Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie BCB 6 i MySQL. Co jest źle i jak naprawić?

17 Feb 2011 12:03 966 3
  • Level 9  
    Witam,
    wiem, że wiele wątków było na forum, ale niestety nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.
    Na forma wrzuciłam następujące komponenty do łączenia z bazą danych MySQL:
    1) ADOConnection
    2) ADOTable
    3) ADOQuery
    Używam ODBC, sprawdziłam połączenie we właściwościach łącza danych i powiodło się, jednak kod zamieszczony poniżej zwraca następujące błędy (wskazują one na zawartość catch):

E2303 Type name expected
    E2377 If statement missing )

Proszę o podpowiedź, co zrobiłam źle i jak to naprawić.

Code: csharp
    Log in, to see the code

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    Ja wysyłam zapytanie SQL poprzez komponenty InterBase w ten sposób:
    Code: csharp
    Log in, to see the code

Chyba nie powinno być znaczącej różnicy przy ADO... możesz spróbować.
  • Level 9  
    Witaj, z tą różnicą, że ja używam komponentów ADO. Z tego co napisałeś, raczej nie będzie różnicy
  • Level 9  
    Witam,
    co prawda znalazłam obejście, ale nadal męczy mnie problem. Otóż zmieniłam komponenty z ADO na DBExpress. No i oczywiście nie obyło się bez komplikacji. W momencie konfiguracji SQLConnection i ustawienia go na true, wyskakuje błąd Unable to Load libmysql.dll. Niezbędne biblioteki dorzuciłam do katalogu system32 oraz do katalogu projektu. Mimo to, nadal błąd się pojawia. Tak jak mówiłam, udało mi się go raczej chwilowo obejść niż rozwiązać. Zainstalowałam sobie Buildera XE i przy takich samych ustawieniach programu, błąd nie wyskakuje. Czy ktoś ma może pomysł, jaki jest powód błędu?
    Proszę o pomoc
    Pozdrawiam