Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak zamontować domofon amplyvox 3324

dandee42 18 Feb 2011 13:28 6225 13
 • #1
  dandee42
  Level 2  
  Zamontowałem domofon jak w temacie i zasadniczo nie działa jedna funkcja mianowicie nie słychać mnie na dole. Wszystkie inne funkcje działają poprawnie, jest sygnał wywołania, słychać rozmówce na dole, otwieram drzwi. Instalacja jest 6 żyłowa, zworka rozcięta... będę wdzięczy za pomoc.
 • #2
  zybex
  Helpful for users
  Skąd wiedziałeś jak podłączyć poszczególne kabelki? Miałeś jakieś notatki, co i gdzie było w starym unifonie?

  jak zamontować domofon amplyvox 3324
 • #3
  dandee42
  Level 2  
  Metodą prób i błędów i przy pomocy miernika wyszukałem odgłos z dołu i dalej wyszukałem otwieranie rygla. Poprzednio był domofon bez nazwy, stary bez oznaczeń na płytce. Podczas remontu robotnicy go odcięli. Bardzo podobny do tego tylko kabelki lutowane.

  https://obrazki.elektroda.pl/72_1276514631.jpg
 • #4
  mario_k3
  Level 9  
  Właśnie wymieniłem stary aparat unifon na Amplyvox przy instalacji 5 kablowej.
  Nie jest to specjalnie skomplikowane. Trochę tylko wymaga pomyślenia.
  Najważniejsze to zidentyfikować prawidłowo masę i słuchawkę. (głośnik). W tym celu podłączamy w nowym Amplyvox 2 kabelki pod O i T. i szukamy na chybił trafił jak nie che się przeamalizować połączeń w starym domofonie. Tak by był słyszalny szum z ulicy w słuchawce nowego domofonu.
  Potem to już pestka.
  Dla ułatwienia poszukiwań, masa jest napewno przy jednym z przewodów dochodzących do włącznika otwierania rygla, więc warto sobie przeanalizować połączenia w starym domofonie.
  Drugi z przewodów od otwierania rygla to zaczep oznaczony literką "Z".
 • #5
  zybex
  Helpful for users
  Nie mając jednak już starego unifonu, anie notatek jak był podłączony, to gdy określimy, na których dwóch żyłach słychać odgłosy z dołu, to jeszcze jest możliwa zamiana żył miejscami. Wyjdzie to w trakcie ustalanie pozostałych żył. Jak coś nie gra, to trzeba je zamienić miejscami.
 • #6
  knif3
  Level 9  
  Witam serdecznie.
  Chciałbym podłączyć Amplyvox 3324 w miejsce starego unifonu Proel.
  Ze ściany wychodzi 6 przewodów: czerwony, niebieski, zielony i 3 białe (jednakowe). Proel (z takim samym "wnętrzem" jak w temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1823790.html - różni się jedynie ułożenie zworek kodujących) był podłączony dwoma kabelkami: niebieski do U- i czerwony do U+. Kombinowałem z różnymi ustawieniami podłączenia Amplyvoxa, ale jedyne co osiągnąłem, to słyszenie głosu w słuchawce (ale nie na dole), oraz możliwość odebrania/rozłączenia rozmowy "odkładając słuchawkę" (przy różnych ustawieniach) - nie ma odgłosu dzwonka, nie daje się otworzyć drzwi i na dole nie słychać głosu z mieszkania. Czy podłączenie tego aparatu jest w ogóle możliwe przy takiej instalacji?
  Pozdrawiam!
  K.


  EDIT Jeszcze dodam, że w tym Proelu pozostałe 4 przewody nie były do niczego podłączone, ani powiązane ze sobą. W Amplyvoxie przeciąłem zworkę zgodnie z instrukcją.
 • #7
  Ircys
  Intercoms specialist
  Skoro starym unifonem był Proel PC255 to masz centralkę cyfrową, a do niej nie nadaje się Amplyvox 3324, bo jest domofonem analogowym.

  Pozdrawiam
  www.alfatech.net.pl
 • #8
  knif3
  Level 9  
  Dzięki! Zatem wydłubię płytkę z Proela i wmontuję w obudowę nowego domofonu ;) (zmiana słuchawki wynikała wyłącznie z powodów estetycznych)
 • #9
  sebkoch
  Level 2  
  Mam pytanie. Zmieniałem ost. domofon z Laskomexa LF-3 na tego Amplyvoxa. Wszystko działa jednak nie wiem gdzie podpiąć masę? W starym Laskomeksie były 2 masy jedna od zamka a druga była do słuchawki. W Aplyvoxie jest tylko jedna masa Oznaczona O. Czy do niej również podpiąć kabelek od masy(słuchawki) jaki mi pozostał? Teraz ten jeden kabel nie jest nigdzie podłączony i wszystko działa... I o co chodzi z tą zworą? Nie przecinałem jej w ogóle.
 • #10
  zybex
  Helpful for users
  Musisz zerwać zworkę na druku, aby uzyskać dodatkowy zacisk.

  jak zamontować domofon amplyvox 3324
 • #11
  sebkoch
  Level 2  
  zybex wrote:
  Zerwij mostek na druku.

  Ale co to da?
 • #12
  zybex
  Helpful for users
  W sumie jeżeli miałeś tylko zdublowaną masę i wszystko działa, to nie musisz tego robić.
  Nie napisałeś ile żył ma twoja instalacja. Zworkę zrywa się gdy instalacja ma 6 żył i wtedy Z1 i CP służą tylko i wyłącznie do otwierania zamka.
 • #13
  sebkoch
  Level 2  
  zybex wrote:
  W sumie jeżeli miałeś tylko zdublowaną masę i wszystko działa, to nie musisz tego robić.


  Mam 6 zył i zamek otwieram przez Z a nie Z1...

  OK. Czyli tego drugiego kabla z masą już nigdzie nie podłączać i zostawić tak jak jest?
 • #14
  zybex
  Helpful for users
  Jak nie zerwiesz zworki, to w Amlpyvoxie masz też dwie masy. Jedna to O a druga to CP. Nie wierzysz, to spójrz na schemat.
  Mając już taką wiedzę, na pewno sobie z tym poradzisz.