Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Własny filtr wyników wyszukiwania jako wtyczka dla Chrome

pseven 16 Feb 2011 13:58 2086 1
 • Własny filtr wyników wyszukiwania jako wtyczka dla ChromePrzedstawiciele Google ogłosili dostępność, znajdującej się jeszcze w fazie eksperymentalnej, wtyczki do przeglądarki internetowej Chrome, która pozwolić ma użytkownikowi na blokowanie wybranych stron z wyników wyszukiwania. Rozszerzenie dla Chrome to nie tylko sposób na filtrowanie własnych wyników wyszukiwania, ale także element kampanii Google, której celem jest trwałe usunięcie adresów, za którymi kryją się tzw. farmy linków, czy strony będące źródłem spam`u. Każda manualnie zablokowana witryna, pod warunkiem, że wtyczka pozostanie aktywna, nie będzie uwzględniana podczas kolejnych wyszukiwań. Jednocześnie każdorazowe zablokowanie wybranego adresu wiąże się z wysłaniem raportu do właściciela wyszukiwarki, który na podstawie analizy zgłoszeń podejmie ewentualne dalsze działania. Wtyczka Personal Blocklist jest dostępna bezpłatnie w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskich, rosyjskim, hiszpańskim i tureckim. By pobrać wtyczkę należy udać się pod adres: https://chrome.google.com/webstore/detail/nolijncfnkgaikbjbdaogikpmpbdcdef. W chwili pisania artykułu brak było wersji w języku polskim.

  Źródło:
  http://googleblog.blogspot.com/2011/02/new-chrome-extension-block-sites-from.html

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8749 posts with rating 1830, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
 • #2
  szulat
  Level 23  
  super! - bo te bezużyteczne strony z reklamami i linkami i kolejne klony porównywarek cenowych pojawiające się w wynikach poszukiwania dowolnego produktu powodują tylko stratę czasu i nerwów.

  ale google też troche przegina, bo to powinna być normalna część usługi wyszukiwarki dostępna dla dowolnej przeglądarki (po zalogowaniu się do konta google), a nie rozszerzenie specjalnie dla ich chrome. nieładnie.

  ciekawe też w jaki sposób będą wykorzystywać informacje o blokowanych stronach, robiąc coś takiego narażaja sie na wypaczenie wyników przez złośliwą konkurencję.