Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kopiowanie wierszem polecenia.

17 Lut 2011 14:17 2126 5
  • Poziom 2  
    Kurde nie wiem co zle robie ale jedyna mozliwosc zeby skopiowac cenne rzeczy przed formatem to wlasnie uzywajac wiersz polecenia.

Chce skopiowac caly pulpit z dysku C na dysk D gdyz tam mam wazne rzeczy.
    Czy ktos moglby mi podac taka komende?

Czytalem juz duzo o tym i robie tak i tak i nic nie daje a robie tak pierwszy raz czyli pewnie jakiejs podstawowej zasady nie znam.

Z gory dzieki za pomoc
  • Poziom 33  
    Pelno poradnikow na necie. W windowsie znam tylko 1 sposob - dlugi:
    md- tworzy katalog, copy- kopiuje
    md d:\pulpit
    copy c:\sciezka-do-pulpitu d:\pulpit
    jesli masz na pulpicie foldery to kazdy trzeba kopiowac osobno. Jesli nie znasz sciezki do pulpitu to podaj wersje systemu i nazwe uzytkownika.

O wiele latwiej (jedna komenda) wyszloby na Linuksie, wiec jakbys mial jakiegos pod reka to pisz :)
  • Poziom 36  
    Nie trzeba kopiować osobno folderów. wystarczy że gdy bedziesz w folderze np pulpit, to wydasz polecenie copy *.* D:\test i wszystko zostanie przekopiowane
  • Poziom 2  
    a jak wejsc w folder np pulpit?
  • Poziom 33  
    cd opcja, np:
    cd .. --przechodzi o folder w gore
    cd d: --zmienia dysk na d
    cd dane --wchodzi w folder 'dane'
  • Poziom 2  
    dzieki panowie problem rozwiazany.

Doszedlem do tego co robilem zle

ogolnie dzialo sie tak ze wlaczal sie komp i przy na niebieskim tle z napisem zapraszamy wyskakiwal komunikat ze nie mozna zalogowac uzytkownika bla bla... i wyswietlal sie czysty pulpit jak po formacie. i w trybie awaryjnym nie logowal mi sie na ten profil tylko tworzyl sobie kolejne, a na pozostalych pulpitach nie bylo nic (dlatego nie moglem nic skopiowac) i dopiero po 3 godzinach glowkowania czytania itd wpadlem na pomysl zeby sprawdzic jakie sa foldery w "Document and Settings" i bylo chyba z 7 folderow. wszedlem w prawidlowy, nastepnie na pulpit i ku mojemu zadowoleniu to byl ten prawidlowy. wpisalem komende xcopy *.* D:\aa /S i juz sie kopiuje.

Dziekuje