Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KVx2531D

23 Paź 2004 09:28 2017 10
  • Poziom 10  
    WItam

Jakis czas temu pisałem o tym problemie. Wykryłem zimne luty co spowodowało, że szerokość odhylania poziomego jest ok jednak efekt )( wklesłości pozostał (zabieram sie do pomiaru napięć ale moj schemat jaki uzyskalem zwlaszcza tylko jednej plytki D jest slabej jakosci) Po tym dam znac jakie mam napiecia.

Prosze o pomoc w sprawie glowicy antenowej. Efekt jest taki ze po wlozeniu wtyczki nie ma zadnego odzewu ze strony tv ekran jest czarny i nie wykrywa programow. Co moze byc powodem. Czekam na sugestie..

Mile widziane podpowiedzi takze w sprawie efektu )(

Dzieki :please:
  • Poziom 25  
    No tak... po kolei. Jeśli chodzi o tę głowice jak piszesz antenową... jest to głowica zintegrowana, usterka może być w niej ale nie musi, na początek postaraj sie dostać do p.cz. ( zakładam że wiesz co to takiego...) i tam przelutuj filtry... najlepiej wszystkie, popraw też lutowanie przy układach scalonych w tej p.cz. postaraj się nie zrobić zwarcia... a dalsza usterka- pomozemy jak tylko usuniesz tę pierwsza...
    Karol 1
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Jeżeli chodzi o "sprawę efektu )(" - sprawdź diodę D808 - ERD29- 08J, prawdopodobnie ma zwarcie, znajduje się ona w okolicach trafopowielacza FBT - T802
  • Poziom 10  
    Witam

Efekt )( został zlikwidowany (zimne luty na rezystorach i trafopowielaczu) trudne do wykrycia ponieważ jest brak pęknięć po prostu trzeba usunąć starą cynę i nałożyć nową.. Dziwne że tak jest polutowana płyta...

Został następujący efekt podczas startu na 2 s. pojawia się biału mały pasek u góry kineskopu. Po 1 min startuje wszystko normalnie... Co może być tego powodem???

Jeżeli chodzi o głowicę antenową..
    Przelutowałem zimne luty (fatalne wykonanie tego motelu)...
    Obraz jest jednak fonia właściwa jest z dodatkiem szumów
    Również czekam na sugestie...

Za wszystko wielkie dzięki..
  • Poziom 25  
    W sony taki objaw "paska" od góry ekranu może być spowodowany kondensatorem elektrolitycznym w okolicy układu odchylania V. 47uF ....ale jeśli start "obrazu " następuje po 1 min.... to pewnie masz coś nie tak z kineskopem... czy nie masz przy zdjęciu nasycenia przebarwień na ekranie?? pewnie bedą... świadczy to o słabej emisji... możesz troszke dodać napięcia S2 i to troche przyśpieszy pojawianie się obrazu ale nie na długo... niestety....Co do szumów fonii to czy ten odbiornik ma fonię orginalna DK czy może jest dołączona fonia równoległa??
  • Poziom 10  
    Jeżeli chodzi o ekran możliwe, że wina jest w kond. nie ma przebarwiń gdy zastartuje (może kineskop jest dobry)

Fonia (trudno jest powiedzieć) przy zakupie został przerobiony na PAL (ktoś w Polsce nie czytał intrukcji orginalnej bo ma możliwość przełączania systemów), a więć fonia chyba nie w systemie DK...

Dzięki
  • Poziom 25  
    Te odbiorniki nie muszą być przestrajane na PAL bo już to mają od poczatku... jeśli było cokolwiek robione to jedynie przestrojenie fonii z BG na DK.... i właśnie o to mi chodziło... musisz odszukać fonię równoległą i poprostu ją wymienić na lepszy gatunek, ewentualnie musisz sprawdzić czy nie odstroiła się po takim czasie eksploatacji....
  • Poziom 10  
    Witam

Wracam do dzwięku i obrazu.
    Jest to problem głowicy antenowej ze względu, że inne urządzenie podłączone przez EuroAv działa bez zarzutu (poprawna fonia i obraz)
    Natomiast poprzez antenę występują fonia i obraz z szumem. Często po upływie czasu (trudno go określić ze względu na częste zmiany) ginie fonia i obraz.
    Nie lutowałem tylko samej głowicy pozostałe elementu modułu A posprawdzałm pod względem zimnych..

Pomocy czy powodem może być przegrzewanie jekiegoś elementu

Dzięki za wskazówki
  • Poziom 25  
    Czy przelutowałeś p.cz.?? jeśli jeszcze tego do tej pory nie zrobiłeś to nie czekaj....; tak jak pisałem wcześniej wszystkie filtry w p.cz.....
  • Poziom 10  
    Pośrednica przelutowana już dawno. Ale problem wraca. Dziwne jest to co zarazem świadczy albo o pominietym "zimnym" albo umierającym elemencie, że po wyłączeniu i odczekaniu proporcjonalnym do czasu działania głowicy wszystko startuje ok.

Dziś sprawdze jeszcze raz plytke A z glowica może coś przeoczyłem (czynnik ludzki, ale maszyna która lutowała przy produkcji była jeszze gorsza) lub zostaje zakup nowej.

Pozdrowienia i dzieki, dam znać o finale sprawy
  • Poziom 10  
    Tv działa nie wiem czy to było powodem ale na jednym ekranie był jeszcze zimny którego poprawiłem.

Narazie działa zobaczymy jak długo

Dzięki wszystkim za wsparcie w potrzebie.