Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nagrzewnica Master BLP14M

krukoo 17 Feb 2011 22:56 10601 4
 • #1
  krukoo
  Level 11  
  Witam
  Mam problem z nagrzewnicą gazową firmy master mod. BLP 14M nagrzewnica odpala za pierwszym razem wentylator pracuje prawidłowo nagrzewnica działa tak długo jak trzymam przycisk dopływu gazu jak go puszcze to gaśnie wczesnej wystarczyło trzymać jakieś 20s teraz trzymam nawet po 5min i jak tylko puszcze to gaśnie dodam ze mogla zostać przegrzana, bo na parę sec zatrzymał się wentylator (z mojej winy) co mogło się uszkodzić ?

  podejrzewam termostat bezpieczeństwa lub termopara jak sprawdzić te rzeczy czy działają poprawnie i czy mogą powodować coś takiego ?

  pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
 • #2
  COOLka5
  Level 19  
  Zaczął bym właśnie od termostatu przegrzania numer 34 na załączonym schemacie. Termostat ten powinien albo po wystudzeniu sam się zresetować albo trzeba go ręcznie zresetować jeżeli ręcznie to na środku jego obudowy powinien być mały "guziczek".
  Jeżeli nie ma guziczka to najlepiej odłączyć przewody i sprawdzić miernikiem przejście jeżeli go nie ma to zewrzeć przewody, które były podłaczone do termostatu(fajnie pasuje bezpiecznik samochodowy bo ma płaskie języczki i konektorki ładnie wchodzą)
  Odpalić na krótką chwilę sprawdzić czy podtrzymuje płomień jeżeli tak to urządzenie wyłączyć i poszukać nowego termostatu.
  Attachments:
 • #3
  krukoo
  Level 11  
  Witam
  dzięki z podpowiedz zamówiłem już termostat i do termostatu termopare mam nadzieje ze to któraś z tych części jak naprawie dam znać co to było
 • #4
  michu_gno
  Level 13  
  Hej.
  Co musiałem w końcu wymienić?Zadziałało?

  Posiadam nagrzewnice, i od momentu nowej butli nie moge już go odpalić.
  Iskra jest, wciskając przewód gaz leci. Na co zwrócić uwage?

  pozdrawiam
 • #5
  michu_gno
  Level 13  
  Okazała się wadliwa butla.

  Po założeniu nowej piec dzała.

  Choć o dziwo, muszę podłożyć iskrę zapalniczką mimo że iskrownik działa i widać przeskok iskry