Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz Lumel DA1 i sterownik V350

dlugi20 16 Lut 2011 19:11 1161 4
  • #1 16 Lut 2011 19:11
    dlugi20
    Poziom 11  

Witam
    Mam pytanie dotyczące komunikacji wyświetlacza DA1 i sterownika Unitronics V350. Chciałbym połączyć wyświetlacz z PLC w taki sposób, że PLC wysyłałby do wyświetlacza dane, które miałyby się ukazać na wyświetlaczu. Chciałbym wysłać dane z ilością gotowych elementów które wyszły z maszyny, a także tekst AWARIA, oprócz tego inne słowa które mają zostać wyświetlone wtedy kiedy sterownik je wyśle. Czy istnieje możliwość wysłania po modbus znaków i liczb czy można wysłać tylko cyfry. Proszę o szybką odpowiedź bo sprawa jest w miarę pilna:) Dziękuje z góry za wszelką pomoc.

0 4
  • #2 17 Lut 2011 15:50
    sylwekburza
    Poziom 14  

a szukałeś czegoś w google??

Link

Tutaj masz wszystko co potrzebujesz. Przede wszystkim instrukcja obsługi tam są wszystkie odpowiedzi. Jest też program do konfiguracji tej tablicy.

Powodzenia

0
  • #3 17 Lut 2011 16:59
    dlugi20
    Poziom 11  

Szukałem przeglądałem dokumentację, ściągnąłem program ale w tym programie jest tak że wyświetlacz jest masterem i odczytuje max 10 rejestrów co oznacza że max mogę wysłać 20 znaków, do tego dochodzi taki myk że tam jest napisane żeby wybrać jaki rejestr chcę wyświetlić a co jeśli chciałbym te 10 rejestrów wyświetlić. Pewnie bzdury piszę, dlatego pytam żeby ktoś mi wyjaśnił jak to ugryźć.[u]

0
  • #4 21 Lut 2011 13:07
    dlugi20
    Poziom 11  

To jak programował ktoś z Was wyświetlacze przemysłowe i jest chętny mi pomóc?

0
  • Pomocny post
    #5 21 Mar 2011 15:14
    mariuszfly
    Poziom 10  

Witam kolegę.

Osobiście zajmowałem się wyświetlaczem DA1 i realizowałem na nim tylko wyświetlanie czasu oraz daty + komunikaty okolicznościowe. W zależności od wersji programu DA1 można ustawić 15 komunikatów względem daty i godziny oraz cykliczne w zależności od godziny
    Dobrym rozwiązaniem są tablice z otwartym protokołem ASCII. Używałem tablicy firmy SEM. Tam bezpośrednio wysyłasz dane na wyświetlacz. Komunikacja RS485. W unitronics łatwo się to realizuje. Żeby wysłać dane numeryczne konwertujesz jakiś string w któym masz dane (MI) do ASCII (funkcja NUM to ASCII). Część ASCII wpisujesz do ML. Następnie konfigurujesz port RS na zworkach na RS485 (nie trzeba terminować jeżeli jest to wysyłanie z PLC do tablicy i jest to tylko jedna tablica. Następnie inicjujesz COM podając parametry portu oraz protocol config. Następnie protokol send. W tym bloku wybierasz że wysyłasz string i podajesz jaki. Wysyłasz cyklicznie dane z określonym interwałem na wyświetlacz No i gotowe.

Pozdrawiam.

0