Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Zanussi dws684 cieknie przy pompie

18 Lut 2011 11:03 1822 6
  • Poziom 27  
    Zmywarka Zanussi DWS684 , Zaczęła wydawać piszczące odgłosy a po kilku myciach stanęła. Zblokowane łożysko w pompie (łożysko z przodu silnika -bliżej turbinek) ,było wyschnięte z zaciekami, ruchy z dużymi oporami.
    Po rozebraniu pompy widać również popękane tworzywo na osi wychodzącej z silnika w miejscu poniżej krążków turbinek. Elementy gumowe (fartuch i oringi bez uszkodzeń). Po wymianie łożyska w miejscu popękanego tworzywa na osi założyłem kilka warstw koszulek termokurczliwych tak aby średnica wyszła mniej więcej taka sama). Po założeniu pompy do zmywarki , rusza i pracuje tak samo wydajnie jednak pojawia się niewielki podciek w miejscu kontaktu pompy z obudową (nie dawałem silikonu). I teraz nie wiem czy cieknie przez zewnętrzne oringi czy może przesiąkać przez łożysko?. Jak prawidłowo powinno uszczelniać się taką pompę po wymianie łożyska , na co zwracać uwagę?
    Zdjęcie pompy z zestawem turbinek:
  • Poziom 42  
    Witam.
    Cytat:
    I teraz nie wiem czy cieknie przez zewnętrzne oringi czy może przesiąkać przez łożysko?.

Przez łożysko nie ma prawa cieknąć, bo łożysko nie może stykać się z wodą. Od strony wody umieszcza się simering,żeby ochraniał łożysko, a następnie inne rzeczy (silnik)przed pojawieniem się wody.
    Oczywiście, jest taka możliwość,że oring też się mógł uszkodzić.
  • Poziom 27  
    No i wygląda na to że w tym przypadku woda może dostać się na łożysko.
    Popękane tworzywo widać na zdjęciu . Jest to tworzywo pokrywające całą oś wychodzącą z silnika do zespołu turbinek. Dalej jest także sprężysty simering uszczelniający na osi. Spróbuję coś zaadaptować zamiast tego tworzywa.
    A czy w zestawach naprawczych zespołu turbinek można znaleźć takie tworzywo do założenia na oś?
  • Poziom 1  
  • Poziom 27  
    Rozumiem ,że można dokupić sam silnik z tą tuleją?
    A ceny takiego silnika ? tak "circa about" ??
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 27  
    Dzięki
    - to już wiem na czym stoję.