Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zębiec KP 20 kw - nie osiąga żadanej temperatury.

Janek08 17 Lut 2011 19:17 4698 11
  • #1 17 Lut 2011 19:17
    Janek08
    Poziom 8  

Witam!
    Posiadam piec Zębiec KP 20 KW. Problem polega na tym, że piec działał przez 3 miesiące bez zarzutu do czasu aż nie dałem rady przyjechać wieczorem do pieca i skończył się opał. Rano rozpaliłem na nowo piec i temperatura nie chce przekroczyć więcej niż 37 C. Temperatura zadana na piecu to 60 C, a temperatura do której rozgrzewa się piec to 37C i ni groma nie mogę więcej! Wyczyściłem komin, czyścik i wszystko co się dało. Wszystkie 3 pompy chodzą. Najgorsze jest to, że 3 grzejniki na górze są zimne albo ledwo letnie. Nie grzeje się po prostu woda i nie dociera do grzejników jak i na dole tak i na górze. Dlatego boję się, że mogą przymarznąć. Woda w obiegu jest na stałym poziomie. Wszystkie parametry są ustawione poprawnie. Co może być przyczyną?? Nadmieniam, iż problem pojawił się dopiero po tym jak ponownie rozpaliłem piec. Ogień jest mocny, taki jak wcześniej. Próbowałem piec ręcznie rozbuchać na rozpalaniu do temperatury powyżej 37 C i nie udało się. Bardzo proszę o pomoc!

Drugie pytanie.
    Co może być przyczyną częstego zapowietrzania się 3 grzejników na piętrze domu? Co jakieś 2-3 dni musiałem ręcznie odpowietrzać grzejniki.

Proszę z tytułu usunąć słowo PROBLEM
    mod - mirrzo

0 11
  • #2 17 Lut 2011 19:29
    janek1815
    Poziom 38  

Nawet gdyby grzejniki były zapowietrzone to temperatura na piecu byłaby 60stopni. Czy jesteś pewien że ten piec nie grzeje do tych 60stopni może po prostu awaria sterownika i pokazuje głupoty??? Rury rzeczywiście mają tylko te 37 stopni?

0
  • #4 17 Lut 2011 19:45
    ja-kenaj
    Poziom 26  

Przewertuj dokładnie instrukcję obsługi pieca. Musi tam być o regulacji wylotu spalin jak również nawiewu powietrza.
    Jeśli chodzi o drugie pytanie - napisz jaką masz instalację.

0
  • #5 17 Lut 2011 20:27
    zybie
    Poziom 30  

Może masz zapowietrzone pompy i brak obiegu w instslacji

0
  • #6 17 Lut 2011 20:31
    Janek08
    Poziom 8  

Palę Eko Groszkiem dobrego gatunku. Jestem pewien, że piec nie grzeje do 60 stopni bo wcześniej wskazywał 60 : 60 a teraz jest 37 : 60. Zapomniałem dopisać, że dobija do 37 C a potem spada do 28 stopni przy czym przy 30 C wyłącza się grzanie kaloryferów czyli praktycznie wcale się nie grzeją.
    Co do instalacji tzn jakie są? Na dole mam podłogówkę, na górze 3 kaloryfery. Wcześniej mi działał poprawnie. Dopiero po ponownym rozpaleniu pojawiły się kłopoty.

zybie napisał:
    Może masz zapowietrzone pompy i brak obiegu w instslacji

A jak można je odpowietrzyć? Jeżeli miałbym zapowietrzone to na górze w grzejnikach nie byłoby chyba wody :?:

0
  • #7 17 Lut 2011 20:52
    ja-kenaj
    Poziom 26  

Jeśli to typowe pompy to luzujesz (nakrętkę) wkręt umieszczony w deklu pompy (centralnie) śrubokrętem płaskim dużym. Czekasz aż zejdzie powietrze, cieknie woda i zakręcasz.

Dodano po 6 [minuty]:

Spróbuj na nowo zaprogramować sterownik.

0
  • #8 17 Lut 2011 20:57
    Janek08
    Poziom 8  

Robiłem reset sterownika z 2 razy. Naprawdę próbowałem chyba wszystkiego bo są teraz temperatury ok -10 C i boję się żeby instalacja wodna nie poszła.

Proszę z tytułu usunąć słowo PROBLEM
    mod - mirrzo

0
  • #9 17 Lut 2011 23:47
    zybie
    Poziom 30  

sprawdż czy masz dobrze ustawioną prawidłową ilość powietrza

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

A może po prostu dołóż do pieca masz za mało groszku na ruszcie żeby rozgrzać piec [to jest tak jak z dużym garem który postawisz na na małym ogniu nigdy się dobrze nie rozgrzeje ]

0
  • #10 18 Lut 2011 13:51
    Janek08
    Poziom 8  

Powietrze 80 %. Wszystkie ustawienia mam prawidłowe (nawet podane z serwisu Zębca) Po prostu piec tak jakby nie przekazywał ciepła wodzie bo przy temperaturze 37 C jakby go coś odłączało. Pompy nie były zapowietrzone.

0
  • #11 18 Lut 2011 17:02
    ja-kenaj
    Poziom 26  

Odłącz sterownik otwórz ręcznie zasuwę wylotu spalin na maxa. Zapal gazetę w komorze spalania. Jeśli porwie ci płomień do komina wszystko jest OK. Jeśli nie - zrób podobny eksperyment przy czopuchu (wylotu spalin z pieca). Jeśli masz ciąg, napal w piecu bez udziału elektroniki. Cudów nie ma jeśli jest ciąg piec nagrzeje wodę nawet do temp. wrzenia. Jeśli nie masz ciągu musisz dokładnie oczyścić komin.
    Powodzenia.

0
  • #12 21 Lut 2011 16:50
    Janek08
    Poziom 8  

Co do mojego problemu - parę razy włączyłem wyłączyłem sterownik i zaskoczył po 4 dniach. Pompy pracują, piec bucha do 60 C. Coś ze sterownikiem się po prostu zawiesiło. Dziękuję za jakąkolwiek pomoc i chęci :) PS. zdarzyło się komuś, że raz na parę dni na wyświetlaczu sterownika pokazują się dziwne ślaczki?? Włączenie/ wyłączenie niweluje te ślaczki.

0