Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault kangoo 1998 1,9D - kontrolka

kostek2321 17 Feb 2011 21:22 19562 7
    kostek2321
    Level 1  
    Moze mi ktos powiedziec od czego jest kontrolka wyglądająca jak spirala w prostokącie i świeci na żółto? ( nie jest to na 100% kontrolka od swiec). Problem w tym ze jak sie zapali to silnik ma duzo glośniejszą prace słaby jest i bardzo kopci.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Witam.
    Być może dowiesz się coś na ten temat --wpisz w "szukaj"--
    Błąd eger renault kangoo 1.9D
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    stanislaw1954 wrote:
    Witam.
    Być może dowiesz się coś na ten temat --wpisz w "szukaj"--
    Błąd eger renault kangoo 1.9D

Kolega wróżką jest, i telepatycznie stwierdził usterkę?
    stanislaw1954
    Level 43  
    Witam.
    KolegoPrzemo ,wróżką nie jestem ,tylko sugeruje podobny temat.A akurat miałem podobne objawy w Doblo .Ta sama pompa LUKAS epic DCU3F
    Pozdrawiam. I życzę szczęścia przy szukaniu usterki. :D
    tomasz0703
    Level 25  
    To jest kontrolka usterki silnika trzeba odczytać błędy auto wchodzi w tryb awaryjny.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Jak najbardziej zgadzam się, że trzeba (albo można)pojechać na diagnozę komputerową, tylko że, nie każdy diagnosta umie, to prawidłowo zinterpretować.
    Oby kol. kostek,trafił na dobrego.
    jerrus
    Level 11  
    Mam podobny problem i pytanie, od tygodnia auto stoi w ogrzewanym garażu i nie mogę go odpalić, do tej pory paliło bez problemu.
    A oto historia: po dłuższym postoju na mrozie padł akumulator, zadzwoniłem po kupla, podłączyliśmy lejcami drugi akumulator plus do plusa, minus do minusa i kręcimy, po ok. 15 minutach kręcenia w końcu zapalił. Przyjechałem do domu, zgasiłem, jeszcze raz odpaliłem, myślę wszystko ok.
    Ale na drugi dzień rano kręcę, kręcę, kręcę i nie pali, na wszelki wypadek wymieniłem filtr paliwa, nie pomogło.
    Dodam jeszcze, że po włożeniu i przekręceniu kluczyka w pozycja Mar niby wszystko jest ok. czerwona dioda odczytująca kod kluczyka gaśnie, podgrzewanie świec gaśnie, palą się tylko lampki kontrolne akumulatora, oleju i lampka usterki elektronicznej, tak jak na zdjęciach.
    Moje pytanie dotyczy lampki kontrolnej usterki elektronicznej, powinna palić się w pozycji Mar, czy ma zgasnąć dopiero po uruchomieniu silnika?
    Auto jest z 1999 roku, silnik F8Q renault kangoo 1998 1,9D - kontrolka