Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zapalaniem ranem Renault Kangoo

17 Lut 2011 22:31 4255 4
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam problem z zapalaniem samochodu Renault Kangoo 1.9 diesel. Ranem muszę długo kręcić aż odpali. W przewodach paliwowych jest widoczne powietrze i paliwo cofa się do tyłu. Macie na to jakąś radę??
  • Poziom 19  
    Nieszczelność na przewodach, filtr paliwa, oringi na wężach itp dochodzących do filtra.
    Odpowietrzony układ?
  • Moderator na urlopie...
    Sprawdż wężyki przelewowe na wtryskiwaczach - szczelność. Dwa, czy masz pompkę do ręcznego podpompowania paliwa? Jeśli tak to podpompuj aż będzie stawiać duży opór i spróbuj odpalić. Jeśli odpali to w ten sposób wykluczymy świece żarowe. Opisz jak posprawdzasz co i jak. Czy usterka pojawiła się sama (cofające się paliwo), czy może jakaś wymiana filtra paliwa była? I jak już odpalisz, to sprawdż czy kiedy silnik pracuje ciągle pojawia się powietrze w przewodzie paliwowym. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Sprawdź szczelnośc układu paliwowego,jeśli szczelny to zakup zaworek zwrotny i załóż go na przewodzie zasilającym,najprostsze rozwiązanie.Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    koledzy ja mam podobny problem moja megane 1.9d tez ciezko rano pali, wymienilem filtr ,swiece ,sprawdzilem elektrozawory oraz przekaznik od swiec ,zalozylem zaworki zwrotne .do tego wszystkie przewody paliwowe nowe ale na przelewie z wtryskow zalozylem bezbarwne wezyki i widze tam powietrze czy nie mam pojecia czy bierze sie one z nieszczelnosci owych wezyków czy moze gdzies z pompy prosze o jakies rady dodam ze pompa boscha