Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis - zwężony obraz

23 Paź 2004 11:12 1613 8
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z nastoletnim curtisem. Po włączeniu bardzo zwęża się ekran, o ok. 1/3. Z czasem (po kilkinastu minutach, stopniowo) wraca do normalności, ale ma pewne "bóle" przy krawędziach. Dodam, że szwankuje odchylanie w poziomie, pion bez zarzutu (tzn. czarny pas pojawia się przy górnej i dolnej krawędzi). Niedawno miał wymieniane elektrolity. Nie mam pomysłu czy to wina kineskopu czy może da się go jeszcze "reanimować". Z góry dzięki za każdą sugestię.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Witam sprubuj wymienić układ odchylania
    ostatnio miałem podobny problem i nie potrzebnie szukałem przyczyny w kondesatorach.pozdrawiam....
    a jaki curtis?

• Poziom 21  
    Właśnie - jaki Curtis :?: Od tego zacznijmy :!:
    :arrow: telekom piszesz tak:
    Cytat:
    Dodam, że szwankuje odchylanie w poziomie, pion bez zarzutu (tzn. czarny pas pojawia się przy górnej i dolnej krawędzi). Niedawno miał wymieniane elektrolity.

Jeśli pas pojawia się od góry i od dołu, to szwankuje odchylanie pionowe. Wygląda to na typową usterkę kondensatora elektrolitycznego w układzie odchylania pionowego właśnie. Jeśli elektrolity były wymieniane, to na pewno nie ten, który teraz pokazał rogi.
    Jak będziemy wiedzieć, co to za model, wtedy podpowiemy Ci bardziej precyzyjnie.
  • Poziom 10  
    Curtis CE model 2102 D. Jeśli ktoś ma schemat płytki układu odchylania z opisanymi wartościami elektrolitów to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam i dziękuję za info.
  • Poziom 13  
    Dopnij elektrolity 100 mikro F /160V i zobacz co sie będzie działo. Prawdopodobnie nie masz filtracji 115 V.
  • Poziom 17  
    kondesatory to podstawa najperw wymien kondki a na końcu układ nie jest drogi więć go wywal ale kodki obowiązkowo obok niego i te na 160 v
  • Poziom 10  
    Dzięki za podpowiedzi, ale mam problemik - na podanych adresach nie mogę znaleźć schematu mojego modelu (2102), nie ma go również na necie. czy ktoś nie dysponuje nim przypadkiem? Z góry dzięki za pomoc

• Poziom 21  
    Sprawdź na PW.