Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić ten mikrofon

17 Lut 2011 21:31 2450 8
 • Poziom 2  
  Kupiłem sobie tydzień temu ten mikrofon : http://www.komputronik.pl/index.php/product/9...ryferia_i_eksploatacja/Tracer_TRS_MC_001.html (jest to model Tracer TRS-MC 001)
  Przyszedłem do domu a mój kochany piesek pogryzł jack.
  Więc obejrzałem ten poradnik: i zabrałem się do roboty kiedy obciąłem przewodzik zobaczyłem, że są dwa druciki a nie trzy więc dalej nie rozbierałem jacka. Nie wiem jak to podłączyć. Drugie pytanie czy idzie to w miarę estetycznie zaizolować (chodzi mi o to by wyglądał jak normalny wtyk)

  Tak wygląda wtyk :
  Jak naprawić ten mikrofon
  Tak wygląda przewód :
  Jak naprawić ten mikrofon

  P.S.
  Przepraszam za jakość zdjęć
 • Poziom 27  
  Kup sobie jacka (stereo) w sklepie i przylutuj do niego te kabelki. W stereo powinny być trzy przewody L,P,GND a w mono dwa Sygnał,GND. Jeżeli masz możliwość to rozkręć mikrofon i zobacz ile przewodów wchodzi do niego.

  Moderowany przez Artur k.:

  Mikrofon stereo do komputera?

 • Poziom 27  
  W tym linku właśnie jest wtyczka jack (stereo) tak wiec nie popełniłem żadnego błędu. Nie pisałem o mikrofonie stereo ale o jacku.
 • Admin grupy audio
  To po co kazał Kolega rozkręcać mikrofon i sprawdzać ile jest przewodów i jeszcze do tego pisał coś o kanałach lewym i prawym?

  Na przyszłość trzeba precyzyjnie opisać o co chodzi, bo nie tylko ja zrozumiałem, że Kolega mówi o mikrofonie stereo!
 • Poziom 19  
  Jeżeli chodzi o Jacka,
  to gwoli ścisłości ja Go nazywam mini-jackiem.
  Ten duży, obawiam się, nie pasowałby do "dziurki" na mikrofon przeznaczonej.
  Pozdrawiam.

  Dodano po 5 [minuty]:

  a serio:
  przewód środkowy przylutowałbym do "czubka" wtyku, zaś ekran (chyba z każdego mikrofonu wychodzi ekranowany kabelek) do zwartych, pozostałych końcówek mini-jacka stereo.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 43  
  Artur k. napisał:
  Zapomniał Kolega o polaryzacji mikrofonu. To jest mikrofon elektretowy, wymaga zasilania. Pierścień jacka stereo podaje zasilanie, dlatego w linku, który podałem pomiędzy pierścieniem, a "czubkiem" jest rezystor.
  Ale bywają - i takiego tu autor tematu na fotce przedstawił - tanie mikrofony elektretowe bez dodatkowego przewodu do zasilania jego wtórnika źródłowego, a wykonanego na złączowym tranzystorze unipolarnym J-FET (N-channel) i wtedy rezystor drenowy jest po drugiej stronie przewodu, zaś do 'czubka" wtyczki dołączony jest dren tego tranzystora, natomiast 'masa' jest podłączona "po bożemu" ... :idea: :D
 • Poziom 9  
  Co do przylutowania to chyba już dokładnie zostało wytłumaczone a jeżeli chodzi o estetyczny wygląd to zastosował bym tutaj koszulkę termokurczliwą czarną i nie powinno być nawet bardzo widać, że coś było przy tym majstrowane. :)