Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nagrzewnica Master BLP14M

krukoo 17 Lut 2011 22:56 6986 4
  • #1 17 Lut 2011 22:56
    krukoo
    Poziom 11  

Witam
    Mam problem z nagrzewnicą gazową firmy master mod. BLP 14M nagrzewnica odpala za pierwszym razem wentylator pracuje prawidłowo nagrzewnica działa tak długo jak trzymam przycisk dopływu gazu jak go puszcze to gaśnie wczesnej wystarczyło trzymać jakieś 20s teraz trzymam nawet po 5min i jak tylko puszcze to gaśnie dodam ze mogla zostać przegrzana, bo na parę sec zatrzymał się wentylator (z mojej winy) co mogło się uszkodzić ?

podejrzewam termostat bezpieczeństwa lub termopara jak sprawdzić te rzeczy czy działają poprawnie i czy mogą powodować coś takiego ?

pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

0 4
  • #2 20 Lut 2011 00:36
    COOLka5
    Poziom 18  

Zaczął bym właśnie od termostatu przegrzania numer 34 na załączonym schemacie. Termostat ten powinien albo po wystudzeniu sam się zresetować albo trzeba go ręcznie zresetować jeżeli ręcznie to na środku jego obudowy powinien być mały "guziczek".
    Jeżeli nie ma guziczka to najlepiej odłączyć przewody i sprawdzić miernikiem przejście jeżeli go nie ma to zewrzeć przewody, które były podłaczone do termostatu(fajnie pasuje bezpiecznik samochodowy bo ma płaskie języczki i konektorki ładnie wchodzą)
    Odpalić na krótką chwilę sprawdzić czy podtrzymuje płomień jeżeli tak to urządzenie wyłączyć i poszukać nowego termostatu.

4
    Załączniki:
  • #3 20 Lut 2011 12:33
    krukoo
    Poziom 11  

Witam
    dzięki z podpowiedz zamówiłem już termostat i do termostatu termopare mam nadzieje ze to któraś z tych części jak naprawie dam znać co to było

2
  • #4 04 Gru 2014 10:00
    michu_gno
    Poziom 13  

Hej.
    Co musiałem w końcu wymienić?Zadziałało?

Posiadam nagrzewnice, i od momentu nowej butli nie moge już go odpalić.
    Iskra jest, wciskając przewód gaz leci. Na co zwrócić uwage?

pozdrawiam

0
  • #5 02 Sty 2015 11:31
    michu_gno
    Poziom 13  

Okazała się wadliwa butla.

Po założeniu nowej piec dzała.

Choć o dziwo, muszę podłożyć iskrę zapalniczką mimo że iskrownik działa i widać przeskok iskry

1