Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EPSON DX4450 podmienia, fałszuje kolory

17 Lut 2011 12:43 3093 2
  • Poziom 2  
    Witam posiadam urządzenie wielofunkcyjne epson DX4450, wczoraj wyświetlił mi się brak tuszu, w dwóch pojemnikach (żółty oraz czarny) dwa pozostałe były w połowie puste. Więc wymieniłem wszystkie i napotkałem problem. Początkowo pomimo że pojemniki były umieszczone odpowiednio, zamiast koloru niebieskiego epson drukował różowy. Próbował czyścić dysze, głowice ale jedyne co się wydarzyło to, to że w miejsce niebieskiego drukował już nie różowy a czarny. Spróbował ponownie wyczyścić co się da i efektem tego było to że po wydrukowaniu kilku liter w formacie 72 wyświetlił mi się brak czarnego tuszu, co wydaje mi się nie możliwe...

Macie może jakieś sugestie, dlaczego tak się dzieje? z góry dzięki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Tusze orginał czy zamienniki , Daj czyszczenie głowicy z poziomu drukarki . Jeżeli zamienniki słabej jakości to z tuszem czarnym tak może być.
  • Poziom 2  
    Zamiennik...czyli to po prostu wina tuszu?

Dodano po 3 [godziny] 8 [minuty]:

Witam!

wymieniłem pojemnik z czarnym tuszem ale niestety drukarka drukowała bardzo blade kolory i robiła linie, więc wyczyściłem dysze i teraz drukuje tylko kolor czarny oraz czerwony...jakieś rady?