Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai accent 1.3 1996 dużo pali;/

16 Lut 2011 19:19 3348 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich:) mam problem z moim hyundaiem:( kupiłem niedawno Accenta i okazało się po dłuższej jeździe że pali ok 10/100 KM nie wiem czy tak ma być czy może jest jakaś usterka:( jeszcze jeden mankament występuje gdy chce gwałtownie dodać gazu... objawia się to wydawaniem dziwnego dźwięku jakbym jechał traktorem ale po chwili ustępuje no i oczywiście co za tym idzie brak mocy dopiero po tzw prze gazowaniu zbiera się normalnie. mam wydech firmy Ulter który bardzo ładnie brzmi ale myślę że to nie jest tym spowodowane... jeśli ktoś ma lub miał kiedyś z tym problem to byłbym wdzięczny za rade do czego mam pierwsze zajrzeć lub wymienić:) pozdrawiam:) [/u]
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 29  
    Witam według mnie to troche dużo pali ,tule samo spala mój hyundai coupe ale ma silnik 2.0 l ,na początek radze sprawdzic ci podstawowe rzeczy takie jak ,filtr paliwa i powietrza (czy przypadkiem nie są zanieczyszczone )pozniej sprawdz sobie sonde lambda ona jest w bardzo dużym stopniu odpowiedzialna za spalanie.Sonde sprawdzasz woltomierzem na rozgrzanym silniku i oczywiscie pracującym ,jedna końcówke woltomierza do masy pojazdu ,a drugą do przewodu sygnalowego sondy miernik powinien wskazywac raz mniej raz więcej w zależnosci od składu mieszanki paliwowej (np, 0,20 v , 0.60 v , 0.30v. 0.70v) jezeli tak sie nie dzieje jest np caly czas 0.30v(mieszanka uboga) to znaczy sonda padnięta.Pozdrawiam
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki rafcio_21 :) postaram się to szybko sprawdzić:) jeszcze mam pytanko:) dlaczego gdy włączę nawiew to czuje bardzo zapach paliwa we wnętrzu samochodu;/
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Sprawdż sobie wszystkie wężyki paliwowe pod maską ,może popuściła któraś opaska i masz lekki wyciek .

Dodano po 2 [minuty]:

Możesz mieć także nieszczelny układ wydechowy.
  • Poziom 9  
    Interesowało by mnie jeszcze poza tymi problemami spalania, czy może ktoś wie z jakiego innego auta będą pasowały zamienniki mechanizmu opuszczania szyb z elektryczną regulacją?? mój hultaj posiada troje drzwi i ciężko z szukaniem zamienników np na allegro z 5 drzwiowego nie będzie pasowało bo tam podobno jest węższa prowadnica a obdzwoniłem już chyba z pół polski i nic;/ jeżeli ktoś już to przerabiał to chętnie wysłucham jakiś podpowiedzi jak to naprawić:)