Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

xp - błędy podczas instalacji

23 Oct 2004 12:58 1266 9
  • Level 13  
    witam
    mam nastepujacy problem - mam 2 kompy polaczone w siec i cos zaczelo mi sie psuc, nie widzialy sie itp, no mniejsza z tym; w kazdym razie ze jeden z nich byl juz dosc mocno zasmiecony postanowilem zrobic reinstalke. na obu mialem wina xp wczesniej.

no i przenioslem co trzeba na inne dyski, natomiast c: sformatowalem i zaczalem wgrywac xp'ka. podczas instalacji wyskakiwaly dziwne bledy- tzn ze nie moze znalezc na plycie plikow cmprops i iexplore no i ich nie zainstalowal... no oczywiscie po takiej instalacji kompy juz w ogole sie nie widza, a w tym z reinstalka to w ogole malo rzeczy dziala normalnie...
    co ciekawe wczesniej instalacja, z tej samej plyty, na obu kompach przebiegala bezproblemowo. co moze byc przyczyna tego dziwnego zachowania i jak jej zaradzic?

pozdrawiam
  • Level 14  
    Wygląda to na problem z czytnikiem CD-ROM, po prostu nie może dbrać się do plików CAB na płycie. Spróbuj z innego napędu, albo z innej płyty może porysowana, albo uszkodzona.
  • Level 11  
    też miałem coś takiego - dziwne - ale jak miałem "CD-ROM" na "cable select" po zmianie na MASTER - i podpięciu na master wszystko poszło z tego samego czytnika :))

www.hp13.prv.pl
  • Level 24  
    MOże to też być wina pamięci RAM, kiedyś też instalowałem XP i pojawiały mi się błędy że nie może skopiować jakiegoś pliku. Okazało się że pamięć RAM jest walnięta, po wymianie instalka poszła OK. Oczywiście problem z odczytem (napędem CD) też jest możliwy a nawet bardzo prawdopodobny.
  • Level 15  
    stawiam na płyte lub cdrom
    rzy pamięciach występują inne błędy
  • Level 17  
    Z tego co pamietam jak byly kloipoty z pamiecia instalator Xp w ogole sie nie odpalil albo sie odpalal i wlasnie sie wysypywal przy kopiowaniu plikow. po przemiance slotow poszlo OK
  • Level 25  
    Mig_16 wrote:
    stawiam na płyte lub cdrom
    rzy pamięciach występują inne błędy

gdy sa zle dziajace pamieci bledy moga byc doslownie kazde..nie mozna jednoznacznie okreslic ze takie sa od ramu a takie od czego innego
  • Level 13  
    Potwierdzam - wina pamieci. Bledy pokazuj sie w roznych momntach instalacji i dotycza bledow odczytu z nosnika cd plikow instalacyjnych. Testuj po kolei pamieci. pozdrawiam.
  • Level 24  
    Właśnie wczoraj zetnąłem się z tym problemem po raz drugi u kumpla (najpierw wysypał się system a później w czasie instalacji wyskakują błędy że nie może odczytać lub skopiować jakiegoś pliku, prawie za każdym razem innego) i znowu ta sama przyczyna po wymianie kostki pamięci instalka idzie normalnie bez problemów i wszystko działa OK
  • Level 13  
    przepraszam ze tak dawno nie odrzebywalem tego tematu
    to byla wina cd-roma, niestety LG padl...
    na innym napedzie zainstalowalo sie bez problemow
    pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi