywał.
 • Poziom 9  
  Robiłem takie próby, że odkrecałem wszystkie baterie na raz i akurat przez kilka minut próby woda bez przerwy leciała z równomierną temp. ok 32 st. (zawsze tak było, że woda była lekko chłodniejsza jak na raz z wszystkich baterii leciała).
  Ale kiedy leci woda z jednej baterii to woda jest cieplejsza. Szczerze powiem, że od ok 3 dni ani razu piec niezaszwankował - jest wszystko ok. Ale tak jak wcześniej pisałem to się dzieje 2-3 razy na 10. Bywa, że zdarzy się to dwa razy w ciągu dnia, a później 5 dni jest bez zarzutu. Myślę, że baterię termostatyczną w kabinie można wykluczyć - ponieważ bywało i tak, że pod kranem w kuchni czy umywalce w łazience też leciała po jakimś czasie (po ponad 3 min.) zimna woda (przez ok 1 min.). Baterie w kuchni i łazience są zwykłe, w miarę nowe firmy Grohe. Dodam, że zarówno w kabienie jak i w zwykłych bateriach woda leci z ładnym ciśnieniem - nie widze żadnych zmian w porównaniu z przed 2 lata temu gdy były nowe.
 • Poziom 9  
  Do tej pory nic nie napisałem co było przyczyną ponieważ od w/w wpisu problem nie wystąpił. Piec działa jak kiedyś - czyli ok. Napiszę jak znowu wystąpi ten problem, bo w samonaprawę na dłuższy czas nie wierzę.
 • Poziom 9  
  Do dzisiaj działał dobrze... i usterki powróciły: dalej powtarza się to samo czyli podczas kiedy leci ciepła woda po kilku minutach (ok.3 min) zaczyna lecieć lodowata woda (ponad 30 sek.) po czym znowu leci ciepła. Tym razem zaobserwowałem, że podczas kiedy zaczyna lecieć zimna woda w piecu miga zółta lampka (niekiedy 15 razy, a innym razem 20 mignięć) po czym załącza się piec - lampka świeci przez cały czas i woda leci ciepła. Po ponad 2 min. znowu następuje przejście w tryb migającej żółtej lampki i leci zimna woda i tak w kółko.
 • Poziom 2  
  witam dodam że to piec NIKE STAR 24 3 e mam go i mam taki problem że u mnie po 5 sek na c.w.u odrazu wyłącza się piec. załączam drugi raz i piec nie zapala się wcale. dopiero za 3-4 razem piec działa normalnie. mam go około rok czasu, nie wyskakuje żaden kod błędu!?
 • Poziom 9  
  Nie wiem co to może być u Ciebie w tym NIKE STAR 24. - Musisz podrążyć temat na tym forum - tu są życzliwi ludzie - napewno zaniedługo ktoś Tobie podpowie co może być przyczyną.

  Dodano po 12 [minuty]:

  Chciałbym poinformować wszystkich, że dzisiaj wymieniłem sonde NTC (55 PLN) i piec pracuje jak powienien. Dziękuje wszytkim życzliwym, którzy pisali i podpowiadali mi co to może być za przyczyna. W szczególności podziękowania dla >> Piotr77777 << (co widać powyżej kto wskazał na sonde NTC)