Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Renault zawiesza się na mrozie

17 Lut 2011 10:42 4673 5
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam problem, który jak czytam zdarza się w radiach w renault.
    W moim Scenic'u 2006 radio się potrafi zawiesić gdy temperatura jest ~-10 i mniej.

Objawia się to wyświetlaniem godziny na ekranie kokpitu gdy auto jest zamknięte, oraz tym że radio nie reaguje na włączanie, choć lampka na guziku zasilania się świeci.

Radio wygląda na "zawieszone" nie daje się włączyć. Po ~8h postoju akumulator jest rozładowany uniemożliwiając rozruch, po dłuższym postoju rozładowuje się prawie do zera.
    Doraźną metodą jest wyjęcie bezpiecznika od deski rozdzielczej ( i chyba radia) w panelu pod kierownicą (czwartego od dołu w lini poziomych małych bezp.)

Podobne objawy są opisane na http://www.honestjohn.co.uk/forum/post/index.htm?t=82733.

Renault ma podobno "notatkę" do takiego radia że się wiesza na mrozach. wymienia je na nowe za 500 PLN, lub wysyła do seriwsu w Gdyni za 300-400PLN

Czy można coś z tym radiem zrobić? co sądzicie?
    Kupno radia na Alleg.. nie gwarantuje rozwiązania problemu bo kupione radio może być z tej samej serii.

Mieszkam w Warszawie, jeżeli ktoś chciałby do niego zajrzeć - mogę podrzucić.

dzięki za rady, Filip
  • Poziom 10  
    Witam. Mam podobny problem. Scenic 2 2007 dotąd garażowany min temp -1 w zimie. Od paru dniu stał na mrozie. Wczoraj po uruchomieniu silnika pojawił się komunikat CODE i musiałem wprowadzić kod, aby go uruchomić. Dzisiaj już radio wcale się na uruchamia. Na wyświetlaczu ciągle świeci się godzina i temp. W radiu nie ma nawet podświetlania przycisków.
  • Poziom 11  
    Jeżeli tak jest to znaczy że mimo tego że zamkniesz samochód radio pobiera Ci prąd z aku. ja mam na to patent - wyjmuję bezpiecznik na chwilę - 4ty od dołu w linii bezp. ułozonych poziomo. gasnie wtedy deska rozdzielcza i resetuje się radio.

Jak narazie nie mam na to rozwiązania - dzwoniłem do renault, mówią ze za 400 naprawią Ci radio. Możesz kupić na Allegro bez pewności że to nowe radio nie ma takiego problemu.. Mrozy się skończyły problemu nie ma ;/
  • Poziom 1  
    Ja mam to samo tylko w lagunie. Czy komuś udało się może rozwiązać problem?
  • Poziom 36  
    epafras7 napisał:
    Ja mam to samo tylko w lagunie. Czy komuś udało się może rozwiązać problem?

Jakie radio i który rok laguny ?
  • Poziom 17  
    piszecie piszecie o usterce, napiszcie z ciekawości jakie radia macie model typ z nalejki z boku radia
    Grzesiek :D