Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowy system alarmowy z centralą bez zasilania 230V

18 Lut 2011 15:08 3197 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam ( do testów ) system alarmowy bezprzewodowy z komunikacją dwukierunkową i w dodatku w dwóch pasmach: 433MHz oraz 868MHz.
    System jest naprawdę bezprzewodowy, bowiem nawet centrala występuje w wersji z samodzielnym zasilaniem, które wg. producenta wystarcza na 2 lata ciągłej pracy.
    Koszt takiego ogniwa to niespełna 30 euro, więc nie tak drogo.
    Parametry:
    Temperatur Pracy -10 do +40 st.C. (Sygnalizator -20 do +55)
    Syrena z wbudowanym modułem głosowym.
    3 niezależne strefy ( jedna strefa może np. nie wywoływać alarmu, ale informować intruza głosem, że został wykryty.
    Wbudowany komunikator GSM.
    99 bezprzewodowych urządzeń
    2 wirtualne wyjścia programowalne
    max 4 bezprzewodowe klawiatury,
    Zastanawiam się gdzie taki "cudak" może znaleźć zastosowanie, leśniczówki....?
    Gdzie jeszcze..?
    Dodam, że to nie jest żadna chińszczyzna, produkt europejski, renomowanej marki.
  • Poziom 20  
    Centrala centralą, ale musisz jeszcze zasilić komunikatory. Jakich rozmiarów jest ten akumulator? Np. centrala elmes CB coś tam coś tam, też ma zasilanie bateryjne, ale zasilana jest ze zwykłej płaskiej 9V baterii i zintegrowana jest z klawiaturą, ale daje możliwości zasilenia bateryjnego z innego źródła napięcia stałego.
    Nie wiem czy to taka sensacja rewelacja...
    Jaką ma konsumpcję prądu?
  • Poziom 10  
    Centrala ma wewnętrzne ogniwo 9V 12Ah, które zdaniem producenta wystarczy na ok 2 lata pracy w standardowych warunkach. Nie wiem jak to było liczone, nie chce też ujawniać marki producenta, niemniej jednak to renomowana europejska firma w branży automatyki domowej i komunikacji bezprzewodowej.
    Centrala jest dostępna z zasilaniem 230V i AKU żelowym 2,2AH, oraz w wersji z samodzielnym zasilaniem właśnie z wspomnianym ogniwem 9V 12Ah.
    Powiem szczerze, że byłem sceptycznie nastawiony, mimo marki, ale działa już 2 tygodnie i jest OK.
    Centrala ma wbudowany komunikator GSM (na płycie głównej)
    Ogniwo zaś jest wielkości dysku twardego 3,5".
  • Poziom 27  
    zxvxv napisał:
    ........niemniej jednak to renomowana europejska firma w branży automatyki domowej i komunikacji bezprzewodowej......

No to podaj nazwę firmy lub urządzenia, a nie nawijasz przez dwa posty o jej rewelacyjnych rozwiązaniach.
  • Poziom 19  
    Zaraz się okaże, że to dystrybutor na Polskę i akku jest atomowe ;-) (pachnie mi to jabłkiem)

Pozdr.
  • Poziom 24  
    Wszystcy zapomnieli że 20 lat temu było i chyba dalej jest np. LOGISTY
    Tak więc nic odkrywczego w tym temacie tu nie ma.
  • Poziom 10  
    Producentem jest Nice a nr produktu to HSCU1GPL