Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

aktualizacja listy kanalow w dsr 7000

Stefanek1 23 Oct 2004 09:18 5064 11
    Stefanek1
    Level 26  
    Witam.

Mam taki oto problem.
    Od jakiegoś już czasu, po właczeniu dekodera / Thomson DSI50PO / do sieci 230 V , wszystko jest OK, problem zaczyna się wtedy, gdy upuszczę płatnę wiązkę kanałów /kodowanych/ i wskoczę np. na TVN, czy inny niekodowany, to wracając na kanały kodowane już ich nie mogę odbierać.
    Mam czarny ekran z komunikatem - "problem z odbiorem ..................itd".

Lekarstwem na tą 'chorobę' mojego dekodera jest wyłączenie go z sieci odczekanie parę minut / resetowanie / i ponowne właczenie.
    Mam wtedy wszystko, aż do czasu opuszczenia płatnych kanałow Polsatu i historia się powtarza j.w.

Czy ktoś miał kiedyś podobny problem ?
    Myślę że mój dekoder jest do wymiany.

Pozdrawiam.
    Bonifacy
    Level 23  
    TVN jest też KODOWANY i to w 4 systemach (nagravision- dla polsatu, nagravision2 - też próbnie dla polsatu, seca2 - dla cyfry, conax - sygnał dosyłowy dla sieci kablowych) i to własnie thomsony nie radzą sobie z simulcryptem (po zmuszeniu do wyboru ECMu niby ze mają tylko jeden system nagre (1800) to się plataja) Koleżanka też ma ten model psełdo-tunera i też taki sam efekt.

Na dzień dzisjejszy nie ma do tego sprzętu zadnych softów wiec nic za bardzo nie wycudujesz bo jest to wina firmweru, ale może się to niedlugo zmienić ponieważ P2C zmienia system kodowania i w takich tunkach bedzie musiał wymienić soft na 2 systemowy albo przynajmniej Nagravision2 której teraz on nie obsługuje.
    Stefanek1
    Level 26  
    Dzięki Bonifacy za info.
    Ten model Thomsona w sumie nie jest taki zły, dość szybki, podgłąd -'okienko'i bagatsze menu, bo miałem wczesniej Samsunga, to juz totalny bubel, czekałem tak długo na przełaczenie kanałow, ze aż go wymieniłem. Miał zresztą jeszcze problemy z fonią.

Wracając do tego 'pseudo-tunera' jak piszesz to może poczekać na zmianę softu, tylko jak długo.
    Na co Twoim zdaniem można, by go wymienić :?:

Pozdr.
    Bonifacy
    Level 23  
    jeśli chodzi o sprzedarz to dużo za niego kasy nie weżmiesz, podejrzewam że jesteś abonentem P2C a on zapowiada wyłączenie systemu nagrawision(1) na przełom styczeń/luty 2005 po czym tunery abonentów bedą musiały dekodować nagrawision 2 a teraz nadaje w 2 systemach wiec może już coś z softem testować (ale wątpie). Jeśli byś chciał wymienić tuner to chyba najbardziej opłacalnym w ofercie polsatu jest echostar.
    Stefanek1
    Level 26  
    Dzięki za odp.

Mam P2C i odbiornik posiadam w dzierżawie.
    Może poczekam jednak na zmianę softu, bo dzisiaj tuner dość ładnie chodzi.
    W ofercie Polsatu nie występuje Echostar.

Pozdrawiam.
    Adam72
    Level 14  
    Witam. Jeżeli masz dekoder w dzierżawie i masz z nim problemy, to udajesz się do dystrybutora i go wymianiasz. Płacisz abonament, płacisz dzierżawę to musisz mieć sprawny dekoder. Ja biorę 18zł za wymianę, jeżeli dekoder był brany u mnie - wymieniam bezpłatnie. THOMSON na którego wielu narzekało chodzi w miarę dobrze, choć w ostatnich tygodniach miałem dwa bardzo podobne przypadki. Bez porównania z SAMSUNGIEM, ten to wyczynia cuda a i SAGEMY dają popalić. Pozdrawiam.
    Stefanek1
    Level 26  
    Tak też chciałem uczynić, Adam72, tylko mój pośrednik bierze te 18,- zł za wymianę, pomimo ze u niego jest pierwsza rejestracja i jeszcze musiałem czekać ok. 3 - tyg, bo nic nie mał na wymianę/ jakaś inwentaryzacja w Polsacie/.
    Teraz od kilku dni już ma i udam sie do niego zaraz na pooczatku następnego tygodnia.

