Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ford fiesta 1.8d jest słaba i kopci oraz więcej pali

16 Feb 2011 20:48 3525 11
  • Level 2  
    mam problem z moją fiestą zrobiłem rozrząd sprawdziłem ciśnienie i dalej jest słaba więcej pali i kopci przy sprawdzeniu ciśnienia okazało się ze ostatni wtrysk jest zachlapany olejem czy to może być przyczyna tego ze jest słaba?

Dodano po 11 [minuty]:

dodam ze zaczeła dużo więcej palić
  • Level 20  
    Witam! A jakie byly cisnienia po sprawdzeniu?Czy rozrzad dalej jest we wlasciwym polozeniu? Pozdrawiam.Stefan.
  • Level 24  
    woboss1 wrote:
    przy sprawdzeniu ciśnienia okazało się ze ostatni wtrysk jest zachlapany olejem czy to może być przyczyna tego ze jest słaba?

Dodano po 11 [minuty]:

dodam ze zaczeła dużo więcej palić

To oczywiste ,,,ze tak ,po prostu silnik pracuje jedynie na trzech cylindrach więc musi być słabsza ,a co za tym idzie i wieksze spalanie paliwa :idea::cry:,ciekawe jaką masz kompresje na poszczególnych cylindrach :idea::?:,pamietaj warto zmierzyć na zimno i na gorąco tak dla porównania,:idea:
  • Level 2  
    kompresja jest ok na wszystkich baniakach, zastanawiam się czy to czasem nie wtrysk ten który był mokry może on leje?
  • Level 20  
    Witam! Jezeli "kompresja jest ok na wszystkich baniakach" to lejacy wtryskiwacz moze byc jedna z przyczyn spadku mocy.Pozdrawiam.Stefan.
  • Level 12  
    Pisałeś że kopci,jaki kolr ma dym ?siwy czy czarny?Jak siwy to jest słaba kompresja,a jak czarny to leje wtrysk lub turbina pryska olejem z uszczelnienia wała do ssania silnika
  • Level 24  
    energetyk wrote:
    lub turbina pryska olejem z uszczelnienia wała do ssania silnika

Z turbiny ,to akurat nie bedzie pryskać w tej fiescie ,bo jej nie ma :cry:
  • Level 33  
    Skoro po wymianie rozrządu jest problem to to nie było "udane zrobienie rozrządu".
    Po co tłuc piane dalej?
  • Level 11  
    Po prostu źle ustawiłeś rozrząd. A dokładnie minęłeś się w ustawieniu pompy.
  • Level 2  
    To dlaczego jedno gniazdo wtrysku jest mokre to raczej nie przez rozrząd. Panowie bo nie wiem co mam zrobić ze by się w koszty nie potrzebne nie pchać.
  • Level 24  
    sprawdz wtryski jak rozpylają :idea: