Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasada montażu łożysk NJ. Ustawienie kołnierza oporowego.

17 Lut 2011 09:54 2740 5
  • Poziom 31  
    witam. mam pytanie jak w temacie. wymieniam łożyska w skrzyni biegów ciągnika ogrodniczego TZ 4K14 i pojawiło mi się pytanie. mój poprzednik -ten co już przede mną wymieniał łożyska powstawiał wszystkie kulkowe. wg. katalogu są tam NJ. moje pytanie brzmi: w którą stronę ustawiać kołnierz oporowy wewnętrznej bieżni łożyska? chodzi o łożysko na wałku atakującym: opór od strony zębatki czy tulei dystansowej, i kolejne pytanie: jeżeli montowane są dwa łożyska NJ obok siebie, to czy pierścienie oporowe idą od zewnętrznej /zamykając łożyska/? czy jest jakaś ogólna zasada kierunku montażu tych łożysk?
    dzięki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Nie znam konstrukcji tego ciągnika w zakresie przekładni. Ale coś podejrzanie mi wygląda łożyskowanie wałka atakującego na łożyskach NJ. Te łożyska przenoszą niewielkie siły wzdłużne a w tym miejscu występują spore. A montować należałoby tak aby kołnierz oporowy pierścienia przenosił obciążenia osiowe. Jest to zalezne od rozwiązania konstrukcyjnego.
  • Poziom 31  
    sprawa wygląda następująco. posiadam starszy katalog od ciągnika i w instrukcji wraz ze zdjęciami poglądowymi są właśnie wpisane łożyska NJ. dzwoniłem do firmy zajmującej się serwisem tych ciągników - HORTMASZ. tam Pan z działu części podał mi numery katalogowe łożysk, jakie powinny być w modelu mojego ciągnika i okazuje się, że wszystkie łożyska są kulkowe. inną sprawą jest, że ceny części skrzyni biegów TZ 4K 14 nie są aż tak duże w porównaniu z częściami silnika do tego pojazdu. w necie też znalazłem opis zasady działania i sposobu tych łożysk. jeszcze raz dzięki za pomoc.
    można zamknąć
  • Poziom 9  
    Witam. A takie pytanie kupując łożysko w sklepie zadano mi pytanie czy z luzem czy bez? Jeśli chodzi skrzynie biegów do tego ciągnika jakie powinno być łożysko ?
  • Poziom 34  
    Katalog do tego ciągniczka wraz z DTR jest na forum.
  • Poziom 31  
    W Hortmaszu powiedzieli, że rolkowe były na poczatku. potem wszystkie kulkowe.