Pozdrawiam, życząc spokojnej nocy.
    Bonifacy
    Level 23  
    Quote:
    W ofercie Polsatu nie występuje Echostar.

Występuje tylko ja się wczesniej z ich ofertą nie zapoznałem, ony są sprzedawane na innych zasadach ale są to tunery lepsze od thomsonów i sagemów.

A >>>TU<<< masz link do strony P2C z opisem tego tunka.
    Stefanek1
    Level 26  
    Sorki, jednak występuje Echostar, już wiem z Twojego linka.
    Wysłałem dzięki temu, maila do Polsatu, o swoim problemie.

Dzięki, miło mi było przyznać dla Ciebie, 1-wszy punkt za pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Stefanek1
    Level 26  
    Dopisuję dzisiaj.

Polsat dość ładnie sie zachował i przysłał mi rozwiazanie mojego problemu.
    Jak na razie to odbieram,aby nie zapeszyć, zobaczymy jak długo.
    Cieszę sie jednak że reakcjo 'była' i to dość szybka.
    Pozdr.
    klopacinski1
    Level 14  
    jak POLSAT podał jakas metode to opisz ja moze komus sie przyda ja mam kilka tych tunerów w stacji i mam juz ich ..... bez tzw resetatora cigle sie wieszaja a niemówie juz o TV4 i polsat 2
    Stefanek1
    Level 26  
    Oto odp. Polsatu :

Quote:
    Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że w celu przywrócenia kanałów należy wykonać następujące czynności:

1. Wejść do Menu dekodera;

2. Wybrać menu Konfiguracja i wcisnąć OK.;

3. Wprowadzić kod PIN i wcisnąć OK. na pilocie dekodera;

4. Wybrać menu Instalacja Programów;

5. Wybrać menu Kasowanie i wcisnąć klawisz OK. (po wykonaniu tej operacji wszystkie programy z listy głównej oraz z list ulubionych zostaną usunięte z pamięci dekodera);

6. Po pojawieniu się komunikatu „Czy na pewno chcesz skasować listę programów?” zaznaczyć pole OK. i wcisnąć klawisz OK. na pilocie dekodera;

7. Wybrać menu Kanały;

8. W polach, które pojawią się na ekranie należy ustawić następujące parametry:

Indeks Konwertera: 1*)

Typ Instalacji: Sieć

Częstotliwość [kHz]: 12322000

Polaryzacja: Pozioma

Prędkość transmisji (kbodów): 27500

FEC: 3

*) lub numer, który odpowiada antenie skierowanej na HotBird w przypadku gdy do dekodera podłączone są dwie anteny.

9. Zaznaczyć pole OK. i wcisnąć OK. na pilocie dekodera;

10. Po zakończeniu instalacji wcisnąć OK. na pilocie dekodera;

11. Wyjść z menu (klawisz Q na pilocie dekodera).

Jeżeli przeprowadzenie powyżej opisanych czynności nie spowoduje pojawienia się kanałów prosimy wraz z dekoderem udać się do najbliższego punktu dystrybucyjnego w celu dokonania sprawdzenia dekodera.

Wszelkie problemy związane z odbiorem sygnału należy bezzwłocznie zgłaszać na Infolinii pod numerem telefonu 022-356-66-66 (Infolinia Ogólna) lub 022-356-66-55 (Infolinia Techniczna). Umożliwi to podjęcie odpowiednich działań.

W Pańskim przypadku prosimy o przysłanie potwierdzenia z serwisu o oddaniu dekodera do naprawy. Można je przesłać listownie, faxem 022-356-66-77 bądź e-mailem.

Z poważaniem
    Sekcja Obsługi Klienta
    Tomasz Czerwiński

Czy pomogło ? Od razu nie, bo jeszcze się trochę wieszał , ale teraz juz od jakichś dwóch tygodni bez problemu, bo jak mi się wydaje wersja oprogramowania sie zmieniła na 3.31.
    Ale nie jestem pewien, bo nie pamiętam poprzedniej wersji.
    Nie wymieniłem tego tunera bo mi go było szkoda, w ofercie miałem tylko możliwość zamiany na Samsunga.

Pozdrowienia dla odbiorców Polsatu Cyfrowego / cierpiących - czasami /