Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E90 zestaw trójdrożny

17 Lut 2011 23:36 5032 5
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmodernizowania fatalnego fabrycznego zestawu w BMW E90(sedan). Wprowadzając jakiekolwiek zmiany chciałbym jak najmniej ingerować w fabrykę...
    Otwory jakimi dysponuję to:
    - 200mm pod przednimi fotelami (niestety głębokość montażowa ograniczona do 66mm)
    - 100mm drzwi przednie (bez większych przeróbek można włożyc 130/135mm i w ku temu się przychylam)
    - tweetery przy lusterkach
    - tylna półka (nie wiem co tam siedzi i nie chce wiedziec, niech sobie siedzi - nie ruszam)
    Radio bmw professional zostaje, gra przyzwoicie, a i z wielu względów podmiana odpada, chociażby przez fabryczny bluetooth. W związku z tym potrzebny wzmacniacz z wejsciem high-input (prawda?), byłoby miło gdyby był jakiś małych gabarytach:)
    Na alledrogo jest dedykowany zestaw trójdrożny firmy audio-system, ale cena 1600zl to wg mnie duża przesada.
    Nie jestem ani audiofilem, ani melomanem;) chciałbym, żeby grało przyzwoicie.

Za wszelkie porady i sugestie serdecznie dziękuję
    pozdrawiam, Kamil
  • Poziom 15  
    To BMW takie ____ ładuje w audio??
    Myślałem, że za tyle kasy to 2tys car audio powinno być warte... Audi np się stara w tej kwestii.
    A wracając do tematu:
    Całe pasmo gra źle czy raczej tylko średnie, bass albo wysokie?
    Ile chcesz włożyć kasy w orkiestrę??
    Rozumiem że bez bufera w bagażniku.
    A te głośniki 20cm są widoczne czy gdzieś schowane???
    Bo jak mało widoczne to można dać dystans który zwiększy głębokość montarzową.
    Te 20 są w jakimś zamkniętym pudełku czy poprostu wstawione?? Bo szczerze nie miałem styczności z tej klasy BMW...
  • Poziom 30  
    Te samochody nie grają w ogóle. Kwestia CA jest tam chyba na ostatnim miejscu.
    Seryjne radio proponuje wymienić na inne ( jest kiepskie ), są dostępne przejściówki na normalne 1 dinowe radio.
    W drzwi przednie jak napisałeś 13 cm wejdzie + sub w bagazniku i będzie elo.
  • Poziom 9  
    Oczywiście za nie małe pieniążki można sobie na starcie zamówić system Hi-Fi bądź Logic7, ale kupując auto z drugiej ręki nie patrzy się na takie szczegóły.
    Odnoście pasma: z tych papierowych szmateczek dół to jakieś szemrane stukanie, o ile to można nazwać w ogóle dołem :) a średnie i wysokie idą razem bo są tylko 10cm, a gwizdków nie ma.
    Sub odpada, chyba już wyrosłem :) chciałbym ładnie zestroić scenę przednią.
    20cm są w podłodze. Przez długi czas w ogóle nie wiedziałem o ich istnieniu.
    O cenie ciężko mówić... myślę, że mógłbym się skusić na jakieś używki, chociaż dzisiejsze czasy są niepewne
    Radio niestety musi zostać orginalne (bluetooth, zmieniarka w bagażniku itd. no i najważniejsze estetyka/orginał)
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam! Wszystko zależy co chcesz osiągnąć. Moim zdaniem 1600 złociszy za zestaw X-iona to przyzwoita cena. Problem polega na tym, ze brak w zestawie wzmacniacza. Zaleta - posiada niskotonowe 8", które wchodzą w miejsce oryginalnych papierowych popierdziawek. Bardzo ciężko jest znaleźć 8 cali, z tak mala głębokością montażową. Znaleźć sam subwoofer tych rozmiarów to nie lada sztuka. A jak się już znajdzie to nie jest tani np. Earthquake SWS-8. Tu znajdziesz mnóstwo informacji na temat audio w E90 - forum E90:
    http://www.e90post.com/forums/forumdisplay.php?f=27
    Osobiście mam pod fotelami 9 cali ale to zupełnie inna historia. Radio professional radzi sobie całkiem nieźle. Próbowałem jeździć z nie oryginalnym radiem ale po kilku dniach stwierdzielm, ze nawet jakby było ze złota to nie wkomponuje się w deskę jak oryginalne. Nic do tego radyjka nie mam poza brakiem RCA. Mozna próbować wyciągnąć z radia wyjście niskopoziomowe ale jest ono bardzo słabe. Pozostaje wzmacniacz z Hi Input lub normalny z osobnym konwerterem Hi to Low. 13 cm wchodzi w drzwi z małymi przeróbkami w miejsce tych oryginalnych dziwolągów. Wysokie w trójkąty przy lusterkach i można sobie czegoś posłuchać!
  • Poziom 9  
    Aspire3000 czytałem ostatnio Twoje wypowiedzi na forum E90 :) również uważam, że radio jest przyzwoite.
    Widziałem gdzieś zdjęcie z DLS'ami pod siedzeniami z magnesem do góry, który trochę wystawał ponad maskownicę.
    Jeżeli zdecydowałbym się na ten zestaw x-iona, to jaki wzmacniacz moglibyście mi polecić?
    Dziękuję za wszelakie porady

Edit:
    Odnośnie firmy audio-system, to czy mógłby się ktoś na temat ich "wyrobów" wypowiedzieć, bo nigdy nie miałem z nią styczności