Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DM800, CzechLink - część programów działa, część nie

borewit 16 Feb 2011 20:04 2289 5
    borewit
    Level 9  
    Witam, mam kłopot z odbiorem programów. Talerz jest ustawiony na Astrę 23.5.
    Rzecz w tym, że część programów odbiera bezproblemowo, z kolei część programów przerywa z powodu słabego sygnału. jak to tłumaczyć? Ustawienia są te same - (Astra3A/1E/1G, DVB-S, 11836, 27500, pozioma H) - a np Nova (odbieram CzechLink) działa bez zarzutu (SNR 66%, AGC 86%, BER 0), z kolei CT1 na tej samej antenie, na tym samym tunerze wygląda SNR 26%, AGC66%, BER 5--20 tyś - co w efekcie powoduje przerwy w transmisji. Czy ktoś jest w stanie mi z tym pomóc? Karta jest oryginalna (legalna)
    Pozdrawiam

Dodano po 33 [minuty]:

sprawdziłem program za programem. Na ok 35 programów 5 "jedzie" na słabszym odbiorze. Rzecz w tym, że wśród tych 5 jest kilka z najczęściej przeze mnie oglądanych. Programy, które mają słaby odbiór - CT1, CT2, CT24, CT4, NoeTV, Prima. Czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać?
    User removed account
    User removed account  
    borewit
    Level 9  
    mam 100tkę. Przy czym nie mogę zrozumieć jak może jeden konwerter dawać 2 różne moce sygnału. Przecież konwerter jest jeden, ustawienia te same ..... a efekt jest taki jaki jest. Przecież logika mówi, że siła sygnału powinna być taka sama dla wszystkich programów.
    User removed account
    User removed account  
    borewit
    Level 9  
    rozumiem. dzięki za wyjaśnienia!