Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips ccr2006 Opel Omega nie gra

mimirud 16 Lut 2011 20:38 1630 4
  • #1 16 Lut 2011 20:38
    mimirud
    Poziom 2  

Witam wszystkich :)
    Posiadam radio Philips CCR2006 w Omedze BFL(system bosse). Mój problem jest następujący. Radio działa wyświetla stacje, odtwarza kasety i płyty, ale nie gra Sad lecz gdy wykonam operacje wyciągnięcia go z samochodu i podłączenia pod prostownik to włącza się i gra podczas załączania pojawia się dziwny taki jakby brzdęk w głośnikach i dość mocno się grzeje ale to może być wytłumaczone głośnikiem.. Po odłączeniu od prostownika i włożeniu do samochodu ładnie gra bez zastrzeżeń byle by go nie wyłączać ale gdy wyłączę i odczekam jakiś czas dajmy 15min to już nie gra i znów trzeba pod prostownik. Bardzo proszę o pomoc lub namiary na jakiegoś dobrego fachowca w Krakowie bądź okolicach, takiego co nie będzie naciągał. Z tego co mi się wydaje nie jest to ogromna usterka ale niech się wypowie ktoś kto jest bardziej w temacie :)
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam Mimi :)

0 4
  • #2 17 Lut 2011 16:17
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Witam! Podłączanie nowoczesnego sprzętu pod prostownik nie jest wskazane a nawet szkodliwe. Radio potrzebuje stałego napięcia zasilania, a z prostownika masz napięcie wyprostowane ale tętniące (nie stabilne). Dlatego masz buczenie w głośniku i bardzo szybko można uszkodzić elementy przełączające i zabezpieczające. Pozdrawiam.

0
  • #3 17 Lut 2011 19:33
    mimirud
    Poziom 2  

Okej zdaję sobie z tego sprawę i dzięki za informacje ale nie miałem jak inaczej sprawdzić. Ale są nowe okoliczności po podłączeniu pod akumulator w tej samej omedze radio też gra. To ja już kompletnie nic nie rozumiem :/ Diabeł chyba siedzi w instalacji ale dlaczego po takiej operacji chodzi ono w kieszeni tego samochodu podpięte do kostek a po chwilowym czasie odpoczynku znów nie gra? nie wiem czy mam rozebrać auto i posprawdzać przewody czy po prostu radio oddać do pierwszego lepszego cudotwórcy który i tak nie dojdzie do przyczyny? A może to jakieś zabezpieczenie w radiu?(dodam że końcówka mocy była wymieniana)
    Pozdrawiam Mimi :)

0
  • #4 17 Lut 2011 19:53
    djlj24
    Spec od car audio

Zobacz czy któryś z przewodów głośnikowych nie ma zwarcia z masą (np. ten do drzwi kierowcy). W takim przypadku często dochodzi do sytuacji, że końcówka mocy wchodzi w tryb zabezpieczenia lub gra ale mocno się grzeje.

0
  • #5 22 Lut 2011 18:36
    mimirud
    Poziom 2  

Sprawdziłem wszystkie lecz wygląda na to że wszystko jest okej. Jeszcze raz spróbuje odłączyć wzmacniacz i pozwierać na kostce głośniki tak aby grały bezpośrednio z radia. Ale jeśli miałby ktoś jakieś propozycje co może być lub co mógłbym jeszcze sprawdzić to byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dzięki wszystkim za niesioną pomoc :) Pozdrawiam :)

0