Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B.1,6.Opel . Y16XE .Centralny zamk nie działa

16 Lut 2011 12:16 7202 8
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam następujący problem: brak reakcji centralnego zamka, nie reaguje na otwieranie i zamykanie z dodatkowego pilota oraz pilota w kluczyku .
    Kluczykiem mechanicznie otwiera i zamyka tyko drzwi kierowcy .
    Słychać tylko pykanie w zamku od bagażnika, ale też się nie otwiera i nie zamyka. Bezpiecznik sprawdziłem jest sprawny,akumulator rozłączyłem i podłączyłem w celu skasowania błędów, baterie w pilotach i kluczykach sprawdziłem są sprawne [mam po dwa komplety].
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Często w tych samochodach ulegają uszkodzeniu mikroprzełączniku zamontowane wewnątrz siłowników zamków lub przetarciu ulega wiązka przewodów elektrycznych.
    Musisz rozebrać tapicerkę drzwi i pomierzyć.
  • Poziom 15  
    Ale czy ten mikro-przełącznik odpowiada za wszystkie drzwi i bagażnik ?
    Nawet podnoszenie i wciskanie tych hebli nie daje rezultatu . Gdzie znajduje się centralka odpowiadająca za działanie całego układu otwierania i zamykania, oraz czy jest jeden bezpiecznik czy może dwa i czy jest jakiś przekażnik?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    wymiana zamków cie czeka musisz znaleźć sprawne na szrocie i podłączyc wtyczki bez demontaży zamków
    czyli jedż na szrot bez tapicerek drzwi przyspieszy to diagnoze
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    ja bym sprawdził przekaźniki w module centrala bo często padają , jeszcze jedno central padł ci cały na raz czy po kolei
  • Poziom 10  
    mam podobny problem wymienilem 3 zamki bo kazdy z osobna padal i okazalo sie ze tez jest do wymiany centralka ta co jest od storny kierowcy. POmoglo. Ale trafilem chyba na uszkodzony jeden zamek bo znow mi tyl raz lapie a raz nie. Magia na tych szrotach.
  • Poziom 2  
    czasami centralka sie rozprogramuje wtedy wsadzasz kluczyk do stacyjki wlaczasz zaplon i trzymasz guzik zamykania lub otwierania przez kilka kilkanascie sekund