Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki multimetr dla informatyka?

17 Feb 2011 22:05 4021 7
Testo
    User removed account
    User removed account  
  • Testo
    dipol
    Level 34  
    Zasilacze impulsowe do komputerów bada się z sztucznym obciążeniem( w obudowie po zasilaczu) miernik to za mało i taki pomiar nie wiele wnosi do badanego zasilacza.
    Jaki multimetr dla informatyka?
    73!
  • Testo
    jendrek_2912
    Level 9  
    Witam.
    Ja kolego posiadam miernik DT2905A i bardzo chwale sobie jego prace.
    Wcześniej posiadałem miernik DT9208A który tez był bardzo dobry ale niestety odmówił posłuszeństwa. Jeśli chodzi o dokładność w pomiarach to nigdy nie mamy pewności ze miernik za 150zł będzie dokładniejszy niż jego tańszy odpowiednik.
    Moim zdaniem aby kupić dobry i dokładny miernik nie trzeba wydawać aż tak dużej kwoty.
    dipol
    Level 34  
    Taki pomiar to zabawa, nie daje odpowiedzi o wydajności zasilacza.A uszkodzenia pojawiają się jak jest obciążony (symulacja obciążenia płyty komputerowej).A miernik od 20zł w górę.Używam Metex-a i Sanwy
    User removed account
    User removed account  
    dipol
    Level 34  
    Sprawdzamy powtarzam na sztucznym obciążeniu a nie z podłączoną płytą komputerową.Zasilacze impulsowe maja to do siebie ze robią demolkę a bezpiecznik jest cały.Taniej sprawdzić zasilacz na mój sposób niż z zdemolowaną płytą.A z zasilaczy impulsowych m/innymi żyje hi i dwa lata gwarancji muszę dać.Wracają tylko te kiedy na burze komputer nie był wyłączony.Nawiasem większość zasilaczy komputerowych ma wady fabryczne przetwornicy startowej żeby był ruch w interesie hi. Taki pomiar jak ty proponujesz nic nie wnosi.Można i tak serwisować hi.Po dwu latach (z moich obserwacji) komputer zdemolowany klient przychodzi po następny hi.Nie jestem informatykiem ,ale ludzie przychodzą i mówią komputer do wyrzucenia może coś pan poradzi w60 % takich problemów po naprawie i sprawdzeniu zasilacza komputer jest dalej sprawny .80% problemów sprzętu elektronicznego to zasilacze impulsowe.Przepraszam że nie na temat miernika są moje uwagi ale do przemyślenia dla kolegi.
    Pozdrawiam!
    krzycho123
    Level 31  
    Multimetr możesz zakupić , generalnie w zasilaczach komputerowych padają często linie i brak konkretnych napięć wtedy łatwo zdiagnozować mierząc napięcia we wtyku .
    Jak chcesz je naprawiać to koledzy maja rację trzeba je podpiąć pod sztuczne obciążenia aby sprawdzać stabilność napięć itd .

Możesz też zakupić sobie w znanym serwisie aukcyjnym "TESTER ZASILACZY ATX" teoretycznie pomiar takie jest realizowany często przez układ na płycie i możliwy do podejrzenia w BIOSie ale nie wszystkie płyty coś takiego posiadają .