Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak zamontować domofon amplyvox 3324

dandee42 18 Feb 2011 13:28 6279 13
 • #1
  dandee42
  Level 2  
  Zamontowałem domofon jak w temacie i zasadniczo nie działa jedna funkcja mianowicie nie słychać mnie na dole. Wszystkie inne funkcje działają poprawnie, jest sygnał wywołania, słychać rozmówce na dole, otwieram drzwi. Instalacja jest 6 żyłowa, zworka rozcięta... będę wdzięczy za pomoc.
 • #2
  zybex
  Helpful for users
  Skąd wiedziałeś jak podłączyć poszczególne kabelki? Miałeś jakieś notatki, co i gdzie było w starym unifonie?

  jak zamontować domofon amplyvox 3324
 • #3
  dandee42
  Level 2  
  Metodą prób i błędów i przy pomocy miernika wyszukałem odgłos z dołu i dalej wyszukałem otwieranie rygla. Poprzednio był domofon bez nazwy, stary bez oznaczeń na płytce. Podczas remontu robotnicy go odcięli. Bardzo podobny do tego tylko kabelki lutowane.

  https://obrazki.elektroda.pl/72_1276514631.jpg
 • #4
  mario_k3
  Level 10  
  Właśnie wymieniłem stary aparat unifon na Amplyvox przy instalacji 5 kablowej.
  Nie jest to specjalnie skomplikowane. Trochę tylko wymaga pomyślenia.
  Najważniejsze to zidentyfikować prawidłowo masę i słuchawkę. (głośnik). W tym celu podłączamy w nowym Amplyvox 2 kabelki pod O i T. i szukamy na chybił trafił jak nie che się przeamalizować połączeń w starym domofonie. Tak by był słyszalny szum z ulicy w słuchawce nowego domofonu.
  Potem to już pestka.
  Dla ułatwienia poszukiwań, masa jest napewno przy jednym z przewodów dochodzących do włącznika otwierania rygla, więc warto sobie przeanalizować połączenia w starym domofonie.
  Drugi z przewodów od otwierania rygla to zaczep oznaczony literką "Z".
 • #5
  zybex
  Helpful for users
  Nie mając jednak już starego unifonu, anie notatek jak był podłączony, to gdy określimy, na których dwóch żyłach słychać odgłosy z dołu, to jeszcze jest możliwa zamiana żył miejscami. Wyjdzie to w trakcie ustalanie pozostałych żył. Jak coś nie gra, to trzeba je zamienić miejscami.
 • #6
  knif3
  Level 10  
  Witam serdecznie.
  Chciałbym podłączyć Amplyvox 3324 w miejsce starego unifonu Proel.
  Ze ściany wychodzi 6 przewodów: czerwony, niebieski, zielony i 3 białe (jednakowe). Proel (z takim samym "wnętrzem" jak w temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1823790.html - różni się jedynie ułożenie zworek kodujących) był podłączony dwoma kabelkami: niebieski do U- i czerwony do U+. Kombinowałem z różnymi ustawieniami podłączenia Amplyvoxa, ale jedyne co osiągnąłem, to słyszenie głosu w słuchawce (ale nie na dole), oraz możliwość odebrania/rozłączenia rozmowy "odkładając słuchawkę" (przy różnych ustawieniach) - nie ma odgłosu dzwonka, nie daje się otworzyć drzwi i na dole nie słychać głosu z mieszkania. Czy podłączenie tego aparatu jest w ogóle możliwe przy takiej instalacji?
  Pozdrawiam!
  K.


  EDIT Jeszcze dodam, że w tym Proelu pozostałe 4 przewody nie były do niczego podłączone, ani powiązane ze sobą. W Amplyvoxie przeciąłem zworkę zgodnie z instrukcją.
 • #7
  Ircys
  Intercoms specialist
  Skoro starym unifonem był Proel PC255 to masz centralkę cyfrową, a do niej nie nadaje się Amplyvox 3324, bo jest domofonem analogowym.

  Pozdrawiam
  www.alfatech.net.pl
 • #8
  knif3
  Level 10  
  Dzięki! Zatem wydłubię płytkę z Proela i wmontuję w obudowę nowego domofonu ;) (zmiana słuchawki wynikała wyłącznie z powodów estetycznych)
 • #9
  sebkoch
  Level 2  
  Mam pytanie. Zmieniałem ost. domofon z Laskomexa LF-3 na tego Amplyvoxa. Wszystko działa jednak nie wiem gdzie podpiąć masę? W starym Laskomeksie były 2 masy jedna od zamka a druga była do słuchawki. W Aplyvoxie jest tylko jedna masa Oznaczona O. Czy do niej również podpiąć kabelek od masy(słuchawki) jaki mi pozostał? Teraz ten jeden kabel nie jest nigdzie podłączony i wszystko działa... I o co chodzi z tą zworą? Nie przecinałem jej w ogóle.
 • #10
  zybex
  Helpful for users
  Musisz zerwać zworkę na druku, aby uzyskać dodatkowy zacisk.

  jak zamontować domofon amplyvox 3324
 • #11
  sebkoch
  Level 2  
  zybex wrote:
  Zerwij mostek na druku.

  Ale co to da?
 • #12
  zybex
  Helpful for users
  W sumie jeżeli miałeś tylko zdublowaną masę i wszystko działa, to nie musisz tego robić.
  Nie napisałeś ile żył ma twoja instalacja. Zworkę zrywa się gdy instalacja ma 6 żył i wtedy Z1 i CP służą tylko i wyłącznie do otwierania zamka.
 • #13
  sebkoch
  Level 2  
  zybex wrote:
  W sumie jeżeli miałeś tylko zdublowaną masę i wszystko działa, to nie musisz tego robić.


  Mam 6 zył i zamek otwieram przez Z a nie Z1...

  OK. Czyli tego drugiego kabla z masą już nigdzie nie podłączać i zostawić tak jak jest?
 • #14
  zybex
  Helpful for users
  Jak nie zerwiesz zworki, to w Amlpyvoxie masz też dwie masy. Jedna to O a druga to CP. Nie wierzysz, to spójrz na schemat.
  Mając już taką wiedzę, na pewno sobie z tym poradzisz.