Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson Ariva @Link200 problem z aktywacją karty C+

robomax67 17 Feb 2011 21:36 8827 8
 • #1
  robomax67
  Level 10  
  Jestem od kilku miesięcy posiadaczem tunera Ariva @Link200.Właśnie zostałem abonentem CYFRY+ i mam problem z uprawnieniami karty bo nie przechodzą.Karta jest w czytniku (podobno uniwersalnym).Mam najnowsze oprogramowanie ze strony producenta z 11 lutego 2011 roku.Tuner miałem ustawiony na TVP INFO 11487 H i czekałem na aktywację karty 2 godziny i nic nie zadziałało.Zadzwoniłem do Cyfry+ i ponownie aktywowano mi kartę.Znowu czekałem ponad 2 godziny bez rezultatu.Czytnik odczytuje kartę jako SECA W opisie są następujące dane:
  providers 3 i numery w nawiasie
  [seca-reader] parental locked
  [seca-reader] no PBM for provider 1
  [seca-reader] PBM for provider 2 i numer
  [seca-reader] PBM for provider 3 i numer
  Nie wiem co robić? Proszę o pomoc.Może ktoś z Was miał ten sam problem z aktywacją C+ i wie jak go rozwiązać?

  Tu też. Regulamin p. 3.1.13. Do poprawy. [TS]
 • #2
  netTv
  Level 27  
  Po pierwsze, aktywacje karty Cyfry Plus wykonuje się na kanale TVP1 (10892 H).Ponadto na wszelki wypadek wyjmij inne moduły i karty z dekodera.
  Po drugie, po wgraniu nowego softu należy przywrócić ustawienia fabryczne i wgrać ponownie listę własną lub ze strony http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/ariva-alink-200/ a najlepiej wyszukać na nowo kanały.
  Parametry kanałów c+ znajdziesz tu http://pl.kingofsat.net/pack-cyfra.php
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  netTv
  Level 27  
  Zgadza się, uprawnienia w sieci C+ są przesyłane na transponderze 10892 H.
  Wyjątek stanowią dekodery Sagemcom HD ze sparowanymi kartami, które powinny być aktywowane na częstotliwości 10796 V np. na kanale Discovery Science, National Geographic etc.
 • #5
  robomax67
  Level 10  
  Witam ponownie!
  Mam pytanie do posiadaczy tego tunera:Czy przechodzą Wam uprawnienia karty C+ na kolejne miesiące (kartę mam w czytniku uniwersalnym) ? U mnie uprawnienia nie przechodzą i co 2 miesiące muszę je ponawiać w punkcie C+ na ich tunerze.
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  robomax67
  Level 10  
  Soft mam najnowszy ze strony producenta z 26.08.2011.Od samego początku mam z tą kartą problem.Zostawiałem włączony tuner na tych kanałach odpowiedzialnych za uprawnienia na wiele godzin i to nie pomagało.Jeśli wszystko byłoby w porządku to praktycznie oglądając TVP1 powinienem zapomnieć o aktualizacji karty zgodnie z tym co C+ podaje na stronie internetowej.
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  robomax67
  Level 10  
  Zostawiałem włączony dekoder na kanale z TVP 1.Dzwoniłem do C+ z prośbą o przesłanie uprawnień.Sam uruchamiałem przesłanie uprawnień ze strony internetowej i zawsze kończyło się tym samym czyli utratą uprawnień.Kata włożona do dekodera firmowego C+ uruchamia się po 10-15 minutach.