Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z tranzystorem BC547 w eagle -błąd wyprowadzeń

nelik1987 18 Lut 2011 10:19 3224 2
  • #1 18 Lut 2011 10:19
    nelik1987

Poziom 31  

Witam zrobiłem dzisiaj płytkę w eagle, zamieściłem tam jeden tranzystor BC547. Niestety po zmontowaniu układ nie działa prawidłowo. Jak się okazało błędnie wstawiony był tranzystor BC547 (zamieniony kolektor z emiterem). Niestety to nie był mój błąd tylko eagle. Na widoku elementów na płytce jest błędny kształt narysowany tak, że sugeruje by źle wstawić tranzystor bc547. Czy ktoś się już spotkał z tym problemem?

poniżej 2 fotki na pierwszej schemat ideowy i podłączenie emitera do masy a kolektora do przekaźnika, na drugim widok ścieżek i odwrotne połączenie jak wynika z noty katalogowej układu, kolektor jest na dole czyli połączony do masy a emiter jest u góry czyli połączony do przekaźnika.

0 2
  • Relpol
  • #2 18 Lut 2011 11:58
    Bonkot
    Poziom 39  

Witam
    Na pewno nie korzystałeś z typowych bibliotek instalowanych domyślnie z programem, bo tam ten problem nie występuje. Sprawdziłem w 2 bibliotekach, gdzie ten element występuje i efekt jak na poniższych obrazkach. Wszystko się zgadza według noty katalogowej
    Pozdrawiam.

-1
  • Relpol
  • #3 07 Mar 2011 08:16
    nelik1987

Poziom 31  

Macie rację, jak wstawiłem tranzystor z innej biblioteki to było wszystko OK, ja szukałem tranzystora w obudowie gdzie wyprowadzenia są w linii bo taki akurat posiadam i znalazłem ale niestety to była stara wersja tranzystora w której były zamienione wyprowadzenia teraz do tego doszedłem.

Dziękuję za pomoc

0