Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zrywajace sie polaczenie wif w Laptopie

17 Lut 2011 23:34 1438 3
  • Poziom 1  
    Mam problem chodzi mi o zrywajace sie polaczenie wifi posiadam Lenovo Y530 z karta wifi Intel 5100 odlegosc od routera (asmax ar 1004g z neti) wynosi ok 100m (budynki na przeciwko siebie sygnal przechodzi przez 2 sciany) internet potrafi dzialac stabilnie przez caly dzien lub co 10 - 15 min gubic polaczenie na kilka sec.Sila sygnalu skacze pomiedzy 1 a 2 mb (1-2 kreski zasiegu).Co moge z tym zrobic czy to problem ze slabym zasiegiem czy z czyms innym. jesli chodzi o zasieg to prosilbym o pomoc w wybraniu jakiejs anteny zwiekszajacej moc sygnalu

Proszę poprawić niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" zrywajace sie polaczenie wif w Laptopie Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]
  • Poziom 13  
    Sprawdź czy na danym kanale nie pracują inne AP. Ewentualnie zmień kanał.
    plecaki
  • Poziom 14  
    100m na standardowej antence w Asmaxie i wbudowanej antenie w laptopie ?? Ciesz się że tylko czasem Cie rozłącza.
    Rozwiązania:
    - dokupujesz silniejszą antenę do Amaxa (jesli ma taką możliwość)
    - dokupujesz kartę USB z zewnętrznym złączem do podłączenia lepszej anteny
    Bez tych zmian nadal będzie Ci się rozłaczać
  • Poziom 11  
    Ali002 napisał:
    Mam problem chodzi mi o zrywajace sie polaczenie wifi posiadam Lenovo Y530 z karta wifi Intel 5100 odlegosc od routera (asmax ar 1004g z neti) wynosi ok 100m (budynki na przeciwko siebie sygnal przechodzi przez 2 sciany) internet potrafi dzialac stabilnie przez caly dzien lub co 10 - 15 min gubic polaczenie na kilka sec.Sila sygnalu skacze pomiedzy 1 a 2 mb (1-2 kreski zasiegu).Co moge z tym zrobic czy to problem ze slabym zasiegiem czy z czyms innym. jesli chodzi o zasieg to prosilbym o pomoc w wybraniu jakiejs anteny zwiekszajacej moc sygnalu

Bywa że wpływ ma wiele czynników.
    1. Czy ten router WiFi jest blisko ściany budynku czy osoby przemieszczające nie mogą w żaden sposób zasłaniać widzialności anten (Same lub jakieś przedmioty).
    2. Czy nikt nie przedstawia urządzenia nie porusza go ?
    3. Inne "punkty dostępowe" działające w pobliżu.(Wtedy zmienić kanał WiFi ale to na routerze trzeba zrobić).
    4. Może się okazać że u ciebie najkorzystniej jest odbierać tylko w jednym miejscu lub ułożeniu laptopa.(Twoja antena w laptopie jest niezbyt kierunkowa).
    5. Przy dużych zasięgach (granicznych), wpływ może mieć zmiana propagacji fal związana z warunkami atmosferycznymi.
    6. Sprawdź w laptopie czy możesz ustawiać w karcie WiFi jakieś parametry czułość, lub wymusić pracę na zwiększonej mocy (na stałe) czasem w trybie oszczędnym potrafi zerwać i nie powrócić do połączenia.

PS. A na upartego to da się zrobić pewny zasięg w całym domu np po tym: AirLive Dual Access Point PoE - G-DUO.
    Do jednego wejścia antena kierunkowa i sprzęt umieszczamy gdzieś na strychu. A druga antena daje nam dostęp do internetu w całym domu. No wiem, ale to już trochę kosztuje.